Metalų Biržos

Spalio 11, 2023

Šios savaitės pokyčiai tauriųjų metalų rinkoje dar kartą įrodo, kaip pasaulyje vykstantys įvykiai turi įtakos ir metalų kainoms. Izraelyje prasidėjęs karas vieniems metalams leidžia įtvirtinti ir didinti savo kainas, o kitiems – atvirkščiai, perspektyvos gali net mažėti (šalt. „Metalsdaily.com“). Kartu vykstanti infliacija, karas Ukrainoje vis dar turi nepaneigiamos įtakos metalų vertėms. Laukia išties sudėtingai prognozuojamas laikotarpis.
Aukso kaina šią savaitę padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 1860,95 $/oz. Ekspertai teigia, kad didžiausią įtaką geltonojo metalo kainos augimui turi karinis konfliktas Izraelyje (šalt. „Brecorder.com“, „Businesslive.co.za“). Auksas yra nepamirštamas kaip patikima investicija bet kokiais sudėtingais laikais. Šaltiniai teigia, kad Kinija ir toliau didina aukso atsargas (šalt. „Caixinglobal.com“, „Bnnbloomberg.ca“).
 
Sidabro kaina taip pat paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 21,9 $/oz. Šaltinis „Thestreet.com“ sidabrą apibūdina ne tik kaip taurųjį, bet ir industrinį metalą, kuris atranda vis platesnį poreikį gamybos sektoriuose. Šios savaitės kainos augimui įtakos turėjo ir neramumai Izraelyje (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro kaina vėl turėtų kilti virš 22 $/oz ribos.
 
Paladžio kaina vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1147,78 $/oz. Platinos vertė irgi neatsilieka – šiuo metu ji kainuoja 892,98 $/oz. Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad paladžio vertė yra mažiausia per pastaruosius penkerius metus. Ekspertai prognozuoja, kad paladžio kaina artimiausiu metu tikrai nedidės (šalt. „Reuters.com“). Visgi, JAV dolerio kursas patiria iššūkių, tai daro minimalią įtaką paladžio kainos augimui, bet ji yra labai nežymi (šalt. „Economies.com“).
Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos kaina dar gali atsigauti – kainos kreivėje galima pastebėti, kad per savaitę ji pakilo. Visgi, ilgalaikėje perspektyvoje šio metalo gali laukti taip pat sudėtingi laikai – kasyklose atsisakoma darbo jėgos, kai platinos kaina krenta (šalt. „Businesslive.co.za“).
Automobilių sektoriaus naujienos: JAV automobilių pardavimai atsigauna: vien elektromobilių šiais metais turėtų būti parduota per 1 mln. vnt. (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina šiek tiek paaugo – šiuo metu jis kainuoja 7984,7 $/t. Nors dar Kinijos ekonomikai atsitiesti reikia laiko, ilgalaikės prognozės šiam metalui yra pozityvios. Šaltinis „Mining.com“ prognozuoja, kad 2024 m. varis bus vienas pagrindinių bazinių metalų, tad jo poreikis nemažės.