Metalų Biržos

Rugsėjo 27, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos krito. Pastaruoju metu iššūkių nemažėja: besitęsianti ekonominė krizė visame pasaulyje, karo Ukrainoje iššūkiai bei kitos priežastys nėra lengvinantys situaciją veiksniai. Tikėtis, kad tauriųjų metalų kainos pastoviai augs – naivoka. Visgi, neskaitant šių svyravimų, dalis metalų dar atrodo ganėtinai pastoviai.
Aukso kaina šią savaitę krito. Šiuo metu jis kainuoja 1916,94 $/oz. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad geltonasis metalas šiuo laikotarpiu laikosi tikrai gerai. Pavyzdžiui, centriniai bankai vėl pradėjo didinti aukso atsargas (šalt. „Oilprice.com“). Šaltinis „Home.saxo“ pastebėjo, kad nafta ir auksas yra vienos pagrindinių priemonių, į kurias investuojama. Kinijoje vis dar vyksta investavimo į auksą bumas (šalt. „Gold.org“).
 
Sidabro kaina taip pat sumažėjo. Šiuo metu jis kainuoja 23,15 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro vertė dar gali kristi ir iki 23 $/oz. Visgi, nurašyti šio metalo nereikėtų. Pavyzdžiui, Kinijoje auga saulės energetikos sektorius, kurio gamyboje itin reikalingas sidabras – prognozuojama, kad lyginant su 2022 m., sidabro poreikis išaugs 14 % (šalt. „Heraeus.com“). Tai turėtų padėti sidabro kainai ilgainiui atsitiesti.
 
Paladžio kaina vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1236,52 $/oz. Platinos vertė irgi neatsiliko nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 916,21 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad paladžio vertės mažėjimui įtakos turi ir JAV dolerio kurso augimas. Ekspertai mano, kad šiais metais paladis dar tikrai nesužibės, nes ir karo Ukrainoje padariniai dar bus jaučiami ilgą laiką (šalt. „Heraeus.com“).
Tuo tarpu platinos laukia šviesesnė ateitis. Prognozuojama, kad automobilių gamyba augs, tad ir platinos poreikis turi didėti (šalt. „Miningreview.com“, „Platinuminvestment.com“). Juvelyrikos sektoriuje šiam metalui taip pat neblogai sekasi (šalt. „Diamondworld.net“). Šaltinis „Heraeus.com“ priduria, kad platinos kaina šiais metais dar augs.
 


 
Vario kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 8056,35 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad čia yra laikina situacija. Pastebima, kad vario poreikis auga ir ateityje gali atsirasti jo deficitas. Prognozuojama, kad metalo kaina gali kilti net 20 %.