Rugsėjo 6, 2023

Prasidėjęs rugsėjis atneša teigiamų ženklų tauriųjų metalų rinkoje. Jų kainos vėl pradeda atsigauti. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad situaciją stebėti vis dar reikia atsargiai, kadangi JAV dolerio kursas stiprėja ir, kaip jau rodo patirtis, tai gali turėti ir neigiamos įtakos tauriųjų metalų kainoms. Visgi, kelias link paskutinio šių metų ketvirčio kol kas atrodo pozityviai – ateinančios savaitės parodys, ar šie ženklai nebuvo laikina iliuzija.
Aukso kaina jau atsigauna. Šiuo metu jis kainuoja 1938,15 $/oz. Susidomėjimas auksu ir toliau niekur nedingsta. Pavyzdžiui, Kinijoje auga auksinės juvelyrikos paklausa (šalt. „Heraeus.com“). Nigerija pasirinko auksą kaip vieną svarbiausių metalų, į kurį intensyviai investuos (šalt. „Businesspost.ng“). Galima tikėtis, kad kitą savaitę aukso kaina vėl augs, nes kol kas tendencijos atrodo pozityviai.
 
Sidabro kaina taip pat paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 24 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sidabro kainos paaugimu dar iš anksto džiaugtis nereikėtų – jam neigiamos įtakos gali turėti JAV dolerio kurso augimas. Visgi, žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, investuotojai pastebi, kad sidabras jau įgijo jų pasitikėjimą ir įvairiuose gamybos sektoriuose jo paklausa nemažėja (šalt. „Sbma.org.sg“, „Investinghaven.com“). Ateinanti savaitė aiškiau parodys, kuria kryptimi judės baltojo metalo kaina.
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1239 $/oz. Tačiau platinos vertė ir toliau auga – šiuo metu ji kainuoja 958,5 $/oz. Ekspertai pastebi, kad tauriųjų metalų rinkoje paladis ir platina yra pernelyg nuvertinami – jų manymu, šie metalai dar turi daug potencialo įvairiuose sektoriuose, tad investuoti į juos dar tikrai verta (šalt. „Digitaljournal.com“, „Claytoncountyregister.com“). Visgi, stebint paladžio tendencijas mažai tikėtina, kad šiais metais jo kaina grįš bent į kiek aukštesnę poziciją. Tuo tarpu platina atsigauna ir jos poreikis Kinijoje auga – tai geras ženklas ilgalaikėje perspektyvoje (šalt. „Sbma.org.sg“).
 


 
Vario kaina vis dar svyruoja, tačiau jau yra geroje pozicijoje – šiuo metu ji pakilusi iki 8427,17 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad metalo poreikis iš Kinijos nemažėja, o Čilėje metalo gavyba padidėjo 1,7 %.