Metalų Biržos

Rugpjūčio 9, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos krito. Kai kurių net labai ženkliai. Šaltinis „Fxempire.com“ pastebi, kad ši savaitė metalams yra sudėtingesnė, nes JAV dolerio kursas vėl atsigauna, grįžta investuotojų baimės dėl JAV (ir ne tik JAV) vykstančios infliacijos. Pavyzdžiui, juvelyrikos prekyba JAV ženkliai krito per antrą šių metų ketvirtį (šalt. „Rapaport.com“). Visgi, investuotojų baimės gali būti laikinos, nes rinka jau ilgą laiką yra labai nepastovi.
Aukso kaina šią savaitę krito. Šiuo metu jis kainuoja 1937,5 $/oz. Pastaroji savaitė geltonajam metalui yra išties pilna iššūkių – investuotojai pradeda nusigręžti nuo aukso (šalt. „Gold-eagle.com“). Visgi, ekspertai iš „Barchart.com“ mano, kad investuotojų nuomonė su laiku pasikeis. Priešingai elgiasi Kinija – jau devintą mėnesį iš eilės didina savo aukso rezervus (šalt. „Mining.com“). Tuo tarpu Turkija sugalvojo papildomą 20 % mokestį importuojamiems aukso gaminiams – siekia pažaboti neigiamą poveikį einamosios sąskaitos balansui (šalt. „Nasdaq.com“).
 
Sidabro kaina taip pat sumažėjo. Šiuo metu jis kainuoja 23,13 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sidabro vertei stipriai smogė sustiprėjęs JAV dolerio kursas. Ekspertai iš „Fxstreet.com“ mano, jog kitą savaitę metalo kaina gali kristi ir iki 23 $/oz.
 
Paladžio kaina neatsilieka nuo tendencijų ir krito šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 1246,02 $/oz. Platinos vertė ir toliau mažėja – šiuo metu kainuoja 925 $/oz. Kinijoje automobilių pardavimai auga – šiais metais pakilo 10 %, lyginant su tokiu pat praeitų metų laikotarpiu; tai didina paladžio poreikį, kurį jie perka iš Rusijos (šalt. „Heraeus.com“). JAV automobilių pardavimai auga jau 11 mėn. iš eilės (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Economies.com“ mano, kad platinos kaina kris iki 855 $/oz. Prognozuojama, kad visą vasarą platinos kaina nedidės (šalt. „Fxstreet.com“).
 


 
Vario kaina krito labai ženkliai – šiuo metu jis kainuoja 8295,99 $/t. Ir nors Kinijai reikia šio metalo, į šią krizę įsipina ir įtempti geopolitiniai santykiai tarp Kinijos, Kanados ir JAV (šalt. „Mining.com“). Reikia nepamiršti, kad Kinijos ekonomikai po neseniai įvykusio nuosmukio reikia atsigauti – šis reiškinys irgi daro įtaką vario poreikiui.