Metalų Biržos

Liepos 26, 2023

Stebint pastarųjų savaičių kainų pokyčius tauriųjų metalų rinkoje galima pastebėti, jog metalų vertės atsigauna. Pastebima, kad investuotojai ir toliau akylai analizuoja bendras ekonomikos padėties naujienas ir tai kelia jiems neramumų – tokiu laikotarpiu tik laiko patikrintos investicijos klestės (šalt. „Fxleaders.com“). JAV dolerio ir euro kursai taip pat susilpnėję (šalt. „Barchart.com“, „Brecorder.com“). Panašu, kad metalų kainos ir toliau iš lėto augs.
Aukso kaina šią savaitę pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1955,33 $/oz. Šaltinis „Chinadaily.com.cn“ teigia, kad vien Kinijoje per pirmą šių metų ketvirtį aukso poreikis padidėjo. Geltonojo metalo kainos didėjimui įtakos turi ir valiutų kursų pokyčiai (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Businesstimes.com.sg“ teigia, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie investuoja į auksą – tikrai išloš.
 
Sidabro kaina šią savaitę taip pat pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 24,36 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltasis metalas rodys neabejotinus atsigavimo ženklus, kai jo vertė sieks 24,5 $/oz. Ekspertai prognozuoja, kad sidabro vertė toliau turėtų tik kilti (šalt. „Dailyforex.com“). Manoma, kad greitu metu sidabras kainuos 25 $/oz (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Paladžio kaina šiek tiek pakilo šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 1288,59 $/oz. Platinos vertė ir toliau kyla į viršų – šiuo metu kainuoja 964 $/oz. Rusijos gigantė „Nornickel“ didina paladžio ir platinos kasybos pajėgumus (šalt. „Kitco.com“). Nesvarbu, kad Kinijos ekonomika sulėtėjusi – automobilių pardavimai čia atsigauna (šalt. „Heraeus.com“). Natūralu, kad augant automobilių poreikiui, auga ir metalo užsakomi kiekiai, o į tai atitinkamai reaguoja Rusija, kuri prekiauja šiais metalais su Kinija.
Kalbant apie platiną, kol kas ryškus jos kainos augimas sunkiai prognozuojamas. Ekspertai mano, kad per vasarą metalo kaina laikysis virš 900 $/oz, o po to bus aiškiau, ar ji augs, ar kris (šalt. „Economies.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau auga – šiuo metu jis kainuoja 8652,04 $/t. Kinijos ekonomika stengiasi atsigauti ir vario poreikis, natūralu, dar turėtų kilti (šalt. „Mining.com“). Visgi, šiuo momentu vario poreikis yra sumažėjęs, tad verta stebėti, kaip kis ši situacija ateityje.