Metalų Biržos

Liepos 12, 2023

Ši savaitė beveik nesiskiria nuo praeitos, tik daugelio tauriųjų metalų kainos kiek padidėjo. JAV dolerio kursas jau silpnas tris savaites, tad tai turi įtakos tauriųjų metalų vertėms (šalt. „Shafaq.com“). Investuotojai vis dar stebi infliacijos duomenis prieš priimdami sprendimus, kur investuoti toliau (šalt. „Metalsdaily.com“). Gali būti, kad iki rudens metalų kainos išliks panašiose pozicijose.
Aukso kaina šią savaitę šiek tiek pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1925,6 $/oz. Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad ne tik metalai, bet ir kitos investicinės rinkos šiuo metu patiria iššūkių – investuotojams tiesiog per daug nežinomųjų. Visgi, praėjus šiek tiek laiko, situacija keisis. Aukso atveju – greičiausiai į teigiamą pusę, nes ir dabar jis rodo teigiamus rezultatus (šalt. „Fxempire.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę taip pat pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 23,15 $/oz. Šaltinis „Dailyforex.com“ teigia, kad sidabras rodo teigiamus atsparumo ženklus – jo kaina po truputį stiprėja. Anot ekspertų iš „Economies.com“, sidabro jau laukia kitas etapas. Prognozuojama, kad jo kaina kils iki 23,7 $/oz. Jei tai įvyks greitu metu, galima tikėtis, kad metų gale metalas sugrįš į ankstesnes aukštas savo kainos pozicijas.
 
Paladžio kaina vėl nukrito šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 1248 $/oz. Platinos vertė tuo tarpu pagaliau pajudėjo iš sąstingio – iki 932 $/oz. Ekspertai teigia, kad 2023 m. abiem šiems metalams yra lemtingi – parodys, kur jų kainos kryps toliau (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Etf.com“ prognozuoja, kad paladžio poreikis šiais metais visgi didės, o sankcijos Rusijai prisideda prie metalo trūkumo. Visgi, šviesa tunelio gale yra – Pietų Afrikos kasyklos didina savo pajėgumus ir mato augantį metalo poreikį (šalt. „Marketscreener.com“). Platinos situacija pagaliau gerėja ir manoma, kad metalo kaina dar pakils (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Heraeus.com“ pastebi, kad platinos užtikrinta ateitis ryškiai siejasi su atsinaujinančios energetikos sektoriumi.
Kol Kinijoje automobilių pardavimai per birželį sustojo, JAV atvirkščiai – padidėjo (šalt. „Argusmedia.com“, „Autonews.com“).
 


 
Vario kaina šią savaitę krito nežymiai – iki 8352,87 $/t. Kinija jau atnaujina vario tiekimą iš Afrikos valstybių (šalt. „Mining.com“). Jei Kinijos ekonomika atsigaus, vario kaina – taip pat. Bet šiuo metu jo vertė laikosi irgi gerai.