Metalų Biržos

Gegužės 10, 2023

Ši savaitė atrodo atvirkščiai, lyginant su praeita. Tauriųjų metalų kainos pakilo, tik vario šiek tiek nukrito. Dėl JAV ir kitose valstybėse vykstančios infliacijos metalai vėl atgauna savo stipresnes vertes (šalt. „Businesslive.co.za“). JAV dolerio kursas kol kas nustojo augti (šalt. „Ig.com“). Galima tikėtis, jog per ateinančias savaites tauriųjų metalų kainos padidės.
Aukso kaina šią savaitę paaugo rekordiškai. Šiuo metu jis kainuoja 2022,61 $/oz. Šaltinis
„Businesslive.co.za“ teigia, jog tam daug įtakos turi susilpnėjęs JAV dolerio kursas. Juvelyrikos sektoriuje auksas tampa vis populiaresniu pasirinkimu (šalt. „News.rthk.hk“). Kinija, matydama aukso vertę, vis dar didina savo rezervus (šalt. „English.news.cn“, „Businesstimes.com.sg“). Ekspertai mano, kad artimiausiu metu aukso vertė gali vėl šoktelti (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę pakilo iki 25,56 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro kaina kyla į aukščiausią savo vertę per pastaruosius 13 mėn. Tam įtakos turi ir JAV dolerio kurso kritimas (šalt. „In.investing.com“). Šaltinis „Dailyforex.com“ teigia, jog sidabro pirkėjų nemažėja, nors jaučiamas jo trūkumas. Prognozuojama, kad naujos sidabro kasyklos Peru, Meksikoje ir Čilėje paspartins metalo tiekimą visam pasauliui (šalt. „Bnamericas.com“).
 
Paladžio kaina šiek tiek pakilo – šiuo metu jis kainuoja 1565 $/oz. Platinos vertė taip pat padidėjo iki 1080 $/oz. Šaltinis „Barchart.com“ teigia, jog paladis kol kas yra pasiekęs savo dugną ir kol nesibaigs sankcijos Rusijai, tol metalo kaina nedidės. Kol gali būti jaučiamas potencialus metalo trūkumas, tikėtina, kad kitos rinkos pradės ieškoti ir alternatyvų. Paladžio ateitis kol kas labai miglota, nors automobilių pardavimai JAV ir atsigauna (šalt. „Heraeus.com“).
Tuo tarpu platina laikosi gan pastoviai. Šaltinis „Oilprice.com“ teigia, kad jau jaučiamas metalo trūkumas, o tai irgi turi teigiamos įtakos kainos didėjimui, nes ir platinos poreikis anaiptol nemažėja. Kol kas staigesnį kainos didėjimą šiam metalui sudėtinga prognozuoti.
 


 
Vario kaina šią savaitę šiek tiek nukrito iki 8619,41 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad vario kaina greitu metu turėtų stabilizuotis, nes Kinijoje metalo poreikis nesumažėjo. Tikėtina, kad šis nežymus pokytis yra laikinas.