Metalų Biržos

Gegužės 3, 2023

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos šiek tiek sumažėjo, tik vario vertė atsigavo. Žvelgiant į kainų kreives galima pastebėti, jog metalų kainos drastiškiau krito būtent šiandien. Ekspertai teigia, jog investuotojai dabar stebi ekonominę situaciją JAV, tad ir investavimo spartumas kiek apstojo (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Schiffgold.com“). Visgi, jau kitą savaitę bus galima pastebėti, į kurią pusę metalų kainos kryps toliau.
Aukso kaina šią savaitę vėl šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1982,67 $/oz. Šaltinis „Fxleaders.com“ teigia, kad investavimas į geltonąjį metalą kiek apstojo, bet ši situacija yra laikina. Ekspertai mano, jog aukso vertė gali kilti iki 2000 $/oz (šalt. „Bullionvault.com“). Kinijoje sparčiai auga aukso poreikis – siekia prieš pandeminį lygį (šalt. „Thepeninsulaqatar.com“). Indijoje metalo poreikis taip pat auga dėl išaugusių juvelyrikos pardavimų (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Sidabro kaina nežymiai sumažėjo iki 24,99 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro vertės kritimui įtakos turi JAV dolerio kurso sustiprėjimas, bet tai gali būti laikinas laikotarpis. Ekspertai teigia, kad ilgalaikėje perspektyvoje sidabro kaina gali kilti ir iki 30 $/oz (šalt. „Forbes.com“). Svarbiausios to priežastys: realus metalo trūkumas, jaučiamas jau šiais metais – vėliau jis gali būti dar ryškesnis bei paaugusios investicijos į sidabrą (šalt. „Stockhead.com.au“, „Fxempire.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1465,62 $/oz. Platinos vertė taip pat nukrito iki 1058,62 $/oz. Anot ekspertų, paladžio kainos pastovumo ar augimo į buvusią poziciją šiais metais tikėtis naivu (šalt. „Metalsdaily.com“). Augant ir elektromobilių poreikiui bei gamybai metalas tampa mažiau patrauklia investicija.
Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos vertė sumažėjo gan nežymiai – visą savaitę metalas rodė teigiamus augimo ženklus, kurie gali vėl pasimatyti greitu metu. Nereikėtų atmesti fakto, kad ateityje gali iškilti iššūkių dėl metalo deficito, kadangi kasyklos patiria įvairių sunkumų (šalt. „Indigopreciousmetals.com“). Kinijoje auga šio metalo poreikis dėl didėjančių juvelyrikos pardavimų (šalt. „Chinadaily.com.cn“). Ekspertai mano, jog ilgalaikėje perspektyvoje platina yra vertingas metalas investicijoms (šalt. „Market-news-insights-jpx.com“).
 


 
Vario šią savaitę pakilo iki 8644,99 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad dabar jaučiamas netolygus vario poreikis Kinijoje – tai ir lemia pastaruosius kainos svyravimus. Tikimąsi, kad ši situacija stabilizuosis.