Metalų Biržos

Balandžio 26, 2023

Šią savaitę taurieji metalai atrodo ganėtinai pastoviai, nors nemaža dalis metalų savaitės viduryje buvo dar labiau padidinę savo vertes. JAV dolerio kursas kol kas nestiprėja, tad dalis metalų turi puikią progą stiprinti savo pozicijas (šalt. „Businesstelegraph.co.uk“). Tikėtina, kad kitą savaitę tauriųjų metalų kainos išliks panašiose pozicijose.
Aukso kaina šią savaitę šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1992,85 $/oz. Ekspertai teigia, kad JAV dolerio kurso kritimas turi įtakos aukso kainos didėjimui – tikėtina, kad metalo vertė gali augti ir iki 2100 $/oz (šalt. „Lombardodier.com“, „Brecorder.com“, „Fxstreet.com“). Kinija ir toliau didina aukso rezervus (šalt. „Brecorder.com“). Kitų šalių centriniai bankai taip pat nesnaudžia – vis dar didina metalo atsargas (šalt. „Telesurenglish.net“).
 
Sidabro kaina pakilo iki 25,14 $/oz. Šįkart ekspertai pripažįsta, kad baltasis metalas laikosi tvirtoje savo pozicijoje jau ne pirmą savaitę, nors iššūkių ir galėtų būti (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad ateityje gali būti jaučiamas sidabro deficitas. Pasaulyje sidabro poreikis jau auga 18 % (šalt. „Heraeus.com“). Manoma, kad vasarą sidabras jau kainuos 26 $/oz (šalt. „Barchart.com“).
 
Paladžio kaina šią savaitę nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1549 $/oz, nors visą savaitę metalo vertė buvo gerokai atsigavusi. Platinos vertė paaugo iki 1095,4 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad paladžio vertė gali augti tik trumpalaikiu periodu – ilgalaikėje perspektyvoje to tikėtis neverta. Infliacija mažina automobilių perkamumą, o kur dar sutrikusios logistikos grandinės bei sankcijos Rusijai dėl karo Ukrainoje – paladžio ateitis kol kas miglota.
Tuo tarpu platinos augimui taip pat gali būti iššūkių (šalt. „Economies.com“). Visgi, žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, po dvejų metų bus jaučiamas šio metalo deficitas, tad investuoti į jį, kai kaina dar prieinama – apsimoka (šalt. „Finance.yahoo.com“).
 


 
Vario kaina vėl svyruoja: šiuo metu vertė nukrito iki 8548,42 $/t. Šaltinio „Mining.com“ teigimu, ši situacija yra laikina ir greitu metu vario kaina turėtų atsigauti, nes jo poreikis Kinijoje šiuo metu tikrai nemažėja.