Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Balandžio 19, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Šiam kainos pokyčiui įtakos turi JAV dolerio kurso mažėjimas (šalt. „Cnbc.com“). Visgi, svarbu atkreipti dėmesį, kad JAV dolerio kursas dar gali atsitiesti, tad svarbu stebėti rinkos pokyčius. Žvelgiant bendrai, taurieji metalai pastaruoju metu atrodo pastovūs ir kai kuriems žadama dar geresnė ateitis.
Aukso kaina šią savaitę pakilo minimaliai. Šiuo metu jis kainuoja 1994,8 $/oz. Ekspertai iš „Commoditytrademantra.com“ teigia, jog geltonojo metalo vertė turėtų dar didėti. Šaltinis „Fidelity.co.uk“ antrina, jog auksą savo investicijų portfelyje turėti yra labai palanku. Į tai atkreipia dėmesį ne viena valstybė. Pavyzdžiui Kinijoje vis dar auga aukso rezervų kiekis, o gyventojai investuoja į auksinę juvelyriką (šalt. „Finnancialpost.com“, „Gold.org“). Belieka stebėti, kaip sparčiai augs metalo kaina.

Sidabro kaina pakilo iki 25,04 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad sidabro kaina kol kas dar tvirtai stovi 25 $/oz riboje, tačiau gali atsitikti įvairių scenarijų. Ekspertai prognozuoja, kad atsigavus JAV dolerio kursui baltojo metalo vertė gali stipriai sumažėti (šalt. „Invezz.com“). Visgi, metalo poreikis nėra sumažėjęs, tad dar verta stebėti, ar šios ekspertų įžvalgos iš tiesų išsipildytų.
 
Paladžio kaina šią savaitę pagaliau padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 1573,59 $/oz. Platinos vertė irgi paaugo iki 1054,93 $/oz. Visgi, šis paladžio kainos atsigavimas, tikėtina, yra laikinas. Metalo poreikis mažėja ir pačioje Kinijoje dėl apstojusios automobilių gamybos (šalt. „Heraeus.com“, „Yicaiglobal.com“). Tad prognozuoti paladžiui šviesią ateitį kol kas sudėtinga – metalas dėl ne vienos priežasties yra praradęs savo poreikį.
Tuo tarpu platina lėtai, bet užtikrintai didina savo vertę. Juvelyrikos sektoriuje matomas metalo poreikio išaugimas (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos vertė gali artimiausiu metu didėti iki 1072 $/oz.
 


 
Vario kaina po truputį atsigauna: šiuo metu kaina padidėjo iki 8954,52 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, jog vario eksportas iš Peru padidėjo 20 %, tad galima teigti, jog metalo poreikis niekur nedingo. Galima tikėtis, jog kitą savaitę metalo kaina gali dar padidėti.