Metalų Biržos

Balandžio 5, 2023

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos pastaruoju metu laikosi gan panašiose pozicijose. Daugelis jų per šią savaitę netgi šiek tiek padidino savo vertes. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad JAV dolerio kursas ir toliau smunka – daugelis valstybių nori būti mažiau priklausomos nuo šios valstybės. Neatmetama, kad ši valiuta dar gali kristi. O tai turi įtakos ir metalų kainoms.
Aukso kaina šią savaitę pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1984,59 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, jog JAV dolerio kritimas turi didelę įtaką aukso vertės didėjimui. Investuotojų susidomėjimas auksu kriziniu laikotarpiu taip pat nemažėja. Indijoje vėl prasideda vedybų sezonas – auksinės juvelyrikos poreikis smarkiai išauga (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“). Panašu, kad geltonasis metalas laikysis ir toliau geroje pozicijoje.
 
Sidabro kaina pakilo iki 23,98 $/oz. Ekspertai teigia, kad greitu metu gali būti kainos lūžis, kai sidabro vertė dar labiau padidės (šalt. „Investing.com“, „Dailyforex.com“). Šaltinis „Timesofindia.indiatimes.com“ teigia, kad sidabro poreikis gamybos sektoriuose smarkiai auga. Vien saulės energijos sektoriuje augs per šiuos metus 15 % (šalt. „Heraeus.com“). Tikėtina, kad greitu metu baltasis metalas įsitvirtins 24 $/oz kainos pozicijoje (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina vėl šiek tiek paaugo – šiuo metu jis kainuoja 1471,62 $/oz. Platinos vertė irgi padidėjo iki 996,28 $/oz. Paladžio kainos augimui, tikėtina, įtakos turi lengvųjų automobilių pardavimų atsigavimas, bet jis dar per lėtas, kad metalo vertė išaugtų į aukštesnę poziciją (šalt. „Heraeus.com“). Ekspertai pastebi, kad elektromobilių išaugimas ateityje turės neigiamos įtakos paladžiui – jis taps mažiau reikalingu metalu (šalt. „Businesslive.co.za“). Visgi, tai platinai kol kas negalioja – metalo poreikis nemažėja, prognozuojamas deficitas (šalt. „Platinuminvestment.com“). Pietų Afrikoje ieškoma naujų metalo kasyklų, kad trūkumas taip ryškiai nesijaustų (šalt. „Dailymaverick.co.za“).
 


 
Vario kaina šią savaitę vėl svyruoja: savaitės pradžioje buvo aukštose pozicijose, tačiau per pastarąsias kelias dienas nukrito iki 8939,74 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad vario kaina krito dėl susilpnėjusių gamybinių pajėgumų Kinijoje. Visgi, tikėtina, kad ši situacija bus laikina.