Metalų Biržos

Kovo 8, 2023

Ši savaitė nelabai skiriasi nuo praėjusių – nors kai kurių metalų kainos padidėjo, augimas nėra žymus. Iš esmės galima teigti, jog tauriųjų metalų vertės laikosi pastoviai. Be jau įprastinių reiškinių, kaip infliacija, karo Ukrainoje padariniai, pokyčių kol kas nematyti, tad natūralu, kad ir metalų kainos laikosi panašiose pozicijose. Žinoma, kiekvienas metalas turi savo atskirus reiškinius, kurie gali daryti įtaką kainos pokyčiui. Panašu, kad iki vasaros ryškių pasikeitimų gali ir nebūti.
Aukso kaina šią savaitę pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1846,98 $/oz. Ekspertai jau pastebi, kad ne tik Kinijoje, bet ir Indijoje išaugo aukso poreikis – Indijoje šis reiškinys vėl periodiškai atsiranda dėl tradicinių švenčių (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“, „Brecorder.com“). Nuo šios tendencijos neatsilieka ir pasaulio centriniai bankai, kurie didina geltonojo metalo atsargas (šalt. „Ubn.news“). Visgi, savo geriausią laiką metalas turėtų pasiekti šių metų antroje pusėje – taps dar patrauklesne investicija (šalt. „Businessinsider.in“).
 
Sidabro kaina šią savaitę taip pat pakilo iki 21,05 $/oz. Visgi, šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sidabras dar neatrodo kaip pastovi ir saugi investicija. Jo kaina gali vėl kristi iki 20,10 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Visgi, ilgalaikėje perspektyvoje sidabro kaina turėtų padidėti, nes automobilių gamybos sektoriuje metalo poreikis labai išaugs (šalt. „Kitco.com“).
 
Paladžio kaina šiek tiek padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 1445,93 $/oz. Platinos vertė paaugo iki 979,18 $/oz. Paladžio kainos ir poreikio tendencijos, panašu, nesikeis dar kurį laiką. Kol kas sudėtinga prognozuoti, kad metalo vertė atsigaus šiais metais – sektoriai, kur metalo poreikis buvo labai aukštas, taip pat stringa, kaip ir paties metalo tiekimas (šalt. „Heraeus.com“). Tuo tarpu platinos kaina atsigauna (šalt. „Economies.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad prie platinos vertės didėjimo prisideda Kinijos rinkos atsigavimas. Tikėtina, kad metalo vertė šiais metais dar tikrai padidės (šalt. „Benzinga.com“).
 


 
Vario kaina vėl šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8919,9 $/t. Metalo poreikis Kinijoje dar stabilizuojasi, tad ir jo vertė turėtų greitu metu atsigauti (šalt. „Mining.com“).