Metalų Biržos

Lapkričio 16, 2022

Kiek įdomus tauriųjų metalų kainų posūkis matomas šią savaitę – visų jų kainos pakilo. Kai kurių netgi ženkliai. Ir nors infliacija ir toliau tebevyksta ir tendencingai metalų kainos neturėtų stipriai kilti, šios savaitės pokyčiui įtakos turi JAV vykstantys Kongreso rinkimai, nuo kurių baigties priklauso net ir pasaulio ekonomikos pokyčiai (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Miningnewswire.com“ prognozuoja, kad 2023-2024 m. neišvengsime recesijos.
Aukso kaina pakilo iki 1770,2 $/oz. Tai didžiausia metalo kaina per pastaruosius trejus mėnesius (šalt. „Uk.investing.com“). Ne tik kiek nukritęs JAV dolerio kursas daro įtaką geltonojo metalo vertės didėjimui – Indijoje švenčių ir vestuvių periodas, dėl to aukso poreikis yra stipriai išaugęs (šalt. „Gold.org“). Ekspertų nuomonės dėl aukso kainos ateities kiek išsiskiria – vieni žiūri į metalą atsargiai, nes kurį laiką jis buvo nepastovus (šalt. „Financialpost.com“). Kiti mano, kad kaina didės – greitu metu turėtų kilti iki 1800 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina auga kaip ant mielių. Šiuo metu metalas kainuoja 21,93 $/oz. Viena iš kylančios kainos priežasčių – atsigavusi Kinijos ekonomika (šalt. „Taipeitimes.com“). Auga viltys, kad stiprėjant šios valstybės ekonomikai kils ir sidabro poreikis. Visgi, ekspertų išvados dėl sidabro ateities taip pat išsiskiria. Vieni mano, kad po staigaus kainos augimo metalo vertė vėl kris (šalt. „Fxstreet.com“). Kiti teigia, kad kaip tik kils – artimiausiu metu iki 22,5 $/oz (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Paladžio kaina pagaliau atsigavo. Šiuo metu jis kainuoja 2036,69 $/oz. Platinos vertė jau ne pirmą savaitę užtikrintai auga: šiuo metu ji kainuoja 1023 $/oz. Londono metalų biržą teigia, kad 2023 m. vis dar planuoja neatsisakyti metalų iš Rusijos (šalt. „Hellenicshippingnews.com“). Kasyklų atstovai teigia, kad augant energijos išteklių kainoms, metalų gavyba sulėtės, gali būti jaučiamas metalų trūkumas (šalt. „Zimlive.com“). Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad Pietų Afrikoje esančios platinos kasyklos jau ragina ruoštis platinos trūkumui būtent dėl augančių energetikos kainų.
O kalbant apie automobilių rinką, per praėjusį mėnesį Kinijoje jų pardavimai augo labai lėtai (šalt. „Channelnewsasia.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau auga. Šiuo metu jis kainuoja 8456,93 $/t. Tikėtina, kad jo vertė ir toliau didės, nes Kinijos rinka atsigauna, o tai yra tiesioginė priežastis ir metalo poreikio augimui (šalt. „Mining.com“).