Metalų Biržos

Rugsėjo 7, 2022

Tauriųjų metalų kainos krenta, tik paladžio vertė dar laikosi kiek aukštesnėje pozicijoje. Rudens bei artėjančios žiemos periodai gali būti sudėtingi: auga energetikos kainos, didėja infliacija, karas Ukrainoje nesibaigia, tad sudėtinga prognozuoti, ar tokiu periodu kils tauriųjų metalų kainos (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina nukrito iki 1713,17 $/oz. Stiprėjant JAV dolerio kursui, geltonojo metalo vertė neskuba augti (šalt. „Uk.news.yahoo.com“). Indijoje aukso importas sumažėjo perpus dėl aukso kainos nepastovumo (šalt. „Brecorder.com“). Visgi, šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad aukso vertė turėtų greitu metu grįžti į 1730 $/oz poziciją. Kelių savaičių bėgyje bus aiškiau matyti, į kurią pusę krypsta metalo kaina.
 
Sidabro kaina svyruoja, bet kol kas laikosi neblogai. Šiuo metu jis kainuoja 18,2 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė atsigauna, nes investuotojai nepraranda susidomėjimo metalu. Pavyzdžiui, Indijoje planuojama 5G tinklo plėtra, kurio infrastruktūrai bus reikalingi dideli sidabro kiekiai (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro kaina turėtų kilti iki 18,5 $/oz greitu metu.
 
Paladžio kaina laikosi stabiliai – šiuo metu metalas kainuoja 2045 $/oz. Platinos vertė šiek tiek sumažėjo – šiuo metu ji kainuoja 856 $/oz. Kol sutrikusi paladžio tiekimo grandinė ir didelė jo dalis yra negaunama iš sankcionuotos Rusijos, nieko nuostabaus, kad metalo vertė gali augti, nes jo poreikis, panašu, nemažėja (šalt. „Metalsdaily.com“). Kinija smarkiai padidino platinos importą, dėl to rinkos staiga pajuto metalo trūkumą (šalt. „Mining.com“). Kinija tampa pirmaujančia valstybe, gaminančia elektromobilius, tad natūralu, kad platinos poreikis šioje šalyje dar labiau augs ir tikėtina, kad metalo kaina nemažės (šalt. „Sbma.org.cg“, „Just-auto.com“). Platinos juvelyrikos poreikis išaugo 5 % per antrą šių metų ketvirtį (šalt. „Gjepc.org“).
 


 
Vario kaina yra labai nepastovi. Šią savaitę ji krito iki 7582,8 $/t. Visgi, šis laikotarpis yra galimai laikinas, nes Kinijoje metalo poreikis nemažėja, JAV dolerio kursas stipriai nekyla – tai pagrindinės priežastys, dėl to įprastai metalo kaina kyla (šalt. „Mining.com“). Manoma, kad metalo kaina dar atsigaus.