Metalų Biržos

Birželio 22, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų rinkoje įvyko šiokių tokių pokyčių: dalies metalų kainos pakilo, kitų – kiek krito. Visgi, kainų pakitimai nėra labai ryškūs, tad galima teigti, jog dabar yra šioks toks stagnacinis laikotarpis. Netgi JAV dolerio kursas išlieka stabilus (šalt. „Fxstreet.com“). Infliacija toliau didėja, ekspertai kalba apie artėjančią ekonominę krizę – laukia įdomus laikotarpis (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1839,49 $/oz. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertės didėjimas gali kurį laiką būti lėtas. Tam įtaką daro ir Europos Sąjungos sankcijos Rusijai – tai palies ir prekybą auksu (šalt. „Fxstreet.com“). Visgi, ekspertai iš to paties šaltinio mano, kad ekonominės krizės metu auksui seksis gerai. Kinijos rinkoje atsigauna šio metalo poreikis (šalt. „Gold.org“).
 
Sidabro kaina po truputį auga – šiuo metu metalas kainuoja 21,61 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltojo metalo kainai reikėtų pakilti iki 22,1 $/oz, kad ji galėtų toliau potencialiai didėti. Ekspertai iš šaltinio „Investingcube.com“ teigia, kad kol kas yra sudėtinga prognozuoti, ar sidabro vertė didės, nes metalas kol kas yra ganėtinai nepastovus.
 
Paladžio kaina šiek tiek pakilo – šiuo metu metalas kainuoja 1864,18 $/oz. Platinos kaina nukrito labai minimaliai, galima sakyti, kad metalo kaina per savaitę nepakito – šiuo metu ji kainuoja 938 $/oz. Abiejų metalų kainoms įtaką turi infliacija – manoma, kad jos metu tiek paladžio, tiek platinos vertėms tai gali turėti neigiamos įtakos (šalt. „Home.saxo“). Šaltinis „Investingcube.com“ teigia, kad platinos kaina gali dar kristi. Paladžio vertė irgi gali mažėti dėl neaugančių automobilių pardavimų (šalt. „Heraeus.com“).
Šaltinis „Repairerdrivennews.com“ teigia, kad automobilių logistikos grandinės po truputį atsigauna, nors yra stipriai paveiktos karo padarinių Ukrainoje. Įdomu: manoma, kad 2027 m. vandeniliu varomų automobilių visame pasaulyje bus daugiau nei 1 mln. vnt. (šalt. „Forecourttrader.co.uk“).
 


 
Jau senokai vario kaina buvo taip stipriai kritusi. Šiuo metu jis kainuoja 8919,9 $/t. Šiuo metu didžiosiose vario kasyklose Čilėje vyksta darbuotojų streikai, o Kinijoje metalo poreikis nedingo, tad tikėtina, kad vertė dar atsigaus (šalt. „Mining.com“).