Birželio 8, 2022

Tauriųjų metalų rinka kol kas išlieka ganėtinai pastovi su šiokiais tokiais augimo požymiais. Nuo praeitos savaitės ženklių pokyčių neįvyko, tačiau galima pastebėti, kad kai kurie metalai tvirtina savo kainos pozicijas. Tokiu sudėtingu laikotarpiu, kai visame pasaulyje vyksta infliacija, Ukrainoje vyksta karas ir jo ekonominiai bei kiti padariniai išryškės šiais metais, tauriųjų metalų vertės laikosi dar tikrai neblogai. Gali būti, jog kainos išliks pastoviomis dar kurį laiką.
Auksas šiuo metu kainuoja 1842,26 $/oz. Prognozės geltonajam metalui įvairios. Vieni teigia, kad per gegužės mėnesį investuotojų dėmesys auksui sumažėjo (šalt. „Gold.org“). Tačiau yra ir kitų, teigiamų faktų. Pavyzdžiui, aukso importas Indijoje per gegužę paaugo net 677 % (šalt. „Thehindubusinessline.com“). Paaiškinimas paprastas – Indijoje dabar vestuvių sezonas. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad aukso poreikis auga jau pastaruosius 10 mėnesių. Trečiame šių metų ketvirtyje aukso kaina greičiausiai sieks 1800 $/oz (šalt. „Forexlive.com“, „Investing.com“).
 
Sidabro kaina po truputį kyla – šiuo metu metalas kainuoja 22,1 $/oz. Metalo kaina šiuo metu yra pereinamoje pozicijoje – testuojamas kainos pastovumas (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė yra kol kas strigusi toje pačioje pozicijoje. Bet yra ir gerų naujienų: atsigavusi Kinijos ekonomika didina metalų pardavimus ir poreikį (šalt. „Financialpost.com“). Tad yra realus potencialas, kad sidabras kainuos 23 $/oz.
 
Paladžio kaina minimaliai sumažėjo – šiuo metu metalas kainuoja 2014 $/oz. Platinos kaina ir toliau auga – šiuo metu ji kainuoja 1036 $/oz. Palengvėjusi koronaviruso politika ir atsigavusi ekonomika Kinijoje didina ir šių dviejų metalų poreikį (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, šių metalų, ypatingai paladžio, tiekimo grandinė yra sutrikusi dėl karo Ukrainoje, tad ekspertai mano, kad abiejų metalų vertės tikrai didės (šalt. „Moneyweb.co.za“). Šaltinis „Gainesvillecoins.com“ rekomenduoja investuoti į abu metalus, kol dar jų kaina yra įkandama.
 


 
Vario kaina pagaliau pradėjo kilti – šiuo metu jis kainuoja 9721,28 $/t. Ne paslaptis, kad pagrindinė to priežastis – atsigavusi gamyba Kinijoje (šalt. „Mining.com“). Ši valstybė sunaudoja didelius vario kiekius, tad dar labiau atsigavus ekonomikai, vario kaina ir toliau gali didėti.