Metalų Biržos

Rugsėjo 19, 2017
Brangiųjų metalų kompleksas šiandien toliau leidosi. Auksas krito ir paskutiniais duomenimis siekė 1308.39 $/oz (1090.53 EUR/oz). Rytoj baigsis JAV centrinio banko susirinkimas – rinka laukia jo išvadų. Manoma, kad bankas gali pranešti apie apskaitos balanso mažinimą, o tai galėtų neigiamai paveikti aukso kainą. Taip pat tikimąsi išgirsti naujienų apie sekančio palūkanų normos kėlimo datą. Tiesa, gali būti, kad JAV centrinio banko pranešimas jau įskaičiuotas tauriojo metalo kainoje.
Rugsėjo 18, 2017
Savaitgalį didžioji dalis brangiųjų metalų komplekso ženkliai krito. Auksas atpigo ir paskutiniais duomenimis pasiekė 1314.58 $/oz (1100.11 EUR/oz). Taurusis metalas nukentėjo dėl stipraus dolerio: rinka tikisi šios savaitės JAV centrinio banko susirinkime išgirsti užuominų apie sekančio palūkanų normos kėlimo datą ir kitas monetarinės politikos naujienas. Pastarosiomis dienomis geri JAV ekonominiai rodikliai vertė ekspertus galvoti, kad palūkanų norma kils dar šiemet – šiuo metu to tikimybė vertinama 50%.
Rugsėjo 15, 2017
Šiandien brangiųjų metalų keliai išsiskyrė. Auksas brango, tačiau nežymiai ir paskutiniais duomenimis pasiekė 1330.29 $/oz (1116.69 EUR/oz). Š. Korėja paleido dar vieną tarpkontinentinę balistinę raketą, kuri penktadienio rytą praskriejo virš Japonijos šiaurinės dalies. Tai šiek tiek kėlė aukso patrauklumą, tačiau doleris išliko stiprus – jam pagelbėjo palankūs infliacijos rodikliai. Situacija gali ženkliai keistis prasidėjus JAV darbo dienai.
Rugsėjo 13, 2017
Šiandien brangiųjų metalų kainos šiek tiek normalizavosi. Auksas kilo ir paskutiniais duomenimis siekė 1332.40 $/oz (1112.24 EUR/oz). Savaitės pradžios dolerio stiprėjimas šiandien sustojo, leisdamas auksui atsikvėpti. Jei doleris vėl pradėtų kilti, auksas atpigtų. Kita vertus, neramumai dėl Š. Korėjos tikriausiai priverstų investuotojus rinktis mažiau rizikingas investicijas, tarp jų ir auksą.
Rugsėjo 12, 2017

Šiandien prasta diena visiems brangiesiems metalams. Auksas stipriai krito ir paskutiniais duomenimis siekė 1326.11 $/oz (1108.62 EUR/oz). Taurusis metalas nukentėjo rinkai lengviau atsipūtus dėl nusilpusio uragano Irmos ir to, kad Šiaurės Korėja savaitgalį neatliko prognozuoto balistinės raketos bandymo. Doleris kilo, o investuotojai buvo labiau linkę rinktis rizikingesnes investicijas.

Rugsėjo 11, 2017
Šios savaitės pradžioje brangiųjų metalų kompleksas leidosi. Aukso kaina krito ir paskutiniais duomenimis pasiekė 1337.22 $/oz (1113.22 EUR/oz). Š. Korėja savaitgalį neatliko prognozuoto balistinės raketos bandymo, o doleris šiek tiek sustiprėjo – šie veiksniai neigiamai atsiliepė tauriajam metalui. Jei įtampa Korėjos pusiasalyje toliau slūgs, auksas tikriausiai ir toliau pigs.
Rugsėjo 5, 2017
Šiandien brangieji metalai šiek tiek atsitraukė. Auksas smuktelėjo ir paskutiniais duomenimis siekė 1331.62 $/oz (1120.97 EUR/oz). Panašu, kad tauriojo metalo kaina dėl Šiaurės Korėjos savaitgalinio branduolinio bandymo daugiau nekils, o dėmesys grįžta prie JAV ekonominės politikos. Konkrečiai, kyla klausimų kaip JAV seksis tvarkytis su uragano Harvey padariniais. Tiesa, naujas raketos bandymas greičiausiai vėl verstų auksą brangti.
Rugsėjo 4, 2017
Savaitės pradžioje brangieji metalai daug aukštenėse pozicijose nei prieš savaitgalį. Auksas brango ir paskutiniais duomenimis siekė 1336.92 $/oz (1124.88 EUR/oz). Tauriojo metalo pakilimą lėmė keli faktoriai: Šiaurės Korėjos branduolinės bombos bandymas ir mažas naujai rugpjūtį sukurtų darbo vietų JAV skaičius smogė doleriui ir stipriai kėlė aukso patrauklumą. Manoma, kad auksas ir toliau kils. Pirmasis pasipriešinimo taškas – 1350 $/oz.
Rugpjūčio 30, 2017
Brangiųjų metalų kainos šiandien atspindėjo valiutų kursų dinamiką. Auksas doleriais atpigo, o eurais kaina beveik nesikeitė. Paskutiniais duomenimis taurusis metalas kainavo 1309.60 $/oz (1096.05 EUR/oz). Aukso kaina doleriais vakar buvo išsipūtusi po to, kai Šiaurės Korėjai paleido balistinę raketą, praskriejusią virš šiaurinės Japonijos dalies. Šiandien doleris pakilo iš duobės – būtent tai ir atsispindi aukso kainoje. Šią savaitę investuotojai laukia JAV ekonominių rodiklių, ypač penktadienį paskelbsiamo rugpjūtį naujai sukurtų darbo vietų skaičiaus.
Rugpjūčio 29, 2017
Šiandien gera diena brangiesiems metalams, visas kompleksas stipriai šoktelėjo į viršų. Vakar dieną nebuvo priežasčių galvoti, kad auksas kirs 1300 $/oz barjerą, tačiau nenumatytos aplinkybės vis tik pavertė tokią galimybę realybe. Paskutiniais duomenimis taurusis metalas siekė 1324.88 $/oz (1098.37 EUR/oz). Šuolį lėmė tai, kad Šiaurės Korėjo vakar paleido balistinę raketą, nuskriejusią virš Japonijos šiaurinės dalies, ko pasekoje rizikingos investicijos tapo mažiau patrauklios.