Metalų Biržos

Liepos 10, 2018

Pagaliau situacija tauriųjų metalų rinkoje keičiasi gerąja linkme – palyginus su kelių savaičių duomenimis, kainos po truputį kyla. Įdomu tai, kad kreivės per pastarąją savaitę išliko gan pastovios, be žymių šuolių žemyn ar aukštyn. Apžvalgininkės Georgette Boele („Insights.Abnamro.nl“) teigimu, tauriųjų metalų kainos visgi kurį laiką dar nepasieks aukštumų dėl kelių priežasčių: 1) JAV dolerio nesilpnėjimo; 2) nesibaigiančios ekonominių sankcijų įtampos tarp JAV ir Kinijos.
 

Liepos 5, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje dar prastesnė – kainos vis labiau krenta. Esminės šio reiškinio priežastys: prekybos karas tarp JAV ir Kinijos bei JAV vykstanti infliacija (šalt. „Fxladers.com“). Kol įtampa tarp JAV ir Kinijos rinkų nesumažės arba nesibaigs, tol tauriųjų metalų kainos nekils. Bet ši situacija gali būti naudinga ateities investicijoms – pigiau nusipirkus po tam tikro laiko bus galima brangiau parduoti.
 

Birželio 27, 2018

Tendencija pastaruoju metu kol kas nesikeičia – tauriųjų metalų kreivės vis dar leidžiasi žemyn. Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos vis dar tęsiasi (šalt. „Reuters.com“). Įdomu ir tai, jog JAV doleris šiek tiek susilpnėjo, bet jokios teigiamos įtakos metalų rinkai iš to nebuvo (šalt. „Reuters.com“, „TheGoldForecast.com“). Patariama stebėti vykstančius įtemptus ekonominius santykius tarp JAV ir Kinijos, kadangi tai kol kas yra svarbiausias reiškinys tauriųjų metalų verčių pokyčiams.
 

Birželio 20, 2018

Šią savaitę visų tauriųjų metalų rinkoje galima pastebėti vieną tendenciją – iki penktadienio vakaro kainos kilo, o šeštadienį ryte visų vertės ženkliai pamažėjo. Pagrindinė šio reiškinio priežastis – prekybos karas tarp JAV ir Kinijos. JAV prezidento Donaldo Trumpo papildomų tarifų grasinimai Kinijai lėmė, jog JAV doleris antradienį susilpnėjo prieš Kinijos juanį ir Šveicarijos franką (šalt. „Reuters.com“, „TheGoldForecast.com“). Kol dvi stipriausios pasaulio ekonomikos tarpusavyje pešasi, investuotojams telieka ramiai stebėti, kokie rezultatai iš to išaugs.

Birželio 12, 2018

Pastaroji savaitė tauriųjų metalų rinkoje po truputį rodo atsigavimo požymius – visų metalų kainos yra aukštesnės, palyginus su kelių savaičių duomenimis. Po įvykusio JAV ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimo Singapūre, šioje rinkoje kurį laiką galima tikėtis pastovumo (šalt. „Reuters.com“).
 

Birželio 6, 2018

Šią savaitę tauriųjų metalų rinkoje vyrauja lengva kainų kritimo pozicija. Palyginus su 14 dienų duomenimis, tik paladis išlaiko augančias kreives – visi kitų tauriųjų metalų vertės palaipsniui mažėja. Tačiau šaltinio „Lawrieongold.com“ teigimu, nusiminti nevertėtų, kadangi artimiausioje ateityje infliacija Jungtinėse Amerikos Valstijose augs, o tai lygu ir tauriųjų metalų kainų atsigavimui.

Gegužės 30, 2018

Palyginus su praeita savaite, tauriųjų metalų rinka išlaiko gan pastovias savo kainų pozicijas. Ir toliau kylantis JAV dolerio kursas lieka iššūkiu metalų verčių augimui (šalt. „Zerohedge.com“). Tikėtina, kad situacija kurį laiką išliks panaši, nebent kistų JAV dolerio kursas, tad verta sekti jo pokyčius.
 

Gegužės 25, 2018

Einamoji savaitė tauriųjų metalų rinkoje išties labai nepastovi. Daugelio metalų kainos dar tik dabar atsigauna nuo patirtų vertės kryčių. Pagrindinė kainų mažėjimo priežastis – JAV dolerio kurso pastovus augimas, kuris daro spaudimą tauriųjų metalų rinkai (šalt. „Kitco.com“). Dabartinėje situacijoje patartina ir toliau stebėti tauriųjų metalų kainų bei JAV dolerio kurso pokyčius.
 

Gegužės 16, 2018

Tauriųjų metalų kreivės pastarąją savaitę išlaiko labai panašias pozicijas. Nors atrodo, kad per savaitę vertė sumažėjo, labai išsigąsti nereikėtų – palyginus su ilgalaikiais duomenimis, metalų kainos išliko pastovios. JAV dolerio pozicija ir toliau stiprėja, tad dabar, anot apžvalgininkų, yra tinkamas metas investuoti į tauriuosius metalus (šalt. „CNBC.com“).


 

Gegužės 9, 2018

Gegužės antra savaitė tauriųjų metalų rinkoje rodo lėtą kainų kreivių kilimą. Kaip ir praėjusią savaitę, euro pozicija ir toliau žemėja. Tačiau yra ir gera naujiena – JAV doleris pasiekė aukščiausią savo poziciją (šalt. „Reuters“). Kadangi valiutų kursai lieka nepastovūs, siūloma stebėti ne tik juos, bet ir bendrus tauriųjų metalų kreivių pokyčius.