Metalų Biržos

Spalio 2, 2018

Pastaroji savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra gan panaši į praeitą – vienų tauriųjų metalų kainos kyla aukštyn, kitų – laikosi stabiliai arba šiek tiek mažėja. Šaltinio „Scmp.com“ teigimu, tiems metalams, kurių kainos neauga, savo pozicijas trukdo atstatyti vis dar vykstantis prekybos karas tarp Kinijos ir JAV, politinis nestabilumas Europoje ir valiutos nuvertėjimas augančiose rinkose. 
 

Rugsėjo 25, 2018

Pirmasis rudens mėnuo baigiasi kiek įdomesniais pokyčiais tauriųjų metalų rinkoje: prieš tai beveik visų metalų kainų kreivės išlaikė panašias pozicijas, o dabar vienų kainos nukrito, kitų – ženkliai paaugo, o trečių – žymiai nesikeitė. Tam daugiausiai įtakos turi stabiliai mažėjanti JAV dolerio vertė ir slopstanti įtampa tarp JAV ir Kinijos ekonomikų (šalt. „Bloomberg.com“).
 

Rugsėjo 20, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje tikrai palanki – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Pagrindinės šios tendencijos priežastys: JAV doleris šiek tiek susilpnėjo, taip pat JAV vykstanti infliacija pradeda siekti nominalių normų (šalt. „Scrapregister.com“). Taigi, investuotojams jau pats laikas suklusti ir pradėti galvoti, į kurį metalą verta pradėti investuoti.
 

Rugsėjo 13, 2018

Šios savaitės padėtis tauriųjų metalų rinkoje yra gan pastovi – visi metalai, išskyrus paladį (kuris ryškiai didina savo vertę), išlaiko pastovią kainų poziciją. Nors jų kreivės nekyla į viršų, tai yra gan gera padėtis investuotojams, kadangi dabar yra palankus metas „užsipirkti“ didesnius tauriųjų metalų kiekius ir laukti žadėto kainų kilimo šių metų pabaigoje (šalt. „Etfdailynews.com“).
 

Rugsėjo 4, 2018

Šią savaitę tauriųjų metalų kainų kreivės laikosi gan pastoviai: vienų metalų kainos šiek tiek sumažėjo, kitų kaip tik – gan ženkliai padidėjo. Priežastys nesikeičia – JAV dolerio infliacija, prekybos karas tarp Kinijos ir JAV trukdo tauriųjų metalų rinkai greičiau atsigauti. Tačiau daugelis apžvalgininkų mano, kad šių metų pabaigoje metalų kainos tikrai išaugs.
 

Rugpjūčio 28, 2018

Po truputį artėjant metų pabaigai galima pastebėti stabilų tauriųjų metalų kainų augimą. Nors tai nevyksta itin greitai, reikia džiaugtis, jog pagaliau metalai atgauna savo vertę. Šią savaitę metalų kainos augimui didžiausią įtaką turėjo JAV dolerio vertės sumažėjimas (šalt. „Sharpspixley.com“). Jei jo vertė toliau mažės, o ekonominė įtampa tarp Kinijos ir JAV dings, tauriųjų metalų kainos atsigaus dar greičiau.
 

Rugpjūčio 21, 2018

Pastaroji savaitė rodo pozityvius ženklus – beveik visų tauriųjų metalų kainos po truputį atsigauna. Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos vis dar vyksta, bet atsirado kitas stiprus faktorius, kuris kelia tauriųjų metalų kainas – tai JAV prasidėjusi infliacija (šalt. „Gold-eagle.com“). Infliacija daugiausiai teigiamos įtakos turės aukso vertės didėjimui, bet kitiems tauriesiems metalams ji irgi yra naudinga.
 

Rugpjūčio 16, 2018

Šią savaitę tauriųjų metalų kreivės nukrito į rekordiškai mažas pozicijas – viskas dėl akcijų rinkos nuopuolių ir JAV dolerio laikymosi tvirtoje pozicijoje. Reikia nepamiršti ir vis dar besitęsiančio Kinijos ir JAV prekybos karo, kuris taip pat turi didelę įtaką tauriųjų metalų kainoms. Ateitis dar miglota – vieniems metalams pavyks lengviau ir greičiau išbristi iš esamos krizės, o kitiems bus sunkiau (šalt. „Moneymetals.com“).
 

Rugpjūčio 9, 2018

Atėjo paskutinis vasaros mėnuo, bet teigiamų pokyčių tauriųjų metalų kreivės nerodo. Priežastys taip pat nesikeičia: pati pagrindinė – vis dar tvyranti įtampa tarp Kinijos ir JAV ekonomikų bei JAV dolerio pozicijos išsilaikymas. Kai doleris jau ilgą laiką yra stiprus, kai kurie taurieji metalai praranda savo vertę (šalt. „Reuters.com“). Nenumaldomai artėja metų galas, kurio metu apžvalgininkai žada geras prognozes, bet kaip bus iš tiesų, belieka tik stebėti.
 

Rugpjūčio 1, 2018

Paskutinė liepos savaitė jau yra kiek įdomesnė, palyginus su visu vidurvasario mėnesiu. Beveik visų (išskyrus aukso) tauriųjų metalų kainos arba šiek tiek pakilo, arba išlaikė pastovią poziciją. Šios savaitės kreivės žada gerėjančią situaciją, bet visgi nevertėtų pamiršti prekybos karo tarp JAV ir Kinijos bei nesilpstančio JAV dolerio – t. y. veiksnių, kurie turi pagrindinę įtaką tauriųjų metalų kainoms (šalt. „Sharpspixley.com“).