Metalų Biržos

Kovo 3, 2021

Pavasaris prasidėjo visų tauriųjų metalų kainų kryčiu. Pastaruoju metu padėtis tikrai nebuvo užtikrintai pastovi – metalų vertės kiekvieną kartą svyravo. Tam turi įtakos ir artėjanti infliacija, koronaviruso padariniai bei augantis JAV doleris (šalt. „Fxstreet.com“). Prognozuoti, kas bus kitą savaitę ar artimiausiu metu – sunkoka. Tik galima būti tikriems, kad tie metalai, kurie lėtai didino savo kainą ir ją ilgai išlaikė pastovioje pozicijoje, neturėtų stipriai kristi.
Aukso kaina krito iki 1724,92 $/oz. Metų pradžioje apžvalgininkų žadėtos pozityvios apžvalgos nebetenka prasmės – gali būti, kad šiais metais aukso kaina neviršys 2000 $/oz. Šaltinis „Australianminig.com.ua“ teigia, kad vasaros pabaigoje bus aiškiau, į kurią pusę kryps aukso kaina. Dar viena krentančios aukso kainos priežastis – investuotojai išparduoda savo auksą, kol jo kaina dar yra patenkinama (šalt. „Fxstreet.com“). Aukso kasykloms šis laikotarpis taip pat nelengvas, skaičiuojami nemaži praradimai (šalt. „Investing.com“).

Vasario 24, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos atrodo neblogai – vienų šiek tiek nukrito, kitų visai neblogai paaugo. Infliacijos grėsmė, pandemija, svyruojantis JAV doleris – šie ir kiti faktoriai turi nemažai įtakos tauriųjų metalų kainų nepastovumui. Šiuo laikotarpiu tikrai sunku prognozuoti, kaip kis tauriųjų metalų kainos, kadangi kiekvieną savaitę vis sulaukiame skirtingų pokyčių šiame nepastoviame laikotarpyje.
Aukso kaina sumažėjo iki 1809,55 $/oz. Šaltinis „Outlookindia.com“ teigia, jog bet kokiu kriziniu laikotarpiu auksas yra vis tiek patikimiausia investicija. Kinijoje staigiai šoktelėjo auksinės juvelyrikos poreikis, tik neaišku, kiek jis ilgai truks (šalt. „News.cgtn.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, jog iš esmės geltonasis metalas šiais metais turėtų būti pastovus, o metu gale kainuoti apie 2000 $/oz.

Vasario 17, 2021

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos atsigavo, lyginant su praeita savaite. Tik aukso kaina krito. JAV doleris vėl atsigauna, o tai turi neigiamos įtakos aukso kainai (šalt. „Actionforex.com“). Ateinančių mėnesių laikotarpis bus lemtingas: COVID-19 vakcinacija, pasikeitusi JAV valdžia turės didelės įtakos tauriųjų metalų kainų pokyčiams. Kaip jie kis per artimiausius mėnesius, dar neaišku, tačiau po šių pokyčių bus galima prognozuoti, kaip atrodys tauriųjų metalų vertės metų pabaigoje.
Aukso kaina krito iki 1819,65 $/oz. Nors auksas dabar nežiba, centriniai bankai visame pasaulyje ir toliau didina jo atsargas (šalt. „Lombardiletter.com“). Tuo tarpu Kinijoje aukso poreikis krito labai minimaliai, lyginant su praeitais metais – galbūt iki metų galo jis atsigaus (šalt. „Menafn.com“). Visgi, kaip ir galima pastebėti, auksas kol kas yra nepastovus. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad suintensyvėjus infliacijai, aukso kaina metų gale gali kristi žemiau 1800 $/oz ribos.

Vasario 10, 2021

Panašios tendencijos kartojasi kas kelias savaites, kai aukso ir sidabro kainos sumažėja, lyginant su buvusia savaite, o paladžio, platinos ir vario vertės didėja. Šią savaitę vyko stiprių pokyčių – iš tauriųjų metalų kreivių galima matyti, jog iki savaitės vidurio metalų kainos buvo žemose pozicijose, tačiau savaitės pabaigoje atsigavo. Metalų verčių padidėjimą tiesiogiai galima susieti su JAV dolerio susilpnėjimu (šalt. „Metalsdaily.com“). Nevertėtų nustebti, jei kitą savaitę metalų kainos vėl padidės.
Auksas šiuo metu kainuoja 1830,57 $/oz. Šią savaitę metalo kaina buvo kritusi ir žemiau 1800 $/oz ribos, tačiau, kaip teigia apžvalgininkai, metalo vertė sklandžiai atsigauna (šalt. „Fxstreet.com“). Svarbu paminėti, jog ekspertai pastebi, kad infliacija – jau ne už kalnų (šalt. „Investing.com“). Esant infliacijai, tauriųjų metalų kainos turėtų paaugti. Dar viena nebloga naujiena – Kinijoje vėl pradeda augti aukso poreikis (šalt. „Brecorder.com“). Galima tikėtis, jog auksui pastarasis metas turėtų būti visai neblogas.

Vasario 3, 2021

Ši savaitė kiek kitokia, nei praėjusios – dalis tauriųjų metalų kainų krito, pastovus išliko auksas, o sidabras su platina užima lyderio pozicijas. Iš dalies tokio metalų kainų nepastovumo buvo galima tikėtis, kadangi šiuo ekonomiškai sunkesniu laikotarpiu vienodą verčių poziciją išlaikyti nėra lengva (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, metalų verčių pokyčiai nėra drastiški, tad iš esmės galima teigti, kad šių metų pradžia buvo tikrai nebloga, o ateitis taip pat turėtų nenuvilti.
Aukso kaina paaugo visai nedaug, lyginant su praeita savaite – iki 1860,32 $/oz. Tam turi įtakos sumažėjęs geltonojo metalo poreikis Kinijoje bei kritęs importas Indijoje (šalt. „In.investing.com“, „Brecorder.com“). Tačiau dar tik metų pradžia ir aukso poreikis turėtų paaugti – šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šiais metais aukso gavyba turėtų paaugti 5,5 %. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad aukso kaina šiais metais lėtai, bet užtikrintai kils iki 2200 $/oz. Galbūt dabar yra neblogas šansas naudotis žemesne metalo kaina.

Sausio 27, 2021

The end of the first month of this year looks pretty good - compared to the recent weeks, all metal prices are starting to recover. This was especially noticeable at the beginning of this week. Reviewers predict that demand for all precious metals will grow this year (source: Metalsdaily.com). Positive price changes can be expected. The new US President Joe Biden with new economic changes and relationship between China (and other countries) will have an effect on precious metals prices. And, of course, with the acceleration of coronavirus vaccination, many changes in the precious metals market can also be expected in the summer. As mentioned, the changes are expected to be positive for investors.
The price of the yellow metal rose to $ 1,855.83 an ounce from last week. Financialmirror.com says that this year will be great for gold - it promises that its price could rise up to $ 2,300 an ounce. There are other reasons which approve that this year will be positive for gold. For example, gold imports in China rose by 71% in December last year alone (source: Brecorder.com). Turkey plans to produce more than 100 tons of gold each year over the next five years (source: Reuters.com). Russia is not lagging behind either - it sees a potential in gold and promotes the work of its mines (source: Rt.com).

Sausio 27, 2021

Besibaigiantis pirmasis šių metų mėnuo atrodo gan neblogai – lyginant su pastarosiomis savaitėmis, visų metalų kainos pradeda atsigauti. Tai ypač buvo galima pastebėti savaitės pradžioje. Apžvalgininkai prognozuoja, kad šiais metais visų tauriųjų metalų poreikis augs (šalt. „Metalsdaily.com“). Tad galima tikėtis teigiamų kainų pokyčių. Atėjus naujam JAV prezidentui Joe Bidenui į valdžią, neatmetami ekonominiai pokyčiai tarp JAV ir Kinijos bei kitų valstybių, kurie taip pat turės įtakos metalų vertėms. Ir, žinoma, įsibėgėjus koronaviruso vakcinacijai, vasarą taip pat galima tikėtis daug pokyčių tauriųjų metalų rinkoje. Kaip ir minėta, manoma, kad pokyčiai bus teigiami investuotojams.
Geltonojo metalo kaina, lyginant su praeita savaite, paaugo iki 1855,83 $/oz. Šaltinis „Financialmirror.com“ teigia, kad šie metai auksui bus puikūs – žada, kad jo kaina gali kilti net iki 2300 $/oz. Kad šie metai bus geri šiam metalui, tvirtina ir kiti faktai. Pavyzdžiui, vien per praeitų metų gruodį Kinijoje aukso importas paaugo 71 % (šalt. „Brecorder.com“). Turkija planuoja per ateinančius penkerius metus išgauti daugiau nei 100 tonų aukso kiekvienais metais (šalt. „Reuters.com“). Rusija irgi neatsilieka – mato aukso potencialą ir skatina savo kasyklų darbus (šalt. „Rt.com“).

Sausio 20, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos laikosi gan pastoviai. Aukso, sidabro ir paladžio vertės šiek tiek nukrito, o platinos ir vario minimaliai paaugo. Šis laikotarpis tauriesiems metalams kol kas dar nėra aiškus – sunkoka prognozuoti, į kurią pusę kryps jų kainos. Jau kurį laiką JAV doleris yra silpnas, jis netrukdo metalams didinti savo kainų (šalt. „Reuters.com“). Taip pat greitu metu bus inauguruotas naujasis JAV prezidentas Joe Biden – gali būti, kad švelnės JAV sankcijos Kinijai, o tai irgi turės įtakos tauriųjų metalų kainoms. Ir, žinoma, artėjant pavasariui ir platesnei vakcinacijai prieš koronavirusą, greičiausiai irgi pamatysime pokyčių tauriųjų metalų kainų kreivėse. Panašu, kad per ateinančius mėnesius galima tikėtis visko.
Geltonojo metalo kaina krito iki 1837,61 $/oz. Savaitės pradžioje metalo kaina buvo atsigavusi, tačiau po to pradėjo kristi. Kritusi aukso kaina turi teigiamos įtakos juvelyrikos industrijoje – Indijoje auksinių juvelyrinių dirbinių poreikis augo iki 20 % (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad nors aukso vertė dabar krenta ir infliacijos baimės niekur nedingsta, šie metai geltonajam metalui turėtų būti geri – investuotojai, kaip visada, mato auksą kaip saugią investiciją.

Sausio 13, 2021

Šią savaitę stipriausiai krito aukso ir sidabro kainos. Paladis su platina laiko gan pastovias savo vertes, o vario – netgi pakilo. Nors, atrodo, metų pradžia žadėjo teigiamų pokyčių tauriųjų metalų rinkoje, pastovumo dabar nėra. Šaltinis „Themarket.ch“ prognozuoja, kad infliacija jau artėja. Kokio masto ji bus, ar įvyks dideli pokyčiai tauriųjų metalų rinkoje – kol kas sunku prognozuoti.
Geltonojo metalo kaina krito iki 1847,55 $/oz. Kaip jau ir galima prognozuoti, tam įtaką daro ateinanti infliacijos rizika (šalt. „Reuters.com“). Visgi, savaitės pradžioje aukso kaina buvo išties gera, tad jei kitą savaitę ji toliau nekris, galima tikėtis ir teigiamų pokyčių, o dabartinę situaciją išnaudoti metalo nusipirkimui. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad aukso kaina šiais metais kils greičiausiai ne daugiau nei 2000 $/oz. Tačiau ekspertai iš „Seeitmarket.com“ mano, kad jo vertė gali augti net iki 3000 $/oz. Metų pradžioje prognozių būna įvairių, tad belieka stebėti greitai kintančią situaciją.

Sausio 6, 2021

Nauji metai prasidėjo su teigiamais pokyčiais tauriųjų metalų rinkoje – visų metalų kainos paaugo, lyginant su paskutinėmis gruodžio savaitėmis. Metalų poreikis nemažėja ir, kaip įprasta, kai kurių netgi trūksta. Covid-19 virusas taip pat nedingsta ir daro neigiamą įtaką visų valstybių ekonomikoms. Tad galima tikėtis, kad per šį mėnesį metalų vertės vėl padidės (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina paaugo iki 1940,25 $/oz. Indijoje, kur auksas yra plačiai naudojamas juvelyrikos gamyboje, dėl koronaviruso stipriai sumažėjo importas – šaltinis „Bnnbloomberg.ca.“ teigia, kad tai mažiausias metalo importas nuo 2009 metų. Tačiau tai nedaro neigiamos įtakos metalo kainai. Ekspertai žada gerus metus geltonajam metalui – bent jau šių metų pradžioje jis tikrai bus stiprus (šalt. „Forexlive.com“, „Cnbctv18.com“). Šaltinis „Thestandard.com.hk“ teigia, kad labai greitu metu aukso vertė turėtų siekti 2000 $/oz.