Metalų Biržos

Lapkričio 21, 2019

Lyginant su praeita savaite, daugelis tauriųjų metalų išlaikė stabilias savo kainas. Kai kurių vertės net didėjo. Artėjant šių metų pabaigai, galima tikėtis, jog kainos ir toliau išliks stabilios, nes pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką tauriųjų metalų vertėms, kol kas nerodo ryškių pokyčių (šalt. „Metalsdaily.com“).

Lapkričio 8, 2019

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kreivės panašios – savaitės viduryje jos buvo pasiekusios aukščiausią savo tašką, tačiau paskutinėmis dienomis – vertės nukrito. Aišku, lyginant su praeita savaite, vertės sumažėjo nestipriai, platinos net keliais JAV doleriais paaugo. Šiai situacijai daugiausiai įtakos turėjo JAV dolerio pakilimas bei JAV ir Kinijos prekybos karas (šalt. „Metalsdaily.com). Tik varis nepatyrė jokių nuostolių. Anaiptol – iki savaitės galo jo kaina pakilo.

Spalio 30, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje kiek sėkmingesnė – kone visų tauriųjų metalų kainos paaugo, kai kurių – net rekordiškai. Verta stebėti, kas bus toliau, kadangi daugelis neramumų, kurie daro įtaką metalų kainoms, niekur nedingsta – JAV ir Kinijos prekybos karas, „Brexit“, daugelyje valstybių esanti ekonomikos krizė. Kol kas metalai gan sėkmingai išlaiko savo vertes, bet kas bus per ateinančius mėnesius – nežinia (šalt. „Metalsdaily.com“).

Spalio 25, 2019

Ilgai lauktas įvykis – šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Bet atsipalaiduoti nevertėtų, kadangi JAV ir Kinijos prekybos karas nesibaigia, o „Brexit“ data – artėja (šalt. „Metalsdaily.com“). Kadangi kainos paaugo ne itin stipriai, į daugelį metalų apsimoka investuoti, nes tikėtina, kad vertės, artėjant šventėms, augs.

Spalio 18, 2019

Šią savaitę aukso, sidabro ir platinos kainos nukrito, o paladžio ir vario – paaugo. Tokiam kainų nepastovumui, o ypač jų mažėjimui, įtakos turi ne vienas veiksnys. Pavyzdžiui, artėja „Brexit“ data, kuri kelia neaiškumų daugeliui valstybių, kurios yra ekonomiškai susijusios su šia šalimi – jų tikrai daug (šalt. „Metalsdaily.com“). Neverta pamiršti JAV ir Kinijos prekybos karo, kuris ir toliau daro neigiamą įtaką Kinijai – valstybei, kurios ekonomika ir darbo jėga yra svarbi kone kiekvienai šaliai. Visgi, nukritusios metalų kainos dažnai būna puiki proga investuoti – manoma, kad iki metų galo metalai turėtų atsigauti.

Spalio 10, 2019

Tendencijos kartojasi – vieną savaitę visų tauriųjų metalų kainos krenta, o kitą – auga. Taip įvyko ir per pastarąsias savaites – prieš tai kritusios metalų kainos atsitiesia. Silpnas JAV doleris, kiek mažėjanti įtampa tarp Kinijos ir JAV turi teigiamos įtakos metalų kainoms (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, atsipūsti nevertėtų, nes neaišku, ką atneš paskutiniai šių metų mėnesiai. Naudinga pasidomėti, kuriems metalams prognozuojama šviesi ateitis, taip pat į tuos, kurie turi mažiausią rizikos galimybę.

Spalio 4, 2019

Spalio mėnuo prasidėjo su kone visų tauriųjų metalų kainų kryčiu – tik paladžio kaina išliko tokia pat, kaip ir praeitą savaitę. Visgi, ši situacija nebūtinai yra prasta – metalų kainos greitu metu gali vėl pakilti, o naudotis pigesne jų verte – naudinga (šalt. „Metalsdaily.com).
Geltonojo metalo kaina nukrito iki 1478,85 $/oz. Ekspertai mano, kad ši situacija – trumpalaikė. „Sharspixley.com“ teigia, jog tik laiko klausimas, kada auksas kainuos 1600 $/oz. Neskaitant šio kainos kryčio, auksas turi gan stiprią poziciją. Švelnėja JAV ir Kinijos prekybos karas – aukso importas Kinijoje yra labai svarbus, tad sankcijos jam ne tokios griežtos. Importo skaičius šioje šalyje vėl po truputį auga (šalt. „Sharpspixley.com“).

Rugsėjo 26, 2019

Paskutinė rugsėjo savaitė atnešė kiek geresnių prošvaisčių nei praėjusi – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Apžvalgininkai ir toliau laikosi savo tvirtos nuomonės, kad iki šių metų galo metalų kainos turi dar kiek paaugti, tad investuoti – verta (šalt. „Metalsdaily.com).

Rugsėjo 19, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje gan rami – vieni taurieji metalai gan pastoviai išlaikė savo vertes, kitų kainos kiek paaugo. Nevertėtų nustebti, kad artėjant šių metų pabaigai tauriųjų metalų kainos vėl augs, tad šis laikotarpis yra vertingas metalų atsargų didinimui (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugsėjo 12, 2019

Praeitą savaitę visų tauriųjų metalų kainos kilo. Ši savaitė – kiek kitokia. Vieni metalai šiek tiek padidino savo vertes, kiti – gan žymiai sumažino. Įprasta, kad po greitų kainų šuolių augimas kiek apstoja, bet tai nėra blogas ženklas. Tokia situacija pasinaudoti verta – nusipirkti pigiau kainuojančio metalo ir po to jį sėkmingai investuoti (šalt. „Metalsdaily.com“).