Metalų Biržos

Sausio 10, 2019

Per šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo – kai kurių net rekordiškai greitai. Tam didžiausią įtaką turi augantis pačių metalų poreikis ir JAV dolerio vertės kritimas (šalt. „Reuters.com“). Šaltinio „Fxstreet.com“ teigimu, per šiuos metus JAV dolerio vertė turėtų ženkliai nukristi, tad galima tikėtis, jog tauriųjų metalų kainos nemažės.
 

Sausio 3, 2019

Naujieji metai tauriųjų metalų rinkoje prasidėjo trejopai: aukso ir sidabro kainos paaugo, paladžio – laikosi panašioje pozicijoje, platinos ir vario – sumažėjo. Apžvalgininkų teigimu, šie metai vienų tauriųjų metalų vertes padidins, kitų atvirkščiai – sumažins (šalt. „Kitco.com“). Svarbu pridurti, kad ekonominė krizė ir kiti ekonominiai ateities įvykiai situaciją gali kiek pakeisti.
 

Gruodžio 27, 2018

Nors per gražiausias metų šventes akcijų biržos patyrė krachą, tauriųjų metalų rinka laikosi gan neblogai. Auksas lenktyniauja su paladžiu, sidabro ir platinos kainos pakilo, tik vario šiek tiek sumažėjo. Jau drąsiai galima teigti, jog šių metų pabaigą galima vainikuoti kaip atsigavimo laikotarpiu daugeliui tauriųjų metalų.
 

Gruodžio 18, 2018

Šios savaitės naujiena – paladžio kaina pralenkė aukso. Apžvalgininkai buvo teisūs, jog šis metalas greitu laiku turėjo tapti brangesniu nei tradiciškai aukščiausias kaino pozicijas turintis auksas. Bendrai pažvelgus, visų metalų kainos, išskyrus vario, pakilo. Tam daugiausiai įtakos turėjo šiek tiek pasilpnėjęs JAV doleris (šalt. „Nasdaq.com“). Apžvalgininkai iš „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, jog JAV dolerio lyderiavimas greitu metu baigsis.
 

Gruodžio 11, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje įdomi: aukso ir sidabro kainos kyla, paladis beveik pasiveja auksą, o platinos ir vario kainos mažėja. Tačiau didelių neigiamų pokyčių nematyti – galima viltis, jog šiuos metus pavyks užbaigti be didelių verčių kryčių.
 

Lapkričio 27, 2018

Nors po truputį ateina ekonominė krizė, panašu, kad tauriųjų metalų rinkai tai kol kas nedaro didelės įtakos. Lyginant su pastarųjų kelių savaičių duomenimis, visų metalų kainos padidėjo. Galimas variantas, kad ekspertai buvo teisūs – metų pabaiga tauriesiems metalams bus palanki, verčių kreivės dar šiek tiek šoktels į viršų.
 

Lapkričio 14, 2018

Šią savaitę pažvelgus į tauriųjų metalų kainų kreives galima pastebėti vienodą tendenciją – jos šiek tiek nukrito. Žinoma, drastiško kainų mažėjimo nebūta. Šaltinio „Scrapregister.com“ teigimu, JAV dolerio sustiprėjimas turėjo daugiausiai įtakos šios savaitės įvykiams. Kokia bus metų pabaiga – belieka stebėti. Bet, tikimąsi, kad metalų vertės bus aukštesnės nei dabar.
 

Lapkričio 6, 2018

Lapkričio mėnuo prasidėjo labai pozityviai – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Kaip ir apžvalgininkai jau kurį laiką teigė, šių metų pabaiga parodys metalų verčių atsigavimą. Šiems teigiamiems pokyčiams daugiausia įtakos turi JAV dolerio stabilumas (šalt. „Bloomberg.com“, „Blackrockblog.com“).
 

Spalio 30, 2018

Spalio mėnuo užsibaigia įdomiais tauriųjų metalų kainų pokyčiais – matyti, kad kone visą savaitę jos augo arba bandė išsilaikyti panašioje pozicijoje, tačiau šiandien beveik visų metalų kainos smuktelėjo žemyn. Tačiau išsigąsti nevertėtų – apžvalgininkai tikina, kad šių metų pabaiga ir kitų pradžia bus palanki metalų verčių augimui, ateinantys ekonominiai nesklandumai neturėtų padaryti stiprios neigiamos įtakos (šalt. „Spglobal.com“).
 

Spalio 24, 2018

Trečioji spalio savaitė rodo pozityvius ženklus investuotojams: aukso ir paladžio kainos auga, o sidabro, vario ir platinos – išlieka gan stabilios. Lyginant su pastaraisiais mėnesiais, šių metų pabaigoje tauriųjų metalų kainos nebeturėtų kristi. Kaip jau kurį laiką teigė daugelis apžvalgininkų, jos turėtų atsistatyti. Priežastys, kodėl metalų vertės atsigauna, išlieka tokios pat – JAV dolerio infliacija ir akcijų biržos kritimas (šalt. „Sharpspixley.com“).
Aukso kaina šiuo metu yra 1222.17 $/oz. Nors keliais doleriais ji nukrito nuo vakarykštės vertės, ateities prognozės šiam metalui yra tikrai palankios. Indija ir Kinija didina savo aukso rezervus – tai įrodo, jog geltonasis metalas nepraranda savo vertės (šalt. „Rt.com“). Amerikos banko apžvalgininkai teigia, kad nereikia bijoti investuoti į auksą – metalas pasiekė savo saugią kainos poziciją ir ateityje jo vertė dar augs (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“, „Scrapregister.com“).