Metalų Biržos

Gegužės 20, 2020

Ši savaitė buvo palanki tauriesiems metalams – visų kainos paaugo, kai kurių net rekordiškai. Panašu, kad šiuo kriziniu laikotarpiu metalų vertės gali ir toliau didėti. Apžvalgininkai mano, kad dabar neverta skubėti parduoti savo investicijų, kadangi jų kainos netolimoje ateityje dar labiau augs (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonasis metalas pasiekė bene didžiausią savo vertę per pastaruosius septynerius metus (šalt. „Talk-finance.co.uk“, „Mining.com“). Šiuo metu jis kainuoja 1734,33 $/oz. Auga fizinio aukso poreikis, centriniai bankai taip pat nepaliaujamai didina jo atsargas (šalt. „Fxstreet.com“). Kinijoje atsigauna ne tik ekonomika, bet ir aukso poreikis bei kaina (šalt. „Gold.org“). Manoma, kad geltonojo metalo vertė ir toliau augs, nes jis yra patikima ir tradicinė investicija bet kokiu kriziniu laikotarpiu (šalt. „Marketwatch.com“).

Gegužės 13, 2020

Šią savaitę visi taurieji metalai išlaikė pastovias savo kainas, o kai kurie net jas padidino. Visgi, dar sunku spręsti, kaip kis kainos per artimiausias ateinančias savaites. Ekonominė krizė paliečia vis daugiau valstybių (šalt. „Fxstreet.com“). Artėja antroji COVID-19 viruso banga – tai gali sukelti dar didesnius darbų praradimus bei sunkesnes ekonomines naštas verslams (šalt. „Uk.Investing.com“). Tad verta stebėti, kaip situacija keisis artimiausiu metu.
Aukso vertė išliko gan pastovi, nuo praeitos savaitės nukrito vos keliais JAV doleriais. Šiuo metu metalas kainuoja 1698,54 $/oz. Geltonasis metalas atrodo gan teigiamai. Pavyzdžiui, Kinijoje aukso poreikis pradėjo augti (šalt. „Brecorder.com“). „Economictimes.indiatimes.com“ atliktoje apklausoje prieita prie išvados, kad auksas vis dar išlieka pastovia, patikima ir ganėtinai nesunkiai nusiperkama investicija. Nevertėtų nustebti, kad aukso kaina gali kilti net iki 2000 $/oz, tad investuoti jau dabar – tikrai verta (šalt. „Fool.ca“, „Miningweekly.com“).

Gegužės 6, 2020

Jau nebestebina, kad kiekvieną savaitę tauriųjų metalų kainos krenta – sunkėjanti ekonominė padėtis pasaulyje viskam turi neigiamos įtakos. Šią savaitę tik paladis kiek padidino savo vertę, kiti metalai – sumažino: vieni vos keliais JAV doleriais, kiti beveik 100. Visgi, šiuo sunkiuoju laikotarpiu apžvalgininkai pataria investuoti į laiko patikrintus metalus, nes tai saugi investicija (šalt. „Metalsdaily.com“). Tikimasi, kad mažėjant pandemijos mastams metalų kainos turėtų atsigauti.
Šią savaitę aukso kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1703,12 $/oz. Auksinės juvelyrikos poreikis labai krenta pasauliniu mastu, bet Centriniai bankai ir toliau nesustoja didinti geltonojo metalo atsargų (šalt. „Miningweekly.com“, „Scrapmonster.com“). Ir ne veltui – kaip teigia šaltinis „Marketwatch.com“, „auksas yra tobula investicija, kai pasaulyje yra tokios krizinės situacijos“. Apžvalgininkai mano, kad šiam metalui šie metai bus puikūs – nevertėtų nustebti, kad jo kaina kils iki 1800 $/oz (šalt. „Mining.com“, „Cnbc.com“).

Balandžio 29, 2020

Šią savaitę tik aukso ir vario kainos pakilo, kitų metalų kainos ir toliau krenta, tačiau jų kainų krytis gan nežymus. Iš kreivių galima pastebėti, kad visų tauriųjų metalų vertės savaitės viduryje buvo pakilusios, tik baigiantis savaitei pradėjo kristi. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, jog pandemija atneša infliacijos riziką, tad investicijos į tauriuosius metalus gali išaugti – tai natūraliai padidins ir pačių metalų kainas. Kaip bus iš tiesų, jau bus aišku kelių mėnesių bėgyje.

Balandžio 22, 2020

Kainų augimo bumas kiek apstojo – šią savaitę kone visų tauriųjų metalų vertės sumažėjo. Didesnę vertę išlaikė tik platina. Stebint kreives galima pastebėti, kad savaitės pradžioje kainos augo, tačiau jai baigiantis, pradėjo mažėti. Tai nestebina – dabar visame pasaulyje yra krizinis laikotarpis, šią savaitę rekordiškai smuktelėjo ir naftos kaina (šalt. „Investing.com“). Šiuo nepastoviu laiku sunkoka prognozuoti, kaip kainos kis toliau, tad belieka tik stebėti pokyčius.

Balandžio 15, 2020

Galima pastebėti, kad jau daugiau nei tris savaites tauriųjų metalų kainos pastoviai auga. Kai kurių net labai sparčiai. Nors pasaulio ekonomikos silpsta, tauriųjų metalų poreikis yra išaugęs. Panašu, kad po viruso visur pasijus ekonominė krizė, tad tikrai įdomu, kur po to kryps tauriųjų metalų kainos bei ar toliau didės jų poreikis kaip tai vyksta dabar (šalt. „Cointelegraph.com“, „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina auga labai sparčiai – šią savaitę jis kainuoja 1719,38 $/oz. Tai – didžiausias metalo augimas per pastaruosius septynerius metus (šalt. „Scmp.com“, „Cnbc.com“). Kinijoje auga aukso poreikis (šalt. „Sharpspixley.com“). Šaltinis „Proactiveinvestors.co.uk“ teigia, kad matomas labai didelis investuotojų susidomėjimas auksu bei nafta. Šaltinis „Miningweekly.com“ prognozuoja, kad aukso vertė gali greitu metu kilti iki 1800 $/oz.

Balandžio 8, 2020

Jau antra savaitė, kai kone visų tauriųjų metalų (išskyrus paladžio) kainos kyla. Panašu, kad artimiausiu metu jos gali ir toliau augti, kadangi jaučiamas tauriųjų metalų stygius, o investuotojų susidomėjimas jais – nemažėja. Šaltinis „News.goldseek.com“ įspėja, kad artėja infliacija, o tai vienareikšmiškai netolimoje ateityje paveiks metalų vertes.
Geltonojo metalo kaina padidėjo iki 1667,52 $/oz. Šaltinis „Perthmintbullion.com“ teigia, kad auksas yra labai vertinga investicija šiuo laikotarpiu. Dėl viruso sukeltos krizės dabar aktyviausiai į auksą investuoja būtent privatūs investuotojai (šalt. „Bullionvault.com“). Iš esmės, auksui žadama šviesi ateitis – teigiama, kad jo kaina gali kilti net iki 2000 $/oz (šalt. „Proactiveinvestors.co.uk“). Kiek tai realu, pamatysime jau netolimoje ateityje.

Balandžio 1, 2020

Prognozuoti, kaip keisis tauriųjų metalų kainos kas savaitę – tikrai sunku. Praeitą savaitę visų metalų vertės mažėjo, tačiau šią – vėl pakilo. Panašu, kad COVID-19 viruso sukeltas ekonominis sąstingis kartais turi didesnę įtaką tauriųjų metalų kainoms, o kartais – mažesnę. Visgi, investuotojams vertėtų palaukti – ekonominė krizė, anot ekspertų, tikrai ateis ir tauriųjų metalų vertės kris (šalt. „Metalsdaily.com“). Tada bus puikus metas didinti metalų atsargas.

Kovo 25, 2020

Praeita savaitė buvo sunki daugeliui tauriųjų metalų – visi patyrė kainų kryčius. Šią savaitę tauriųjų metalų kainų kreivės irgi nieko gero nežadėjo, tačiau iki šios dienos daugelio metalų vertės pakilo. Kaip kainos kis per ateinančias savaites, prognozuoti sunku. Koronavirusas ir toliau plinta visuose žemynuose, tik pačioje Kinijoje ši pandemija jau yra kiek apstojusi. Anot šaltinio „Reuters.com“, infliacija bei ekonominė krizė nenumaldomai artėja.

Kovo 12, 2020

Šios savaitės tendencijos tikrai įdomios – link savaitės vidurio, tauriųjų metalų kainos augo. Tačiau savaitės pabaigoje vertės ėmė mažėti. Visgi, lyginant su praeita savaite, kai kurie taurieji metalai rekordiškai padidino savo vertes, kiti – išsilaikė pastoviai, treti – šiek tiek nuvertėjo. Galima pastebėti, kad pastaruoju metu tauriųjų metalų kainos yra itin nepastovios – tai ypač suintensyvėjo prasidėjus (o po to jau įsibėgėjus) korona virusui. Ir toliau sunku prognozuoti, kaip artimiausiu metu keisis metalų kainos.
Aukso kaina šoktelėjo net iki 1669,15 $/oz. Vienu metu kaina buvo pasiekusi ir 1700 $/oz ribą. Kai daugelio žaliavų pirkimas mažėja, aukso atvirkščiai – didėja (šalt. „Home.saxo“). Šaltinis teigia, kad žmonės tiki auksu kaip saugia investicija. Nors korona viruso pabaigos dar nematyti, apžvalgininkai prognozuoja, kad šiais metais geltonojo metalo kaina iki 1725 $/oz (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Cnbcafrica.com“). Visgi, kol neaiški šio viruso baigtis, vertėtų atsargiau žvelgti į prognozes, nes jos gali greitai kisti.