Metalų Biržos

Vasario 19, 2020

Vasario mėn. vidurys rodo kiek pozityvesnius ženklus – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Nors Kinijos ekonomika yra kiek pasilpusi nuo korona viruso atneštų padarinių, tai, pasirodo, kol kas neturi neigiamos įtakos tauriųjų metalų kainoms. JAV dolerio nepastovumas taip pat leidžia tauriųjų metalų kainoms didėti (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina paaugo iki 1584,9 $/oz. Augimas, lyginant su praeita savaite, nėra didelis, tačiau metalas stengiasi išlaikyti pastovią savo kainą, o tai – geras ženklas. Geltonasis metalas taip pat tapo atsparesnis Kinijos nepaprastajai padėčiai (šalt. „Reuters.com“). Įdomu ir tai, kad aukso poreikis pradėjo augti (šalt. „Kitco.com“). „Uk.reuters.com“ teigia, kad aukso kaina turėtų kurį laiką laikytis ties 1600 $/oz riba.

Vasario 12, 2020

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos labai panašios kaip ir praeitą. Aišku, sidabro, paladžio ir vario vertės šiek tiek paaugo, bet labai nežymiai. Platinos ir aukso kainos nukrito, tačiau taip pat nežymiai. Panašios situacijos galima tikėtis ir ateinančiomis savaitėmis, kadangi korona virusas ir toliau plinta Kinijoje, kur stoja bet kokie darbai (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, verta pasvarstyti dėl investicijų į pingančius metalus.

Sausio 29, 2020

Besibaigiantis sausio mėnesis atnešė šiokių tokių pokyčių tauriųjų metalų kainoms: aukso ir sidabro vertės paaugo, bet paladžio, platinos ir vario atvirkščiai – nukrito. Geopolitiniai neramumai, vykstantys tarp didžiųjų pasaulio valstybių, nerimsta. Kinijoje atsiradęs korona virusas turės daug neigiamos įtakos šiai valstybei – investuotojai atsargiau investuos šioje šalyje, taip pat uždaroma nemažai gamyklų – sustoja darbai. Tačiau šis įvykis yra puiki proga tauriesiems metalams didinti savo kainas (šalt. „Thearmchairtrader.com“). Bet visgi, lyginant pastarųjų savaičių metalų kainas, sunku nuspręsti, į kurią pusę jos kryps (šalt. „Metalsdaily.com“).

Sausio 23, 2020

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos laikosi gan stabiliai, tik sidabro ir vario kiek nukrito. Ekonominiai ir politiniai nesutarimai niekur nedingsta, tad taurieji metalai turi gerą progą didinti savo vertes – paladis ir platina tuo sėkmingai naudojasi. Tikėtina, kad metalų kainos artimiausiu metu ir toliau augs (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina šią savaitę šiek tiek pakilo iki 1556,1 $/oz. Apžvalgininkai laikosi tokios pat minties kaip ir praeitą savaitę – geltonasis metalas yra puiki investicija šiuo laikotarpiu (šalt. „Moneyweek.com“). Rusija per 2019 metus padidino savo aukso rezervus 160 t – tikėtina, kad šiais metais Rusija gali padidinti šį rezervo skaičių dar labiau (šalt. „Sharpspixley.com“). Indijoje jau kurį laiką strigo aukso importo kiekis, bet šiais metais jis atsigaus (šalt. „Bnbbloomberg.ca“). Šaltinis „Themarket.ch“ teigia, kad auksas yra ideali investavimo priemonė ir šiais metais jo kaina gali pakilti iki 3000 $/oz.

Sausio 16, 2020

Nors ekonominė ir karinė įtampa tarp kai kurių didžiųjų pasaulio valstybių nerimsta, tauriųjų metalų kainų augimas kiek apstojo – praeitą savaitę situacija buvo priešinga. Aukso ir sidabro kainos kiek nukrito, paladžio, platinos ir vario pakilo. Visgi, nereikėtų nustebti, kad ši situacija kitą savaitę gali pasikeisti.
Geltonasis metalas dabar kainuoja 1549,8 $/oz. Centriniai pasaulio bankai sparčiai didina aukso rezervus – šis žingsnis yra protingas, kadangi ekonominė krizė įgaus pagreitį, o auksas yra saugi, nenuvertėjanti valiuta (šalt. „Alt-market.com“). Kai didžiosios pasaulio valstybės perka didelius aukso kiekius, panašu, kad netolimoje ateityje tai padarys įtaką šio metalo kainos augimui (šalt. „Voimagold.com“, „Scrapmonster.com“). Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad aukso kaina per ateinančius mėnesius gali pakilti iki 2000 $/oz.

Gruodžio 20, 2019

Prieššventinė savaitė atrodo gan neblogai – visų tauriųjų metalų kainos paaugo. Praeitą savaitę atrodė, kad dėl pasaulyje vykstančių ekonominių bei politinių neramumų kai kurie metalai neišlaikys savo tvirtos kainų pozicijos, bet situacija kiek pasikeitė. Visgi, dar nėra iki galo aišku, kaip iki metų pabaigos kis tauriųjų metalų kainos, tad patartina sekti kasdien vykstančius kainų pokyčius.
Aukso kaina per šią savaitę pakilo iki 1475,7 $/oz. Nors JAV dolerio kaina auga (tai praeitą savaitę darė neigiamą įtaką geltonojo metalo vertei), šiuo metu šis veiksnys gerai koreliuoja ir su aukso kaina (šalt. „Fxstreet.com“). Apžvalgininkai mano, kad aukso vertė 2020 metais kils: „Kitco.com“ mano, kad iki 1500 $/oz, o „Forbes.com“ tiki, kad net iki 1700 $/oz. Kaip bus iš tikrųjų – pamatysime kelių mėnesių bėgyje.

Gruodžio 5, 2019

 

Nors savaitės pradžia atrodė gan įtemptai, visų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Nemaža tikimybė, kad per paskutines šių metų savaites vertės dar labiau atsigaus (šalt. „Metalsdaily.com“). Tačiau ekonominiai ir politiniai neramumai, tvyrantys didžiosiose pasaulio rinkose, turi būti nepamiršti – šie veiksniai daro nemažą įtaką tauriųjų metalų kainų nenuspėjamumui.
Šią savaitę auksas kainuoja 1477,45 $/oz. Šaltinis „International-adviser.com“ teigia, kad investuotojai vis labiau investuoja į auksą. Visgi, šaltinio „Institutionalinvestor.com“ mano, jog geltonasis metalas šiuo metu nėra labai daug pelno nešanti investicija – tai labiau saugi investicija. Kokių aukso kainų galima tikėtis ateinančiais metais? Manoma, kad ji nekils daugiau nei 1550 $/oz (šalt. „Kitco.com“).

Lapkričio 28, 2019

Aukso, sidabro ir platinos kainos šią savaitę žemesnės nei praeitą. Vario kaina tendencingai kyla. Paladis – vėl rekordiškai auga. Tokiam kainų nepastovumui nemažai turi įtakos infliacija ir JAV dolerio nuvertėjimas (šalt. „Internationalman.com“). Svarbi ir vis dar nesibaigianti įtampa tarp JAV ir Kinijos (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi apžvalgininkai teigia, kad kitais metais taurieji metalai turėtų būti brangesni. Jei taip bus, dabar puikus metas investuoti.
Kaip teigia šaltinis „Sharpspixley.com“ – auksui ši savaitė nelabai sėkminga. Šiuo metu metalas kainuoja 1460,75 $/oz. Nors Kinijoje aukso poreikis išlieka stiprus, bendruoju mastu jis yra žemiausias nuo 2016 m. spalio mėn. (šalt. „Forexlive.com“, „Cnbc.com“). Visgi poreikio pokyčiai auksui neturi labai stiprios įtakos – metalas yra užsitarnavęs investuotojų pasitikėjimą. Šaltinis „Etftrends.com“ mano, kad kitais metais geltonasis metalas gali kainuoti 1600 $/oz.

Lapkričio 21, 2019

Lyginant su praeita savaite, daugelis tauriųjų metalų išlaikė stabilias savo kainas. Kai kurių vertės net didėjo. Artėjant šių metų pabaigai, galima tikėtis, jog kainos ir toliau išliks stabilios, nes pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką tauriųjų metalų vertėms, kol kas nerodo ryškių pokyčių (šalt. „Metalsdaily.com“).

Lapkričio 8, 2019

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kreivės panašios – savaitės viduryje jos buvo pasiekusios aukščiausią savo tašką, tačiau paskutinėmis dienomis – vertės nukrito. Aišku, lyginant su praeita savaite, vertės sumažėjo nestipriai, platinos net keliais JAV doleriais paaugo. Šiai situacijai daugiausiai įtakos turėjo JAV dolerio pakilimas bei JAV ir Kinijos prekybos karas (šalt. „Metalsdaily.com). Tik varis nepatyrė jokių nuostolių. Anaiptol – iki savaitės galo jo kaina pakilo.