Metalų Biržos

Spalio 21, 2020

Pastovumo nematyti – tauriųjų metalų kainos ir toliau stipriai svyruoja kiekvieną savaitę. Galima pastebėti, kad kone visų metalų vertės vėl nukrito, tik vario pakilo į rekordinę poziciją. Apžvalgininkai iš „Captalandconflict.com“ teigia, jog tam turi įtakos artėjanti infliacija. Tačiau yra dar daugiau veiksmų, lemiančių šį nepastovumą, kaip JAV prezidento rinkimai bei santykiai su Kinija, koronavirusas ir kt. Iki šių metų galo galima tikėtis verčių svyravimų be ženklių kainų kryčių.
Auksas šiuo metu kainuoja 1903,78 $/oz. Šaltinis „Spglobal.com“ teigia, jog jei JAV prezidento rinkimus laimėtų J. Biden, tai išeitų auksui į naudą; tikėtina, kad ir santykiai su Kinija pagerėtų. Visgi, geltonasis metalas ateinančiu laikotarpiu ir taip yra užsitikrinęs pastovumą: Kinijoje auga jo poreikis, o Šveicarijoje – eksportas (šalt. „In.reuters.com“, „Gold.org“). Centriniai pasaulio bankai taip pat pasitiki auksu šiuo kriziniu laikotarpiu (šalt. „Thegoldobserver.substack.com“). 

Spalio 14, 2020

Šią savaitę prastai pasirodė tik platinos kaina – visų kitų metalų kainos pakilo. Kaip jau kurį laiką galima pastebėti, metalų kainos pastaraisiais mėnesiais yra labai nepastovios, tad ateinančiomis savaitėmis galima tikėtis visko: tauriųjų metalų kainos arba augs, arba kris. Visgi, šie metai turėtų užsibaigti gan aukštomis tauriųjų metalų vertėmis.
Geltonojo metalo kaina paaugo iki 1924,76 $/oz. Šaltinio „In.reuters.com“ teigimu, auksas dabar laikosi stabiliai, nors JAV doleris pradėjo vėl stiprėti beigi jaučiama ir infliacijos pradžia. Manoma, kad kriziniu laikotarpiu, kaip jau rodo patirtis, aukso kaina išliks aukštose pozicijose ir jo poreikis dar labiau išaugs (šalt. „Cnbctv18.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, kad aukso kaina iki metų galo viršys 2000 $/oz.

Spalio 7, 2020

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje kiek geresnė nei praėjusioji – kone visų tauriųjų metalų kainos atsigavo. Tai, kad vertės atsigauna lėtai, nėra blogas ženklas. Kaip tik atvirkščiai – tai yra proga tauriųjų metalų kainoms sustiprinti savo poziciją. Šios savaitės kainų didėjimui įtakos turėjo JAV dolerio vertės mažėjimas bei JAV prezidento rinkimai – kol viena stipriausių valstybių renka savo naująjį lyderį, tai suteikia kitų valstybių ekonomikoms šiokio tokio neužtikrintumo (šalt. „Wisdomtree.eu“, „Finance.yahoo.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1912,89 $/oz. Jau ne naujiena, kad šis metalas yra glaudžiai susijęs ir su JAV dolerio vertės pokyčiais. Kai tik JAV doleris krenta – auksas auga (šalt. „Uk.Investing.com“). Indijoje mažėja aukso importas – pirkėjai laukia dar didesnio geltonojo metalo kainos kryčio (šalt. „Finances.yahoo.com“). Tačiau to kainos kryčio gali ir nebūti – pavyzdžiui, Centriniai bankai vėl didina aukso atsargas (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad per ateinančius tris mėnesius aukso vertė gali kilti net iki 2200 $/oz.

Rugsėjo 30, 2020

Jau kurį laiką tauriųjų metalų kainos nekyla. Šią savaitę galima pastebėti pagrindinę tendenciją – daugelio metalų vertės sumažėjo labai nedaug, galima sakyti, jog išliko tokioje pat pozicijoje, lyginant su praeita savaite. Tam daugiausiai įtakos turi sustiprėjęs JAV doleris (šalt. „Metalsdaily.com“). Tačiau apžvalgininkai mano, kad nors ir dabar tauriųjų metalų kainos sumažėję, iki metų galo jos turėtų atsigauti (šalt. „Bloomberg.com“).
Geltonasis metalas šiuo metu kainuoja 1881,24 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, jog aukso kainos pokyčiai labai stipriai koreliuoja su JAV dolerio vertės pokyčiais. Visgi, auksui žadama gera ateitis. Šaltinio „Bloomberg.com“ ekspertai teigia, kad auksas turi stiprų pagrindą ateinantiems penkeriems metams. O apžvalgininkai iš „Kitco.com“ tiki, jog iki metų galo šio metalo vertė tikrai atsigaus.

Rugsėjo 23, 2020

Šios savaitės tauriųjų metalų kainų kreivės turi vieną tendenciją – savaitės pradžioje buvo pasiekusios piką, o po to kasdien krito. Šiandien kainų krytis buvo staigiausias. Kai kurių metalų verčių sumažėjimas nebuvo toks didelis jau keletą savaičių. Visgi, tai negalioja variui – šią savaitę jis vienintelis atsilaikė prieš šiuos neigiamus pokyčius.
Aukso kaina krito iki 1914,24 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog jei aukso kaina yra žemiau 1920 $/oz ribos, tai jau yra įspėjantis signalas, kad šio metalo vertė gali ir toliau mažėti. Tačiau šaltinis „Kitco.com“ nesutinka ir teigia, kad aukso vertė gali kristi net iki 1765 $/oz, o po to greitai pakilti iki 2300 $/oz. Kaip bus iš tiesų, belieka tik stebėti.

Rugsėjo 16, 2020

Šią savaitę tauriųjų metalo kainos laikosi pastoviai. Vienų vertės kiek pakilo, kitų – nežymiai nukrito. Panašaus scenarijaus pastaruoju metu galima ir toliau tikėtis, nes JAV dolerio vertė svyruoja, koronavirusas niekur nedingsta, o metalai nors ir sulaukia investuotojų dėmesio, ne visada jų gavimas bei gavyba šiuo laikotarpiu yra lengvi (šalt. „Metalsdaily.com“, „Finance.yahoo.com“).
Aukso kaina nors nežymiai, bet pakilo iki 1957,34 $/oz. Šaltinis „Uk.reuters.com“ teigia, kad šiuo metu kiek sumažėjo investuotojų susidomėjimas geltonuoju metalu. Dėl to neverta nustebti, nes krizinis laikotarpis prailgo ir kol kas nėra aiški jo pabaiga. Tačiau šiam metalui žadama puiki ateitis per ateinančius metus – manoma, kad jo kaina pakils iki 2400 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).

Rugsėjo 9, 2020

Nepastovumas tauriųjų metalų rinkoje vėl jaučiamas – daugelio metalų kainos krito per šią savaitę. Verčių pokytis nebuvo itin drastiškas, tačiau kassavaitiniai kainų svyravimai investuotojams kelia neaiškumo jausmą. Viena pagrindinių to priežasčių – nepastovi JAV dolerio pozicija (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, kai metalų kainos krenta, tai yra patogus metas pigiau į jį investuoti, nes ilgalaikėje perspektyvoje metalams numatoma šviesi ateitis.
Geltonojo metalo kaina nukrito iki 1930,07 $/oz. Aukso kainos nepastovumui daugiausiai įtakos turi JAV doleris – šiuo metu nėra itin aišku, kokia linkme jis kryps (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Visgi, ekspertai mano, kad šia sumažėjusia kaina verta pasinaudoti, nes kitais metais aukso kaina tikrai kils. Šaltinis „Sbma.org.sg“ teigia, kad aukso vertė kitais metais gali viršyti 2500 $/oz.

Rugsėjo 2, 2020

Nereikėjo ilgai laukti, kad tauriųjų metalų kainos vėl atsigautų – šią savaitę visų metalų vertės padidėjo. JAV dolerio vertė krenta, investuotojų aktyvumas didėja – šie veiksniai turi nemažai įtakos tokiam staigiam tauriųjų metalų kainų augimui (šalt. „Metalsdaily.com“). Panašu, kad iki šių metų galo metalų vertės gali ir toliau augti, kadangi sąlygos tam yra palankios.
Aukso kaina pakilo iki 1966,89 $/oz. Pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę atsigavo aukso kaina – krentantis JAV doleris (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad jei auksas pasieks 2000 $/oz kainos poziciją, iš jos jis kurį laiką tikrai nejudės – atvirkščiai, kaina turėtų kilti dar sparčiau. Kaip situacija kis, jau bus galima spręsti po kelių savaičių.

Rugpjūčio 26, 2020

Tauriųjų metalų kainos kol kas stagnacijoje – dalies metalų vertės vėl krito, lyginant su praeita savaite. Kitų šiek tiek paaugo, bet neženkliai. Visgi, kainų krytis nėra ženklus, tad galbūt tai yra puiki proga pigiau investuoti, nes koronaviruso keliama krizė nesitraukia, JAV bei Kinijos santykiai negerėja. Šios ir kitos priežastys potencialiai ateityje gali vėl padidinti tauriųjų metalų vertes.
Geltonasis metalas šiuo metu kainuoja 1928,96 $/oz. Panašu, kad susidomėjimas investicijomis į auksą nemažėja – Irane didinama aukso luitų gamyba (šalt. „En.trend.az“). Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad Indijoje per pastaruosius penkis mėnesius išaugo aukso importo skaičius. Šaltinio „Advisorperspectives.com“ apžvalgininkai teigia, kad susidomėjimas auksu tikrai nemažės ir tik laiko klausimas, kada jo kaina vėl išaugs.

Rugpjūčio 19, 2020

Šios savaitės tendencijos priešingos nei praeitos – visų tauriųjų metalų kainos nukrito, tik vario pakilo. Panašu, kad per ateinančias savaites kainos gali stipriai svyruoti dėl politinių neramumų pasaulyje, krentančio JAV dolerio, ir, žinoma, koronaviruso (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“). Visgi, baimintis neverta, nes tauriųjų metalų kainos krenta nestipriai, o po to auga daug sparčiau.
Geltonojo metalo kaina krito iki 1982,65 $/oz. Šaltinis „Bloomberg.com“ mano, kad investuotojai šiuo metu turėti išlikti neutralūs ir nekreipti didelio dėmesio į nedidelius kainų nukrypimus. Šaltinis „Aljazeera.com“ teigia, kad dėl koronaviruso smarkiai išaugo investicijos į auksą, tad jo kaina neturėtų stipriai mažėti. Nevertėtų nustebti, jog iki metų galo aukso vertė gali išaugti iki 2300 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).