Metalų Biržos

Rugsėjo 16, 2020

Šią savaitę tauriųjų metalo kainos laikosi pastoviai. Vienų vertės kiek pakilo, kitų – nežymiai nukrito. Panašaus scenarijaus pastaruoju metu galima ir toliau tikėtis, nes JAV dolerio vertė svyruoja, koronavirusas niekur nedingsta, o metalai nors ir sulaukia investuotojų dėmesio, ne visada jų gavimas bei gavyba šiuo laikotarpiu yra lengvi (šalt. „Metalsdaily.com“, „Finance.yahoo.com“).
Aukso kaina nors nežymiai, bet pakilo iki 1957,34 $/oz. Šaltinis „Uk.reuters.com“ teigia, kad šiuo metu kiek sumažėjo investuotojų susidomėjimas geltonuoju metalu. Dėl to neverta nustebti, nes krizinis laikotarpis prailgo ir kol kas nėra aiški jo pabaiga. Tačiau šiam metalui žadama puiki ateitis per ateinančius metus – manoma, kad jo kaina pakils iki 2400 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).

Rugsėjo 9, 2020

Nepastovumas tauriųjų metalų rinkoje vėl jaučiamas – daugelio metalų kainos krito per šią savaitę. Verčių pokytis nebuvo itin drastiškas, tačiau kassavaitiniai kainų svyravimai investuotojams kelia neaiškumo jausmą. Viena pagrindinių to priežasčių – nepastovi JAV dolerio pozicija (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, kai metalų kainos krenta, tai yra patogus metas pigiau į jį investuoti, nes ilgalaikėje perspektyvoje metalams numatoma šviesi ateitis.
Geltonojo metalo kaina nukrito iki 1930,07 $/oz. Aukso kainos nepastovumui daugiausiai įtakos turi JAV doleris – šiuo metu nėra itin aišku, kokia linkme jis kryps (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Visgi, ekspertai mano, kad šia sumažėjusia kaina verta pasinaudoti, nes kitais metais aukso kaina tikrai kils. Šaltinis „Sbma.org.sg“ teigia, kad aukso vertė kitais metais gali viršyti 2500 $/oz.

Rugsėjo 2, 2020

Nereikėjo ilgai laukti, kad tauriųjų metalų kainos vėl atsigautų – šią savaitę visų metalų vertės padidėjo. JAV dolerio vertė krenta, investuotojų aktyvumas didėja – šie veiksniai turi nemažai įtakos tokiam staigiam tauriųjų metalų kainų augimui (šalt. „Metalsdaily.com“). Panašu, kad iki šių metų galo metalų vertės gali ir toliau augti, kadangi sąlygos tam yra palankios.
Aukso kaina pakilo iki 1966,89 $/oz. Pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę atsigavo aukso kaina – krentantis JAV doleris (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad jei auksas pasieks 2000 $/oz kainos poziciją, iš jos jis kurį laiką tikrai nejudės – atvirkščiai, kaina turėtų kilti dar sparčiau. Kaip situacija kis, jau bus galima spręsti po kelių savaičių.

Rugpjūčio 26, 2020

Tauriųjų metalų kainos kol kas stagnacijoje – dalies metalų vertės vėl krito, lyginant su praeita savaite. Kitų šiek tiek paaugo, bet neženkliai. Visgi, kainų krytis nėra ženklus, tad galbūt tai yra puiki proga pigiau investuoti, nes koronaviruso keliama krizė nesitraukia, JAV bei Kinijos santykiai negerėja. Šios ir kitos priežastys potencialiai ateityje gali vėl padidinti tauriųjų metalų vertes.
Geltonasis metalas šiuo metu kainuoja 1928,96 $/oz. Panašu, kad susidomėjimas investicijomis į auksą nemažėja – Irane didinama aukso luitų gamyba (šalt. „En.trend.az“). Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad Indijoje per pastaruosius penkis mėnesius išaugo aukso importo skaičius. Šaltinio „Advisorperspectives.com“ apžvalgininkai teigia, kad susidomėjimas auksu tikrai nemažės ir tik laiko klausimas, kada jo kaina vėl išaugs.

Rugpjūčio 19, 2020

Šios savaitės tendencijos priešingos nei praeitos – visų tauriųjų metalų kainos nukrito, tik vario pakilo. Panašu, kad per ateinančias savaites kainos gali stipriai svyruoti dėl politinių neramumų pasaulyje, krentančio JAV dolerio, ir, žinoma, koronaviruso (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“). Visgi, baimintis neverta, nes tauriųjų metalų kainos krenta nestipriai, o po to auga daug sparčiau.
Geltonojo metalo kaina krito iki 1982,65 $/oz. Šaltinis „Bloomberg.com“ mano, kad investuotojai šiuo metu turėti išlikti neutralūs ir nekreipti didelio dėmesio į nedidelius kainų nukrypimus. Šaltinis „Aljazeera.com“ teigia, kad dėl koronaviruso smarkiai išaugo investicijos į auksą, tad jo kaina neturėtų stipriai mažėti. Nevertėtų nustebti, jog iki metų galo aukso vertė gali išaugti iki 2300 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 

Rugpjūčio 12, 2020

Kad tauriųjų metalų kainos vėl pakiltų, nereikėjo laukti labai ilgai – vienos veržiasi į rekordines kainų pozicijas, kitos – tiesiog atsigauna. Tik vario kaina pradėjo kiek kristi. JAV doleris silpnėja, bet akcijų biržos atsigauna – apžvalgininkai baiminasi infliacijos (šalt. „Investing.com“, „Dailyfx.com“). Visgi, daugelis įvykių, darančių įtaką tauriųjų metalų kainoms nesikeičia, kad panašu, kad vertės laikysis gan pastoviai.

Liepos 29, 2020

Panašu, kad liepos mėnuo užsibaigs teigiama gaida – visų tauriųjų metalų (išskyrus vario) kainos gan ženkliai pakilo. Žinoma, panašių pokyčių ir buvo galima tikėtis, kadangi ekonominė krizė niekur nesitraukia, ne vienoje pasaulio valstybėje skelbiama antroji koronaviruso banga (šalt. „Metalsdaily.com“). Per ateinančias savaites (greičiausiai net iki pat rudens) metalų vertės turėtų ir toliau augti.
Geltonojo metalo kaina per savaitę paaugo rekordiškai – iki 1947,22 $/oz. Šaltinis „Finances.yahoo.com“ teigia, kad tai viena didžiausių šio metalo verčių per ilgą laiką. Įdomu tai, kad Kinijoje per metus aukso „sunaudojimas“ krito 38,25 % (šalt. „Thestandar.com.hk“). Tačiau tam yra kelios priežastys – koronavirusas su sumažėjusia perkamąja galia bei JAV ir Kinijos įtempti santykiai. Nevertėtų nustebti, jog ir kitose valstybėse auksas nėra itin perkamas – priežastys dėl to išlieka panašios. Visgi, jo kaina auga kaip potencialiai perkamos investicijos.
Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad geltojo metalo vertė artimiausiu metu tikrai viršys 2000 $/oz.

Liepos 22, 2020

Tauriųjų metalų kainos paaugo ir šią savaitę. Galima pastebėti, jog kainų didėjimas yra išties spartus. Panašu, kad ši tendencija gali vykti ir toliau, kadangi pandemijos sukelta ekonominė krizė pasijus visame pasaulyje (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina paaugo iki 1818,16 $/oz. Šaltinis „Uk.reuters.com“ teigia, kad geltonojo metalo kainos augimui daugiausiai įtakos daro jau minėta pandemijos sukeliama ekonominė krizė. Ne veltui pasaulio centriniai bankai didino šio metalo atsargas – vien per gegužę buvo užsipirkta 40 tonų aukso (šalt. „Zerohedge.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad per ateinančius 6-9 mėnesius geltonasis metalas pasieks savo rekordinę kainos poziciją – gali viršyti 2000 $/oz.

Liepos 15, 2020

Tendencijos nesikeičia – tauriųjų metalų kainos vėl pakilo. Kai kurių šoktelėjo net rekordiškai. Panašu, kad artimiausiu metu metalų vertės ir toliau gali didėti dėl niekur nesitraukiančio koronaviruso ir jo padarinių, JAV ir Kinijos įtampos bei stiprėjančio JAV dolerio (šalt. „Nasdaq.com“).
Geltonojo metalo kaina pastaruoju metu be perstojo auga – šiuo metu jis kainuoja 1803,27 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad auksas tikrai gali išlaikyti savo stiprią poziciją iki 2021 metų. Ekspertai taip pat mano, kad šiuo metu auksas yra labai vertinga investicija (šalt. „Oilprice.com“). Vien per šį ketvirtį Rusija pardavė daugiau aukso nei naftos (šalt. „Themoscowtimes.com“). Iki metų galo (o gal net anksčiau) geltonojo metalo kaina gali pakilti iki 1900 $/oz (šalt. „Fidelity.co.uk“).

Liepos 8, 2020

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Ir panašu, kad metalų vertės ir toliau augs, nes koronavirusas iš didžiųjų valstybių nesitraukia. Kai kurie taurieji metalai tampa saugia investicija, dėl to didėja ir jų poreikis. Kiti metalai yra naudojami gamybai, jaučiamas jų trūkumas dėl lėtesnio kasyklų darbo (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1786,77 $/oz. Šaltinio „Sprott.com“ teigimu, tai didžiausia metalo vertė nuo 2012 metų. Investuotojai sparčiai didina geltonojo metalo atsargas – tai dar viena priežastis, dėl ko auga aukso vertė (šalt. „Reuters.com“). Panašu, kad iki 2021 metų aukso kaina gali pakilti net virš 1900 $/oz (šalt. „Forexlive.com“). Šaltinis „Nasdaq.com“ ragina nebijoti šiuo laikotarpiu investuoti į geltonąjį metalą, kadangi jo kaina tikrai augs.