Metalų Biržos

Balandžio 14, 2021

Per šią savaitę taurieji metalai išlaikė gan pastovias savo kainų pozicijas, tik paladžio vertė pakilo ženkliau. Iš kainų pokyčių grafikų galima pastebėti, kad praeitos savaitės pabaigoje daugumos metalų kainos buvo pasiekusias didžiausias savo pozicijas per visą savaitę. Viena aišku, kad tiksliai prognozuoti, kaip kis metalų kainos dar yra sunkoka, nes teigiama, kad infliacija jau pasiekė JAV ir kas vyks toliau, belieka tik stebėti (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina padidėjo iki 1733,42 $/oz. Šaltinis „Marketwatch.com“ teigia, kad infliacija turės teigiamos įtakos geltonajam metalui – manoma, kad aukso kaina gali kilti per šį laikotarpį dar labiau, nei buvo tikėtasi. Anot šaltinio „Scrapmonster.com“, investicijos į auksą per kovo mėnesį pakilo gan stipriai. Verta tikėtis, kad kitą savaitę aukso kaina kiek atsigaus.

Balandžio 7, 2021

Tauriųjų metalų kainos vėl po truputį atsigauna. Šaltinis „Fxstreet.com“ neabejotinai patvirtina, kad infliacija artėja. Artėjant šiam reiškiniui, ekspertai rekomenduoja investuoti į apčiuopiamą vertę turinčius vertingus investicinius produktus: meno kūrinius, tauriuosius metalus (šalt. „Markets.businessinsider.com“). Kol metalų kainos yra kritusios, investuoti į juos tikrai verta.
Aukso kaina padidėjo iki 1728,48 $/oz. Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė gan greitai atsigavo, lyginant su praėjusiu laikotarpiu. Tačiau metalui bus nemažas iššūkis išlaikyti šią arba didesnę kainą kitą savaitę. Ekspertai iš „Bullionvault.com“ mano, kad investuoti į auksą dabar yra puikus sprendimas – ateityje tikimąsi geros grąžos. Šiais metais aukso kaina turėtų būti apie 1800 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).

Kovo 31, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos kiek krito, lyginant su praeita savaite. Šiai situacijai daugiausiai įtakos turi stiprėjantis JAV doleris, artėjanti infliacija, toliau besitęsianti pandemija bei gan lėtas žmonių vakcinavimas (šalt. „Cnbc.com“, „Bnnbloomberg.ca“). Nevertėtų nustebti, kad ateinančiomis savaitėmis metalų kainos ir toliau gali mažėti.
Aukso kaina krito iki 1711,46 $/oz. Nors kainos sumažėjimas, lyginant su praeita savaite, nėra labai didelis, tai gali rodyti ir kitą neigiamą ženklą – metalas gali ir toliau lėtai, bet pastoviai mažinti savo vertę. Kadangi geltonojo metalo vertė krenta, jo poreikis, ypač juvelyrikos industrijoje, auga (šalt. „Scmp.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad aukso vertė kris žemiau 1700 $/oz ribos. Apžvalgininkai iš „Investinghaven.com“ šiuo metu nerekomenduoja investuoti į auksą – ragina kol kas stebėti, kaip metalo kaina kis toliau.

Kovo 24, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę labai nevienodos, nėra bendros jų tendencijos. Vienų metalų kainos šiek tiek pakilo, o kitų – krito. Visgi, lyginant su praeita savaite galima pastebėti, jog metalų vertės laikosi panašioje pozicijoje. Šaltinis „Uk.finance.yahoo.com“ teigia, kad infliacija tikrai pasijus daugelyje valstybių, tačiau ji truks neilgai. Tad dar sunku spręsti, ar tai turės didelę įtaką tauriųjų metalų kainoms.
Aukso kaina paaugo iki 1739,33 $/oz. Geltonojo metalo vertė krito 20 %, lyginant su tais mėnesiais, kai jo vertė buvo aukščiausia (šalt. „Ca.movies.yahoo.com“). Šaltinis „Northernminer.com“ teigia, jog auksas per ateinančius metus išliks panašioje savo kainos pozicijoje. Tačiau yra manančių kitaip: šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad aukso kaina gali paaugti iki 1850 $/oz. Tai skamba visai logiškai, nes pavyzdžiui, Indijoje auksinės juvelyrikos poreikis augs 30-35 % (šalt. „Indiaretailing.com“). Šaltinis „Home.saxo“ informuoja, kad aukso perkamumas taip pat padidėjo. Tai, aišku, lemia ir kritusi metalo kaina.

Kovo 17, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos atsigavo, lyginant su praeita savaite. Galima pastebėti, jog pastaruoju metu tauriųjų metalų rinkoje trūksta kainos pastovumo, tačiau šiuo pandemijos laikotarpiu metalų vertės laikosi dar gan neblogai. Šaltinis „Coindesk.com“ teigia, kad infliacija artėja, tad pokyčių tauriųjų metalų rinkoje dar tikrai bus.
Aukso kaina padidėjo iki 1732,18 $/oz. Per ateinančius metus Lenkijos centrinis bankas planuoja nusipirkti 100 tonų aukso; valstybės didina šio investicinio metalo atsargas (šalt. „Reuters.com“). O kalbant apie prognozes auksui, jos yra dvejopos. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog aukso kaina greitu metu turėtų kilti iki 1800 $/oz. Tačiau apžvalgininkai iš „Metalsdaily.com“ teigia, kad geltonojo metalo kaina kris iki 1500 $/oz. Kaip bus iš tiesų, greičiausiai bus galima pamatyti greitu metu.

Kovo 10, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos krito. Galima pastebėti, kad praeitą trečiadienį kainos buvo tikrai gerose pozicijose, tačiau po to kasdien palaipsniui vis mažėjo. Pirmadienį kai kurių metalų kainos šiek tiek padidėjo, tačiau šiandien vėl buvo lūžio taškas, kai vertės galutinai nukrito. Šiai nepastoviai situacijai nemažai įtakos turi JAV dolerio kurso kitimas (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Reuters.com“). Nereikėtų atmesti ir artėjančios infliacijos, pandemijos padarinių bei įsibėgėjusio vakcinavimo (šalt. „Metalsdaily.com“). Nevertėtų nustebti, jei kitą savaitę metalų kainos gali vėl pamažėti.
Aukso kaina krito iki 1685,38 $/oz. Šaltinis „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, kad jei aukso kaina kris iki 1600 $/oz – tai ženklas investuotojams kuo skubiau didinti investicijas į geltonąjį metalą. Visgi, ar šis kainos mažėjimo scenarijus pasitvirtins – dar neaišku. Anot šaltinio „Zerohedge.com“, aukso vertė turėtų atsigauti. Manoma, kad jo kaina greitu metu peržengs 1700 $/oz ribą (šalt. „Fxstreet.com“).

Kovo 3, 2021

Pavasaris prasidėjo visų tauriųjų metalų kainų kryčiu. Pastaruoju metu padėtis tikrai nebuvo užtikrintai pastovi – metalų vertės kiekvieną kartą svyravo. Tam turi įtakos ir artėjanti infliacija, koronaviruso padariniai bei augantis JAV doleris (šalt. „Fxstreet.com“). Prognozuoti, kas bus kitą savaitę ar artimiausiu metu – sunkoka. Tik galima būti tikriems, kad tie metalai, kurie lėtai didino savo kainą ir ją ilgai išlaikė pastovioje pozicijoje, neturėtų stipriai kristi.
Aukso kaina krito iki 1724,92 $/oz. Metų pradžioje apžvalgininkų žadėtos pozityvios apžvalgos nebetenka prasmės – gali būti, kad šiais metais aukso kaina neviršys 2000 $/oz. Šaltinis „Australianminig.com.ua“ teigia, kad vasaros pabaigoje bus aiškiau, į kurią pusę kryps aukso kaina. Dar viena krentančios aukso kainos priežastis – investuotojai išparduoda savo auksą, kol jo kaina dar yra patenkinama (šalt. „Fxstreet.com“). Aukso kasykloms šis laikotarpis taip pat nelengvas, skaičiuojami nemaži praradimai (šalt. „Investing.com“).

Vasario 24, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos atrodo neblogai – vienų šiek tiek nukrito, kitų visai neblogai paaugo. Infliacijos grėsmė, pandemija, svyruojantis JAV doleris – šie ir kiti faktoriai turi nemažai įtakos tauriųjų metalų kainų nepastovumui. Šiuo laikotarpiu tikrai sunku prognozuoti, kaip kis tauriųjų metalų kainos, kadangi kiekvieną savaitę vis sulaukiame skirtingų pokyčių šiame nepastoviame laikotarpyje.
Aukso kaina sumažėjo iki 1809,55 $/oz. Šaltinis „Outlookindia.com“ teigia, jog bet kokiu kriziniu laikotarpiu auksas yra vis tiek patikimiausia investicija. Kinijoje staigiai šoktelėjo auksinės juvelyrikos poreikis, tik neaišku, kiek jis ilgai truks (šalt. „News.cgtn.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, jog iš esmės geltonasis metalas šiais metais turėtų būti pastovus, o metu gale kainuoti apie 2000 $/oz.

Vasario 17, 2021

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos atsigavo, lyginant su praeita savaite. Tik aukso kaina krito. JAV doleris vėl atsigauna, o tai turi neigiamos įtakos aukso kainai (šalt. „Actionforex.com“). Ateinančių mėnesių laikotarpis bus lemtingas: COVID-19 vakcinacija, pasikeitusi JAV valdžia turės didelės įtakos tauriųjų metalų kainų pokyčiams. Kaip jie kis per artimiausius mėnesius, dar neaišku, tačiau po šių pokyčių bus galima prognozuoti, kaip atrodys tauriųjų metalų vertės metų pabaigoje.
Aukso kaina krito iki 1819,65 $/oz. Nors auksas dabar nežiba, centriniai bankai visame pasaulyje ir toliau didina jo atsargas (šalt. „Lombardiletter.com“). Tuo tarpu Kinijoje aukso poreikis krito labai minimaliai, lyginant su praeitais metais – galbūt iki metų galo jis atsigaus (šalt. „Menafn.com“). Visgi, kaip ir galima pastebėti, auksas kol kas yra nepastovus. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad suintensyvėjus infliacijai, aukso kaina metų gale gali kristi žemiau 1800 $/oz ribos.

Vasario 10, 2021

Panašios tendencijos kartojasi kas kelias savaites, kai aukso ir sidabro kainos sumažėja, lyginant su buvusia savaite, o paladžio, platinos ir vario vertės didėja. Šią savaitę vyko stiprių pokyčių – iš tauriųjų metalų kreivių galima matyti, jog iki savaitės vidurio metalų kainos buvo žemose pozicijose, tačiau savaitės pabaigoje atsigavo. Metalų verčių padidėjimą tiesiogiai galima susieti su JAV dolerio susilpnėjimu (šalt. „Metalsdaily.com“). Nevertėtų nustebti, jei kitą savaitę metalų kainos vėl padidės.
Auksas šiuo metu kainuoja 1830,57 $/oz. Šią savaitę metalo kaina buvo kritusi ir žemiau 1800 $/oz ribos, tačiau, kaip teigia apžvalgininkai, metalo vertė sklandžiai atsigauna (šalt. „Fxstreet.com“). Svarbu paminėti, jog ekspertai pastebi, kad infliacija – jau ne už kalnų (šalt. „Investing.com“). Esant infliacijai, tauriųjų metalų kainos turėtų paaugti. Dar viena nebloga naujiena – Kinijoje vėl pradeda augti aukso poreikis (šalt. „Brecorder.com“). Galima tikėtis, jog auksui pastarasis metas turėtų būti visai neblogas.