Metalų Biržos

Spalio 10, 2019

Tendencijos kartojasi – vieną savaitę visų tauriųjų metalų kainos krenta, o kitą – auga. Taip įvyko ir per pastarąsias savaites – prieš tai kritusios metalų kainos atsitiesia. Silpnas JAV doleris, kiek mažėjanti įtampa tarp Kinijos ir JAV turi teigiamos įtakos metalų kainoms (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, atsipūsti nevertėtų, nes neaišku, ką atneš paskutiniai šių metų mėnesiai. Naudinga pasidomėti, kuriems metalams prognozuojama šviesi ateitis, taip pat į tuos, kurie turi mažiausią rizikos galimybę.

Spalio 4, 2019

Spalio mėnuo prasidėjo su kone visų tauriųjų metalų kainų kryčiu – tik paladžio kaina išliko tokia pat, kaip ir praeitą savaitę. Visgi, ši situacija nebūtinai yra prasta – metalų kainos greitu metu gali vėl pakilti, o naudotis pigesne jų verte – naudinga (šalt. „Metalsdaily.com).
Geltonojo metalo kaina nukrito iki 1478,85 $/oz. Ekspertai mano, kad ši situacija – trumpalaikė. „Sharspixley.com“ teigia, jog tik laiko klausimas, kada auksas kainuos 1600 $/oz. Neskaitant šio kainos kryčio, auksas turi gan stiprią poziciją. Švelnėja JAV ir Kinijos prekybos karas – aukso importas Kinijoje yra labai svarbus, tad sankcijos jam ne tokios griežtos. Importo skaičius šioje šalyje vėl po truputį auga (šalt. „Sharpspixley.com“).

Rugsėjo 26, 2019

Paskutinė rugsėjo savaitė atnešė kiek geresnių prošvaisčių nei praėjusi – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Apžvalgininkai ir toliau laikosi savo tvirtos nuomonės, kad iki šių metų galo metalų kainos turi dar kiek paaugti, tad investuoti – verta (šalt. „Metalsdaily.com).

Rugsėjo 19, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje gan rami – vieni taurieji metalai gan pastoviai išlaikė savo vertes, kitų kainos kiek paaugo. Nevertėtų nustebti, kad artėjant šių metų pabaigai tauriųjų metalų kainos vėl augs, tad šis laikotarpis yra vertingas metalų atsargų didinimui (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugsėjo 12, 2019

Praeitą savaitę visų tauriųjų metalų kainos kilo. Ši savaitė – kiek kitokia. Vieni metalai šiek tiek padidino savo vertes, kiti – gan žymiai sumažino. Įprasta, kad po greitų kainų šuolių augimas kiek apstoja, bet tai nėra blogas ženklas. Tokia situacija pasinaudoti verta – nusipirkti pigiau kainuojančio metalo ir po to jį sėkmingai investuoti (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugsėjo 6, 2019

Šią savaitę tauriųjų metalų kreivės atrodo labai gerai – visų metalų kainos pakilo. Situacija verta nemenko susidomėjimo, kadangi du svarbūs faktoriai, kurie turėdavo nemažai įtakos metalų kainų kryčiui, šiuo metu neveikia metalų. Pavyzdžiui, JAV doleris pasiekė aukščiausią savo poziciją per pastaruosius dvejus metus (šalt. „Cnbc.com“). Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos ir toliau vyksta (šalt. „Fxstreet.com“).

Rugpjūčio 29, 2019

Vasara baigiasi su visai teigiama gaida – beveik visų tauriųjų metalų, išskyrus paladžio ir vario, kainos pakilo. Pavyzdžiui sidabro – net rekordiškai. Praeitais metais apžvalgininkai pranašavo, jog 2019-ieji bus sėkmingi tauriesiems metalams – kaip galima dabar pastebėti, jie neklydo. Tačiau verta stebėti, kaip keisis metalų kainos per paskutinius ketverius mėnesius – kai kurių metalų kainos bumas gali ilgai nesitęsti (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugpjūčio 23, 2019

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui, tauriųjų metalų kreivės atrodo neblogai – auksas, sidabras, paladis didina savo vertes, o platinos ir vario kainos nukrito ne itin smarkiai – sunerimti dėl to neverta. Stebint pastarųjų savaičių pokyčius galima teigti, jog iki šių metų galo situacija gali dar labiau pagerėti, jei neįvyks greitų ir drastiškų įvykių ekonomiškai stipriausiose pasaulio valstybėse (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugpjūčio 16, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra labai palanki – visų tauriųjų metalų kainos padidėjo, kai kurių net rekordiškai. Taurieji metalai šiuo metu yra mažiau veikiami pasaulyje vykstančių ekonominių veiksnių, kaip JAV ir Kinijos prekybos karo, ekonominė krizės ir t. t. (šalt. „Metalsdaily.com“). Manoma, kad ši teigiama situacija dar tęsis kurį laiką.
Aukso vertė per šią savaitę pakilo rekordiškai – metalas dabar kainuoja 1501,48 $/oz. Ekspertai mano, kad auksui šis periodas labai palankus ir jo kaina gali sparčiai augti – nevertėtų nustebti, jog vertė gali pakilti net iki 2000 $/oz (šalt. „Pethmintbullion.com“, „Thestreet.com“). Investuotojai teigia, jog sunku pralošti, kai investuoji į auksą, ypač jam palankiu periodu – metalas yra laiko patikrinta ir patikima investicija (šalt. „News.metal.com“).

Rugpjūčio 8, 2019

Rugpjūčio pirmąją savaitę įvyko įdomių pokyčių – visų tauriųjų metalų, išskyrus aukso, kainos nukrito. Metalų kainų pokyčiams iš dalies įtaką padarė šie faktoriai: JAV doleris praranda dominuojančios valiutos etiketę, Kinijos ir JAV prekybos karas vėl po truputį įgauna pagreitį (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonojo metalo kaina vėl sparčiai kyla į viršų – šiuo metu ji siekia 1473,33 $/oz. Ekonomistai teigia, jog investuotojai šiuo metu turėtų daugiausiai dėmesio kreipti būtent į auksą, nes jis – geriausia investicija (šalt. „Cnbc.com“). Šaltinyje „Sharpspixley.com“ teigiama, kad JAV ir Kinijos prekybos karas auksui gali duoti daug naudos – jis išliks stipriu pastaruosius metus, o greitu metu vertė gali augti iki 1500 $/oz.