Metalų Biržos

Gruodžio 8, 2021

Šį laikotarpį galima apibūdinti kaip nežinomybės tarpsniu. Tai matosi visos rinkose, taip pat ir tauriųjų metalų. Šią savaitę metalų kainos išliko gan pastovios, be ženklaus kritimo ar augimo. Šaltinis „Lbma.org.uk“ teigia, kad šiuo laikotarpiu metalų kainos greičiausiai augs lėčiau, tačiau galima tikėtis ir kai kurių stabilaus kritimo. Nevertėtų nustebti, kad prasidės kai kurių metalų deficitas, o tai natūraliai padidins jų vertę. Per šį mėnesį ryškesnių pokyčių neturėtų būti, bet galima tikėtis, kad kiti metai bus įdomūs.
Aukso kaina sumažėjo iki 1781,78 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad per pastarąjį mėnesį didžiausią įtaką aukso vertei turėjo infliacija ir geras JAV dolerio kursas. Visgi, kas bus toliau – kiek miglota. Šaltinis „Livemint.com“ teigia, kad auksui trūksta paramos iš investuotojų. Manoma, kad geltonasis metalas turėtų kainuoti apie 1792 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Sprott.com“ teigia, kad aukso vertė jau turėtų stabilizuotis.

Gruodžio 1, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Kai kurių – netgi ženkliai. Tam nemažai turėjo įtakos naujoji koronaviruso versija Omikron (šalt. „Mks.ch“). Dėl greitos viruso mutacijos neaišku, ar jis plis dar greičiau, ar rinkos, gamyklos, kasyklos ir kiti svarbūs objektai turės vėl užsidaryti. Infliacija taip pat gan sparčiai auga (šalt. „Metalsdaily.com“). Per paskutinį šių metų mėnesį tauriųjų metalų kainos gali dar kristi.
Aukso kaina sumažėjo iki 1787,23 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė krito dėl investuotojų baimių po naujosios koronaviruso atmainos paskelbimo. Visgi, anot šaltinio „Finance.yahoo.com“, kelių savaičių bėgyje situacija, tikėtina, stabilizuosis. Ypatingai tada, kai bus daugiau informacijos apie atmainą. Prognozuojama, kad aukso vertė turėtų atsigauti iki 1877 $/oz (šalt. „Metalsdaily.com“).

Lapkričio 24, 2021

This week is the complete opposite from the last, with prices for all precious metals, except copper, falling down. It is difficult to expect some stability during this period, as inflation, coronavirus and raw material shortages go hand in hand. Looking at the price graphs of gold, silver, palladium and platinum, one trend can be seen – the values were high at the beginning of the week, but began to fall a few days later. Whether prices will remain stable next week or continue to fall – remains to be seen.
The price of gold fell to $ 1,808.34 an ounce. Agabullion.com predicts that demand for gold may decline over the next two years. Still, the yellow metal is gaining popularity in the jewellery sector: in India, its position has strengthened over the past month (source: Gold.org). Meanwhile, sales of gold jewellery in the United States grew at a record rate this year (source: Rt.com). Experts from Abrdn.com recommend investing in gold because its era is far from over.
 

Lapkričio 24, 2021

Ši savaitė yra visiškai priešinga praėjusiai – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos nukrito. Kažkokio pastovumo šiuo laikotarpiu tikėtis sunku, kai infliacija, koronavirusas ir žaliavų deficitas žengia koja kojon. Pažvelgus į aukso, sidabro, paladžio ir platinos kainų kreives, galima pastebėti vieną tendenciją – savaitės pradžioje vertės buvo aukštos, bet po kelių dienų pradėjo kristi. Ar kitą savaitę kainos išliks pastovios, ar toliau mažės – belieka tik stebėti.
Aukso kaina sumažėjo iki 1808,34 $/oz. Šaltinis „Agabullion.com“ prognozuoja, kad per ateinančius dvejus metus aukso poreikis gali mažėti. Visgi, geltonasis metalas populiarėja juvelyrikos sektoriuje: Indijoje per pastarąjį mėnesį jo pozicija sustiprėjo (šalt. „Gold.org“). Tuo tarpu JAV auksinės juvelyrikos pardavimai per šiuos metus rekordiškai paaugo (šalt. „Rt.com“). Ekspertai iš „Abrdn.com“ rekomenduoja investuoti į auksą, nes jo era dar tikrai nesibaigė.

Lapkričio 17, 2021

Šią savaitę beveik visų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Ir išties daugelio metalų kainų augimas buvo nemažas, lyginant su pastarosiomis savaitėmis, kai vertės laikėsi gan panašiose pozicijose. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad dėl dabar plintančios infliacijos gali kilti kai kurių metalų kainos. Verta paminėti, kad po infliacijos krizės terminu slypi ir koronavirusas, naftos kainos augimas, automobilių lustų trūkumas ir taip toliau. Nelengva prognozuoti, kas vyks kitais metais, bet iki šių metų galo metalų kainos turėtų atrodyti neblogai.
Aukso kaina paaugo iki 1862,55 $/oz. Ekspertai teigia, kad aukso kaina auga dėl didėjančios infliacijos grėsmės (šalt. „Dfw.cbslocal.com“). Ta pati priežastis turi įtakos ir JAV dolerio kurso didėjimui. Anot šaltinio „Reuters.com“, šventiniu periodu geltonojo metalo vertė turėtų augti. Prognozuojama, kad pirmiausia metalo kaina augs iki 1922 $/oz, o po to viršys ir 2000 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).

Lapkričio 10, 2021

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos pakilo, o kai kurių minimaliai nukrito. Galima teigti, kad kainų pastovumas su šiokiu tokiu augimu laikosi jau antrą savaitę. Infliacija bei kiti padariniai, darantys neigiamą įtaką tauriųjų metalų vertei, niekur nedingsta, tad rekomenduojama neskubėti išparduoti savo investicijų bei apgalvotai jas didinti (šalt. „Forbes.com“).
Aukso kaina paaugo iki 1825,12 $/oz. Ekspertai mano, kad geltonojo metalo vertė artimiausiu metu vėl turėtų didėti (šalt. „Metalsdaily.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, artimiausia kainos siekiamybė yra 1834 $/oz. Svarbu paminėti, kad per spalio mėnesį Kinijoje aukso poreikis išliko stabilus, o prieš šventes gali netgi augti (šalt. „Gold.org“).

Lapkričio 3, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę išliko gan pastovios – vienų minimaliai nukrito, kitų kaip tik kiek paaugo. Likus vos keliems mėnesiams iki kitų metų, stipresnių pokyčių tauriųjų metalų rinkoje neturėtų būti, nes ir infliacijos rizika auga (šalt. „Independent.co.uk“). Visgi, anot šaltinio „Heraeus.com“, investuotojai šiuo laikotarpiu nebijo investuoti.
Aukso kaina sumažėjo iki 1792.7 $/oz. Šaltinis „Etftrends.com“ teigia, kad per šį mėnesį aukso kaina turėtų pakilti, ypatingai dėl to, kad infliacija plinta. Investuotojų susidomėjimas auksu išlieka stabilus, gavybos darbai per šiuos metu taip pat padidėjo (šalt. „Heraeus.com“). Belieka tik stebėti, kaip kis metalo kaina per ateinančias savaites.

Spalio 27, 2021

Šią savaitę visų metalų, išskyrus vario, vertės paaugo. Panašu, kad artėjant metų galui metalų kainos atsigauna. Visgi, šaltinis „Investing.com“ teigia, kad ekonomikos augs lėtai, o infliacija dar labiau plėsis. Anot ekspertų iš „Forexlive.com“, infliacija kurį laiką dar užsibus virš 2 %.
Aukso kaina pakilo iki 1808.44 $/oz. Geltonojo metalo vertė kol kas kyla lėtai, bet pakankamai užtikrintai (šalt. „Marketwatch.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, aukso vertė netolimoje ateityje turėtų padidėti iki 1834 $/oz. Ekspertai iš „Etftrends.com“ teigia, kad finansinės krizės metu patikimiausias metalas investicijoms visada bus auksas – lyginant su kitais metalais, jo vertė mažiausiai sumažės, o atėjus geresniems laikams visada padidės.

Spalio 20, 2021

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Pastaruoju metu – tai gan retas reiškinys. Tačiau dar sunkoka prognozuoti, ar šis kainų augimas bus pastovus iki metų galo – esant stagfliacijos reiškiniui, pokyčių gali būti įvairių (šalt. „Kitco.com“). Metalų verčių didėjimui įtakos turėjo ir kritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1764,61 $/oz. Geltonojo metalo ateitis kol kas yra miglota. Anot šaltinio „Fxstreet.com“, aukso vertė daugiau neturėtų kilti. Ekspertai iš „Coininvest.com“ antrina, jog aukso kaina pasiekė tą ribą, kai turėtų kristi. Centriniai bankai nori užsipirkti daugiau aukso atsargų – galimas variantas, jog laukia kainos mažėjimo, kad galėtų pigiau pasididinti savo atsargas (šalt. „Metalsdaily.com“). Metalo poreikis nemažėja ir tarp fizinių vartotojų: pavyzdžiui, Indijoje jis stipriai pakilęs (šalt. „Gold.org“). Galų gale, auksas yra patikima investicija – po kainos kryčio galima ateityje tikėtis ir augimo.

Spalio 13, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų vertės išliko neblogose pozicijose: paladžio, vario ir platinos vertės padidėjo, o aukso ir sidabro nukrito labai nežymiai. Apžvalgininkai teigia, kad šiuo metu jau įsigali stagfliacija – padėtis rinkose, kai vienu metu yra aukšta infliacija, didelis nedarbas ir ekonomikos stagnacija (šalt. „Fxempire.com“, „Gold.org“). Ar labai kis tauriųjų metalų kainos esant šiai situacijai – verta stebėti. Galimas variantas, kad metalų vertės išliks gan pastovios.
Aukso kaina nukrito iki 1753,33 $/oz. Prognozės metalui ir toliau išlieka dvejopos. Pavyzdžiui, Lenkijos Centrinis bankas 2022 m. planuoja savo aukso rezervus padidinti 100 tonų (šalt. „News.bitcoin.com“). Indijoje aukso bumas irgi niekur nedingsta – čia jo poreikis auga, metalas laikomas labai vertingu (šalt. „Cfi.co“). Visgi, kol stagfliacija plečiasi, kai kurie ekspertai mano, kad aukso kaina gali mažėti (šalt. „Abnamro.com“, „Brecorder.com“).