Metalų Biržos

Gruodžio 5, 2019

 

Nors savaitės pradžia atrodė gan įtemptai, visų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Nemaža tikimybė, kad per paskutines šių metų savaites vertės dar labiau atsigaus (šalt. „Metalsdaily.com“). Tačiau ekonominiai ir politiniai neramumai, tvyrantys didžiosiose pasaulio rinkose, turi būti nepamiršti – šie veiksniai daro nemažą įtaką tauriųjų metalų kainų nenuspėjamumui.
Šią savaitę auksas kainuoja 1477,45 $/oz. Šaltinis „International-adviser.com“ teigia, kad investuotojai vis labiau investuoja į auksą. Visgi, šaltinio „Institutionalinvestor.com“ mano, jog geltonasis metalas šiuo metu nėra labai daug pelno nešanti investicija – tai labiau saugi investicija. Kokių aukso kainų galima tikėtis ateinančiais metais? Manoma, kad ji nekils daugiau nei 1550 $/oz (šalt. „Kitco.com“).

Lapkričio 28, 2019

Aukso, sidabro ir platinos kainos šią savaitę žemesnės nei praeitą. Vario kaina tendencingai kyla. Paladis – vėl rekordiškai auga. Tokiam kainų nepastovumui nemažai turi įtakos infliacija ir JAV dolerio nuvertėjimas (šalt. „Internationalman.com“). Svarbi ir vis dar nesibaigianti įtampa tarp JAV ir Kinijos (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi apžvalgininkai teigia, kad kitais metais taurieji metalai turėtų būti brangesni. Jei taip bus, dabar puikus metas investuoti.
Kaip teigia šaltinis „Sharpspixley.com“ – auksui ši savaitė nelabai sėkminga. Šiuo metu metalas kainuoja 1460,75 $/oz. Nors Kinijoje aukso poreikis išlieka stiprus, bendruoju mastu jis yra žemiausias nuo 2016 m. spalio mėn. (šalt. „Forexlive.com“, „Cnbc.com“). Visgi poreikio pokyčiai auksui neturi labai stiprios įtakos – metalas yra užsitarnavęs investuotojų pasitikėjimą. Šaltinis „Etftrends.com“ mano, kad kitais metais geltonasis metalas gali kainuoti 1600 $/oz.

Lapkričio 21, 2019

Lyginant su praeita savaite, daugelis tauriųjų metalų išlaikė stabilias savo kainas. Kai kurių vertės net didėjo. Artėjant šių metų pabaigai, galima tikėtis, jog kainos ir toliau išliks stabilios, nes pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką tauriųjų metalų vertėms, kol kas nerodo ryškių pokyčių (šalt. „Metalsdaily.com“).

Lapkričio 8, 2019

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kreivės panašios – savaitės viduryje jos buvo pasiekusios aukščiausią savo tašką, tačiau paskutinėmis dienomis – vertės nukrito. Aišku, lyginant su praeita savaite, vertės sumažėjo nestipriai, platinos net keliais JAV doleriais paaugo. Šiai situacijai daugiausiai įtakos turėjo JAV dolerio pakilimas bei JAV ir Kinijos prekybos karas (šalt. „Metalsdaily.com). Tik varis nepatyrė jokių nuostolių. Anaiptol – iki savaitės galo jo kaina pakilo.

Spalio 30, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje kiek sėkmingesnė – kone visų tauriųjų metalų kainos paaugo, kai kurių – net rekordiškai. Verta stebėti, kas bus toliau, kadangi daugelis neramumų, kurie daro įtaką metalų kainoms, niekur nedingsta – JAV ir Kinijos prekybos karas, „Brexit“, daugelyje valstybių esanti ekonomikos krizė. Kol kas metalai gan sėkmingai išlaiko savo vertes, bet kas bus per ateinančius mėnesius – nežinia (šalt. „Metalsdaily.com“).

Spalio 25, 2019

Ilgai lauktas įvykis – šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Bet atsipalaiduoti nevertėtų, kadangi JAV ir Kinijos prekybos karas nesibaigia, o „Brexit“ data – artėja (šalt. „Metalsdaily.com“). Kadangi kainos paaugo ne itin stipriai, į daugelį metalų apsimoka investuoti, nes tikėtina, kad vertės, artėjant šventėms, augs.

Spalio 18, 2019

Šią savaitę aukso, sidabro ir platinos kainos nukrito, o paladžio ir vario – paaugo. Tokiam kainų nepastovumui, o ypač jų mažėjimui, įtakos turi ne vienas veiksnys. Pavyzdžiui, artėja „Brexit“ data, kuri kelia neaiškumų daugeliui valstybių, kurios yra ekonomiškai susijusios su šia šalimi – jų tikrai daug (šalt. „Metalsdaily.com“). Neverta pamiršti JAV ir Kinijos prekybos karo, kuris ir toliau daro neigiamą įtaką Kinijai – valstybei, kurios ekonomika ir darbo jėga yra svarbi kone kiekvienai šaliai. Visgi, nukritusios metalų kainos dažnai būna puiki proga investuoti – manoma, kad iki metų galo metalai turėtų atsigauti.

Spalio 10, 2019

Tendencijos kartojasi – vieną savaitę visų tauriųjų metalų kainos krenta, o kitą – auga. Taip įvyko ir per pastarąsias savaites – prieš tai kritusios metalų kainos atsitiesia. Silpnas JAV doleris, kiek mažėjanti įtampa tarp Kinijos ir JAV turi teigiamos įtakos metalų kainoms (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, atsipūsti nevertėtų, nes neaišku, ką atneš paskutiniai šių metų mėnesiai. Naudinga pasidomėti, kuriems metalams prognozuojama šviesi ateitis, taip pat į tuos, kurie turi mažiausią rizikos galimybę.

Spalio 4, 2019

Spalio mėnuo prasidėjo su kone visų tauriųjų metalų kainų kryčiu – tik paladžio kaina išliko tokia pat, kaip ir praeitą savaitę. Visgi, ši situacija nebūtinai yra prasta – metalų kainos greitu metu gali vėl pakilti, o naudotis pigesne jų verte – naudinga (šalt. „Metalsdaily.com).
Geltonojo metalo kaina nukrito iki 1478,85 $/oz. Ekspertai mano, kad ši situacija – trumpalaikė. „Sharspixley.com“ teigia, jog tik laiko klausimas, kada auksas kainuos 1600 $/oz. Neskaitant šio kainos kryčio, auksas turi gan stiprią poziciją. Švelnėja JAV ir Kinijos prekybos karas – aukso importas Kinijoje yra labai svarbus, tad sankcijos jam ne tokios griežtos. Importo skaičius šioje šalyje vėl po truputį auga (šalt. „Sharpspixley.com“).

Rugsėjo 26, 2019

Paskutinė rugsėjo savaitė atnešė kiek geresnių prošvaisčių nei praėjusi – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Apžvalgininkai ir toliau laikosi savo tvirtos nuomonės, kad iki šių metų galo metalų kainos turi dar kiek paaugti, tad investuoti – verta (šalt. „Metalsdaily.com).