Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Surenkamų atliekų sąrašas

 

  • Stambūs namų apyvokos prietaisai

Skalbimo mašinos, darbužių džiovintuvai, indaplovės, maisto ruošimo prietaisai, elektrinės viryklės ir viryklėlės, mikrobangų krosnelės, kiti stambūs maisto ruošimo ir kitokio maisto apdorojimo prietaisai. Elektriniai šildymo prietaisai,  elektriniai ventiliatoriai, kita ventiliavimo, oro traukos ir kondicionavimo įranga. Kiti stambūs namų apyvokos prietaisai.

 

  • Smulkūs namų apyvokos prietaisai

Dulkių siurbliai, kilimų valymo prietaisai, kiti valymo prietaisai. Siuvimo, mezgimo, audimo ir kitokie tekstilės gaminių apdorojimo prietaisai. Lygintuvai ir kiti skalbinių lyginimo, gręžimo bei kitokios priežiūros prietaisai. Skrudintuvai, keptuvės, smulkintuvai, kavamalės ir talpyklų bei pakuočių atidarymo ar sandarinimo įranga. Elektriniai peiliai, plaukų kirpimo, džiovinimo, dantų valymo, skutimosi ir masažavimo prietaisai bei kiti kūno priežiūros prietaisai. Rankiniai ir staliniai laikrodžiai bei laiko matavimo, rodymo ar fiksavimo įranga, svarstyklės. Kiti smulkūs namų apyvokos prietaisai.

 

  • IT ir telekomunikacinė įranga

Centralizuoto duomenų apdorojimo įranga: universalieji komplektai (serverinės įrangos komplektai), mini kompiuteriai, spausdintuvų blokai. Asmeninio naudojimo IT ir telekomunikacinė įranga: asmeniniai kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, kompiuterinės užrašų knygutės, delniniai kompiuteriai, spausdintuvai, kopijavimo įranga, elektrinės ir elektroninės rašomosios mašinėlės, kišeninės ir stalinės skaičiavimo mašinėlės. Kita elektroninio informacijos rinkimo, saugojimo, apdorojimo, pateikimo ar perdavimo įranga ir produktai. Vartotojų terminalai ir sistemos. Faksimiliniai aparatai, teleksai, telefonai, taksofonai, bevieliai telefonai, mobilieji telefonai, atsakiklių sistemos. Kiti garso, vaizdo ar kitos informacijos perdavimo telekomunikacinėmis priemonėmis produktai ar įranga. Kita IT telekomunikacinė įranga bei kartu naudojamos dalys (pvz., kompiuterių klaviatūros, pelės, monitoriai, mobiliųjų telefonų krovikliai).

 

  • Vartojimo įranga

Radijo aparatai, televizoriai, vaizdo kameros, garso grotuvai, garso stiprintuvai, muzikos instrumentai. Fotoaparatai ir kiti garso ar vaizdo įrašymo, atkūrimo įtaisai ar įranga, įskaitant signalus ar kitas vaizdo paskirstymo technologijas, išskyrus telekomunikacijų. Kita vartojimo įranga (pvz., televizorių, vaizdo ar garso grotuvų nuotolinio valdymo pulteliai, ausinės, mikrofonai ir pan.).

 

  • Apšvietimo įranga. Prožektoriai, staliniai, sieniniai ir kt. šviestuvai. Kita apšvietimo įranga.

 

  • Elektriniai ir elektroniniai įrankiai (išskyrus stambius stacionarius pramoninius prietaisus)

Grąžtai, pjūklai, siuvimo mašinos. Tekinimo, malimo, šlifavimo, smulkinimo, pjovimo, kapojimo, kirpimo gręžimo, skylių darymo, perforavimo, lankstymo, lenkimo ar panašaus medžio, metalo ar kitų medžiagų apdorojimo įranga. Kniedijimo, kalimo, veržimo arba kniedžių, vinių, varžtų ištraukimo ar panašios paskirties įrankiai. Virinimo, litavimo ar panašios paskirties įrankiai. Skystų ar dujinių medžiagų purškimo, skleidimo, paskirstymo ar kitokio apdorojimo kitomis priemonėmis įranga. Vejos pjovimo ar kitų sodo darbų įrankiai. Kiti elektriniai ar elektroniniai įrankiai (išskyrus stambius stacionarius pramoninius prietaisus).

 

  • Žaislai, laisvalaikio ir sporto įranga

Elektriniai traukinukai ar lenktyninių automobilių komplektai, rankiniai vaizdo žaidimų pultai, vaizdo žaidimai. Kompiuteriai, naudojami dviračiuose, nardymo, bėgimo, irklavimo ir kitoje įrangoje. Elektrinių ar elektroninių komponentų turinti sporto įranga. Monetiniai aparatai. Kiti žaislai, laisvalaikio ir sporto įranga.

 

  • Medicininiai prietaisai (išskyrus implantuotus ir infekuotus produktus)

Radioterapijos įranga, kardiologiniai aparatai, dializės aparatai, plaučių respiratoriai, laboratorinė įranga in vitro diagnozėms, analizatoriai, vaisingumo testai. Kiti ligos, sužeidimo ar negalios nustatymo, apsaugojimo nuo jų, stebėjimo, gydymo, palengvinimo aparatai. Kiti medicininiai prietaisai (išskyrus implantuotus ir infekuotus produktus).

 

  • Stebėsenos ir kontrolės prietaisai

Dūmų detektoriai, šilumos reguliatoriai, termostatai. Matavimo, svėrimo ar derinimo prietaisai, naudojami kaip buitinė ar laboratorijų įranga. Kiti stebėjimo ir kontrolės prietaisai, naudojami pramoniniuose įrenginiuose (pvz., valdymo pultuose). Kiti stebėsenos ir kontrolės prietaisai.

 

  • Automatiniai daiktų išdavimo įtaisai

Automatiniai karštų gėrimų išdavimo įtaisai. Automatiniai karštų ar šaltų butelių ar skardinių išdavimo įtaisai. Automatiniai kietų produktų išdavimo įtaisai. Automatiniai pinigų išdavimo įtaisai. Visi įtaisai, automatiškai išduodantys bet kuriuos produktus.