Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Gegužės 4, 2022

Šią savaitę vienų tauriųjų metalų kainos pakilo, o kitų ir toliau krenta. Šiuo laikotarpiu pasaulyje vyksta įvairių įvykių, darančių didelę įtaką tauriųjų metalų vertėms: Rusijos karas Ukrainoje, sustojusi gamyba Kinijoje dėl naujosios koronaviruso politikos, didėjanti infliacija (šalt. „Metalsdaily.com“). Sunku prognozuoti, kur toliau kryps tauriųjų metalų kainos – galima tikėtis įvairių scenarijų. Visgi, žymių kainų nuokrypių neturėtų būti.
Aukso kaina sumažėjo iki 1862,88 $/oz. Šaltinis „Cityindex.co.uk“ teigia, kad pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę krito aukso kaina – sulėtėję gamybos procesai Kinijoje. Visgi, verta pasvarstyti apie aukso pirkimą, kai jo kaina yra kritusi – tai gali būti gera ateities investicija. Ekspertai teigia, kad šiais metais auksinės juvelyrikos poreikis gali augti 11 % (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“, „Capital.com“). Anot šaltinio „News.bitcoin.com“, prognozuojama, kad aukso kaina turi augti 3 %.
 
Sidabro kaina krito iki 22,62 $/oz. Apžvalgininkai teigia, kad šis laikotarpis baltajam metalui yra sudėtingas, jo kaina krenta jau ne pirmą savaitę; jei kaina kris žemiau 21 $/oz, po to galima tikėtis dar stipresnio vertės mažėjimo (šalt. „Fxstreet.com“, „Fxempire.com“). Tam, kad sidabro kaina potencialiai augtų, jo vertė turi viršyti 24 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina padidėjo iki 2227,26 $/oz. O platinos pakilo iki 943 $/oz. Paladžio kaina pakilo gan greitai, nes intensyviau jaučiamas metalo trūkumas (šalt. „Economies.com“, „Via.news“). Ekspertai teigia, kad tai tik pradžia – Europa turi ruoštis sutrikusiam metalų tiekimui dėl Ukrainoje vykstančio karo bei ieškoti alternatyvų, padėsiančių sumažinti metalų trūkumą (šalt. „Forbes.com“, „Reuters.com“). Į platinos kainos didėjimą kol kas reikėtų žiūrėti atsargiai – apžvalgininkai mano, kad platinos vertė dar nėra įsitvirtinusi didesniam augimui (šalt. „Money.usnews.com“, „Heraeus.com“). Nevertėtų nustebti, jei platinos kaina kitą savaitę vėl kris.
 


 
Vario kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 9408,67 $/t. Pagrindinė priežastis nesikeičia – „nulinė“ koronaviruso sergamumo politika iš Kinijos niekur nedingsta, gamybos darbai stoja, tad normalu, kad ir žaliavų tiekimas lėtėja. Vario poreikis kol kas yra sumažėjęs ir artimiausiu laikotarpiu gali dar kiek kristi (šalt. „Mining.com“).