Metalų Biržos

Balandžio 27, 2022

Praeitą savaitę buvo galima džiaugtis tauriųjų metalų kainų pastovumu, tačiau dažnai galima tikėtis, kad tai truks neilgai. Šią savaitę visų metalų vertės krito, kai kurių – netgi ženkliai. Pasaulyje vyraujanti infliacija, nesibaigiantis karas Ukrainoje bei jo padariniai turi nemažai įtakos metalų kainoms. Šiuo laikotarpiu ir toliau stiprėja JAV dolerio kursas (šalt. „Cityindex.co.uk“, „Brecorder.com“).
Aukso kaina sumažėjo iki 1899,64 $/oz. Šaltinis „Realmoney.thestreet.com“ teigia, kad geltonasis metalas yra visada giriamas kaip saugi investicija kriziniu, infliaciniu laikotarpiu, bet kol kas atrodo priešingai – metalo vertė neatrodo stipri. Visgi, ilgalaikėje perspektyvoje aukso vertė išsilaiko gan panašioje pozicijoje. Per kovo mėnesį stipriai išaugo aukso eksportas iš Šveicarijos į JAV (šalt. „Investing.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad kurį laiką metalo kaina gali dar mažėti ir kainuoti apie 1760 $/oz.
 
Sidabro kaina krito iki 23,72 $/oz. Apžvalgininkai teigia, kad didžiausią įtaką baltojo metalo vertės mažėjimui turėjo stiprus JAV dolerio kursas (šalt. „Fxstreet.com“). Visgi, anot „Schiffgold.com“, sidabro poreikis dabar yra didžiausias per visus praėjusius šešerius metus ir tikina, kad jis ir toliau augs. Tad galima tikėtis, kad metalo kainos mažėjimas yra laikinas.
 
Paladžio kaina nukrito iki 2189 $/oz. O platinos sumažėjo iki 928 $/oz. Paladžio kainos mažėjimui yra keletas priežasčių. Viena jų, „nulinė COVID-19 sergamumo“ politika Kinijoje – dėl to sustojo gamyba, žaliavų pirkimas (šalt. „Financialpost.com“). Kita priežastis: Rusijos karas Ukrainoje. Iš Rusijos atsitraukia daug automobilių gamintojų. Naujų automobilių pardavimai Rusijoje per karo laikotarpį krito 63 % (šalt. „Heraeus.com“).
Platinos kaina sumažėjo dėl netikėtai įvykusių streikų Pietų Afrikos kasyklose (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad kurį laiką platinos kaina išliks panašioje pozicijoje. O ekspertai rekomenduoja investuoti į platiną, nes ilgalaikėje perspektyvoje metalas nepraranda savo vertės (šalt. „Inventiva.co.in“).
 


 
Vario kaina nukrito iki 9882,22 $/t. Natūralu, kad naujoji Kinijos „koronaviruso politika“ turėjo nemažai įtakos vario kainai – Kinija įprastai šio metalo perka dideliais kiekiais. Visgi, šaltinis „Mining.com“ teigia, kad greitu metu vario kaina atsities, nes Kinijos ekonomika atsigauna.