Metalų Biržos

Balandžio 13, 2022

Stebint tauriuju metalu kainu kreives, galima pamatyti viena tendencija – iš esmes vertes pastarosiomis savaitemis yra ganetinai pastovios su minimaliais nuokrypiais. Be karo Ukrainoje, daugiausiai itakos tauriuju metalu kainoms daro infliacija, tad investuotojai akylai stebi jos pokycius (šalt. „Fxstreet.com“, „Nasdaq.com“). Panašu, kad metalu vertes turetu išlikti panašiose pozicijose dar kuri laika.
Aukso kaina pakilo iki 1952,87 $/oz. Ekspertai teigia, kad per pastaraji menesi vel pradejo augti geltonojo metalo poreikis (šalt. „Schiffgold.com“, „Etftrends.com“). Tai – geras ženklas, turintis teigiamos itakos metalo kainai. Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad aukso verte turetu kilti iki 2000 $/oz. Idomu: Rusijos centrinis bankas nusprende nebepirkti aukso fiksuotomis kainomis; Rusija taip pat negali pardavineti savo aukso pasaulyje didžiausioje Londono biržoje (šalt. „Politics.mn“).
 
Sidabro kaina padidejo iki 25,07 $/oz. Naturalu, kad kylant aukso kainai, kyla ir sidabro. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad baltojo metalo kainos augimui itakos turi karas Ukrainoje ir pandemija Kinijoje. Anot šaltinio „Fxstreet.com“, sidabro kaina turetu kuri laika laikytis 25 $/oz riboje.
 
Paladžio kaina vel pakilo šia savaite – šiuo metu metalas kainuoja 2452,67 $/oz. Platinos kaina sumažejo minimaliai iki 985 $/oz. Londono birža blokuoja Rusijoje išgauta platina ir paladi (šalt. „Cyprus-mail.com“). Rusijai uždaromas dar vienas itin svarbus kelias, kur ji galejo prekiauti tauriaisiais metalais. Šaltinis „Miningmx.com“ teigia, kad paladžio ir platinos rinkos susispaus – metalu pasiula sumažes, o tai tures tiesiogines itakos ju kainoms. Del sankciju Rusijai, paladžio kaina tikrai kils šiais metais (šalt. „Mining.com“, „Capital.com“). Šaltinis „Inventiva.co.in“ rekomenduoja šiais metais investuoti i platina. Teigia, kad tai tas pats, kas investuoti i auksa ar sidabra. Tik platina yra gerokai retesnis metalas nei minetieji. Stebint rinkas, prieinama prie bendros išvados, kad platinos poreikis ateityje vis labiau augs.
Puslaidininkiu lustu krize, panašu, dar tikrai kuri laika nesibaigs, ypatingai, kai vyksta karas Ukrainoje, o Rusija yra sankcijuota (šalt. „Techhq.com“). Prognozuojama, kad situacija pageres 2024 m.
 


 
Vario kaina nukrito iki 10281,92 $/t. Kinijoje pandemija yra didžiausia per dvejus metus, gamyklu darbai stoja, tad naturalu, kad sumažejo daugelio žaliavu poreikis ir laikinai pristabdytas ju tiekimas (šalt. „Mining.com“). Visgi, ši situacija laikina ir viskas turetu grižti i buvusias vežes.