Metalų Biržos

Sausio 12, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos yra gan pastovios, be ryškesnių pokyčių, lyginant su praeita savaite. Tačiau infliacija ir kiti reiškiniai, darantys nemažą įtaką tauriųjų metalų kainoms, niekur nedingsta. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad dabartinis periodas yra „tyla prieš audrą“ ir artimiausiu metu dalies metalų kainos gali kilti. Iki šio mėnesio pabaigos turėtų būti aiškiau, į kurią pusę kryps metalų vertės.
Aukso kaina minimaliai sumažėjo iki 1803,15 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad auksas pasinaudojo proga, kai susilpnėjo JAV dolerio kursas ir pastiprino savo vertės poziciją. Iš esmės geltonasis metalas šiuos metus pradėjo neblogai, jo kaina yra gan pastovi (šalt. „Bullionvault.com“). Ekspertai iš „Incrementum.li“ rekomenduoja jau dabar investuoti į auksą. Ilgalaikėje, pavyzdžiui, 10 metų perspektyvoje, auksui prognozuojamas palankus ir augimo laikotarpis (šalt. „Gjepc.org.“).
 
Sidabro kaina nukrito tik šiek tiek – iki 22,51 $/oz. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad į 2022 metus sidabras įžengė užtikrintai. Iš esmės metalo kaina pastaruoju metu laikosi gan pastoviai (šalt. „Fxstreet.com“). Ekspertų nuomonė dėl metalo ateities išsiskiria: vieni mano, kad į baltąjį metalą investuoti labai apsimoka (šalt. „Business-standard.com“). Kiti yra kiek atsargesni – mano, kad dėl koronaviruso metalo poreikis stipriai neaugs, taip pat ir jo kaina (šalt. „Bullionworld.in“). Kaip bus iš tiesų – pamatysime kelių mėnesių bėgyje.
 
Paladžio kaina paaugo iki 1932,7 $/oz. O platinos kaina nukrito. Šiuo metu metalas kainuoja 957,51 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad artimiausiu laikotarpiu didesnių pokyčių paladžio ar platinos vertėse neturėtų būti. Visgi, šie metai abiem metalams prognozuojami kaip tikrai geri – ekspertai žada garantuotą paladžio ir platinos kainų didėjimą (šalt. „Numismaticnews.net“).
Naujienos iš automobilių rinkos: pagrindiniai dalykai, kurie bus ryškiausi šiais metais – didėjančios automobilių kainos, atsigaunantys jų pardavimai ir šiek tiek trumpėjantys gamybos terminai, elektromobilių plėtra bei potencialios inovacijos, kurias pasiūlys startuoliai (šalt. „Nbcnews.com“, „Think.ing.com“, „Semiengineering.com“).
 


 
Vario kaina nukrito iki 9747,74 $/t. Šioks toks vario kainos svyravimas yra įprastas, bet iš esmės galima pastebėti, kad metalas yra pastovus. Ne viena kasykla užsiima plėtros darbais, nes matomas ateityje augantis metalo poreikis (šalt. „Mining.com“).