Metalų Biržos

Sausio 5, 2022

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos nukrito, tik vario šiek tiek pakilo. Visgi, galima pastebėti, kad kainų sumažėjimai nėra dideli. Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, jog pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką tauriųjų metalų vertėms yra aukšta JAV dolerio vertė ir auganti infliacija. Šie veiksniai dar kurį laiką tikrai niekur nedings, tad metalų kainos neturėtu kisti artimiausiu laikotarpiu (šalt. „Fxempire.com“).
Aukso kaina nukrito iki 1804,35 $/oz. Ekspertai mano, kad šie naujieji metai geltonajam metalui bus sėkmingi (šalt. „Assets.bbhub.io“). Anot šaltinio „Bullionvault.com“, šiuo nepastoviu periodu metalo vertė išsilaiko tikrai gerai. Galima teigti, jog auksas tikrai nepraras populiarumo ir šiais metais su tikimybe, kad jo kaina taip pat padidės. Vien Indija praeitais metais išleido rekordinę sumą aukso importui – net 55,7 mlrd. JAV dolerių (šalt. „Econmictimes.indiatimes.com“).
 
Sidabro kaina sumažėjo iki 22,92 $/oz. Baltajam metalui šie metai taip pat turėtų būti neprasti. Šaltinis „Silverinstitute.org“ teigia, kad sidabro poreikis išaugs ne viename sektoriuje. Anot šaltinio „Home.saxo“, šiais metais sidabro vertė turi kilti. Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad metalas artimiausiu metu gali kainuoti 24 $/oz.
 
Paladžio kaina nukrito iki 1842,18 $/oz. Metalo ateitis kol kas miglota – dar sunku iki galo prognozuoti, ar krizės, esančios automobilių sektoriuje, nebeliks šiais metais. Šaltinis „Gulfnews.com“ teigia, kad Kinijoje automobilių pardavimai krenta. Šaltinis „Eu.detroitnews.com“ antrina, kad artimiausiu metu automobilių pardavimai neaugs ir JAV. Visgi, „Theedgemarkets.com“ prognozuoja, kad yra vilties, jog situacija pagerės antroje šių metų pusėje.
Platinos kaina taip pat nukrito. Šiuo metu metalas kainuoja 966 $/oz. Visgi, platinos situacija nėra prasta. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos vertė atrodo teigiamai, gali kilti iki 1000 $/oz. Šaltinis „Menafn.com“ prognozuoja, kad šiais metais gali būti trumpalaikių platinos kainos padidėjimų.
 


 
Vario kaina paaugo iki 9865,25 $/t. Kinijoje vėl didėja įvairių sektorių gamyklų pajėgumai, tad natūraliai auga ir vario poreikis (šalt. „Mining.com“). Visgi, varis yra jautrus JAV dolerio kurso pokyčiams – jei kursas toliau augs, vario kaina gali mažėti.