Metalų Biržos

Gruodžio 15, 2021

Ši savaitė labai panaši į praėjusią – tauriųjų metalų kainos išliko gan panašiose pozicijose, tik paladžio nukrito ženkliau. Šaltinis „Edition.cnn.com“ teigia, kad infliacija kyla rekordiniu greičiu. Šis reiškinys yra susijęs ir su koronavirusu, kuris, panašu, gyvuos dar ne vienerius metus. Galima tikėtis, kad iki metų galo metalų kainos išliks gan pastovios, be ryškesnių pokyčių.
Aukso kaina pakilo iki 1786,36 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad greitu metu aukso vertė potencialiai turėtų kilti iki 1800 $/oz, tačiau vidutinė metalo kaina kitais metais kris – sieks 1630 $/oz. Jei prognozė išsipildys, verta pagalvoti, ar investuoti į auksą dabar yra naudinga.
 
Sidabro kaina krito iki 22,33 $/oz. Tai labai nežymus kainos sumažėjimas, tad galima teigti, kad metalo kaina yra pastovi jau porą savaičių. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė dabar nėra stiprioje pozicijoje – gali kristi ir žemiau 21,9 $/oz. Kitais metais metalo poreikis bus dar labiau išaugęs, bet jo gavyba – atvirkščiai, nebus greita (šalt. „Investingnews.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad vidutinė sidabro kaina kitais metais bus 20,48 $/oz.
 
Paladžio kaina krito iki 1695,55 $/oz. Puslaidininkių lustų krizė pribaigė paladį – metalo kaina jau ilgą laiką nebuvo tokioje žemoje pozicijoje (šalt. „Uk.investing.com“). Ir panašu, kad tai dar ne pabaiga – ši krizė tęsis dar metus, o gal net du, tad metalo vertė gali ir toliau mažėti. Visgi, žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, gal dabar kaip tik gera proga investuoti į metalą – po kelerių metų automobilių gamyba atsigaus, paladžio poreikis taip pat.
Platinos kaina sumažėjo. Šiuo metu metalas kainuoja 936,38 $/oz. Visgi, kainos sumažėjimas yra menkas, tad galima teigti, kad metalo kaina išlieka pastovi keletą pastarųjų savaičių. Šaltinis „Platinuminvestment.com“ teigia, kad kitais platinos poreikis augs. Anot šaltinio „Agabullion.com“, investuoti į platiną verta, nes metalas: nerizikingas, jo poreikis auga, jis yra plačiai naudojamas.
 


 
Vario kaina nukrito iki 9431,38 $/t. Kainos sumažėjimas nėra labai ryškus, tad galima tikėtis, kad vario vertė kitą savaitę gali vėl padidėti. Didžiosios kasyklos žada ir plėtros darbus, kad pvz. iki 2026 m. būtų išgauta 20 % daugiau vario (šalt. „Mining.com“).