Metalų Biržos

Gruodžio 1, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Kai kurių – netgi ženkliai. Tam nemažai turėjo įtakos naujoji koronaviruso versija Omikron (šalt. „Mks.ch“). Dėl greitos viruso mutacijos neaišku, ar jis plis dar greičiau, ar rinkos, gamyklos, kasyklos ir kiti svarbūs objektai turės vėl užsidaryti. Infliacija taip pat gan sparčiai auga (šalt. „Metalsdaily.com“). Per paskutinį šių metų mėnesį tauriųjų metalų kainos gali dar kristi.
Aukso kaina sumažėjo iki 1787,23 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė krito dėl investuotojų baimių po naujosios koronaviruso atmainos paskelbimo. Visgi, anot šaltinio „Finance.yahoo.com“, kelių savaičių bėgyje situacija, tikėtina, stabilizuosis. Ypatingai tada, kai bus daugiau informacijos apie atmainą. Prognozuojama, kad aukso vertė turėtų atsigauti iki 1877 $/oz (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Sidabro kaina krito iki 22,96 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė yra gan žemoje pozicijoje jau beveik 7 savaites. Šios savaitės kainos mažėjimo priežastis buvo kaip ir daugelio metalų – naujoji viruso atmaina. Visgi, ir kita priežastis turėjo įtakos metalo kainos mažėjimui: tai stiprėjantis JAV doleris (šalt. „In.investing.com“). Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sunku tikėtis, jog sidabro kaina artimiausiu metu kils, nors metalo poreikis yra taip pat nemažėjantis.
 
Paladžio kaina krito iki 1808,49 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad per šiuos metus būtent paladžio kaina sumažėjo ženkliausiai. Ir kol kas jokių teigiamų prošvaisčių nematyti. Vien vokiškų automobilių eksportas krito 17,2 % per III šių metų ketvirtį (šalt. „Kitco.com“). Taigi, lustų krizė turi tiesioginę įtaką paladžio kainai ir panašu, kad situacija kol kas nesikeis.
Platinos kaina taip pat sumažėjo. Šiuo metu metalas kainuoja 973 $/oz. Šiam metalui yra numatoma geresnė ateitis nei paladžiui. Augs platinos poreikis atsinaujinančioje energetikoje (šalt. „Heraeus.com“). Didėja metalo paklausa ir juvelyrikos sektoriuje, ypatingai Indijoje (šalt. „Businesstoday.in“). Dėl augančio metalo poreikio kitais metais gali būti jo trūkumas (šalt. „Platinuminvestment.com“).
 


 
Vario kaina nukrito iki 9406,02 $/t. Staigus kainos krytis buvo taip pat įtakotas naujosios koronaviruso atmainos (šalt. „Mining.com“). Visgi, tas pats šaltinis mano, kad greitu metu vario kaina vėl turėtų kilti, kadangi prognozuojamas jo trūkumas.