Metalų Biržos

Lapkričio 10, 2021

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos pakilo, o kai kurių minimaliai nukrito. Galima teigti, kad kainų pastovumas su šiokiu tokiu augimu laikosi jau antrą savaitę. Infliacija bei kiti padariniai, darantys neigiamą įtaką tauriųjų metalų vertei, niekur nedingsta, tad rekomenduojama neskubėti išparduoti savo investicijų bei apgalvotai jas didinti (šalt. „Forbes.com“).
Aukso kaina paaugo iki 1825,12 $/oz. Ekspertai mano, kad geltonojo metalo vertė artimiausiu metu vėl turėtų didėti (šalt. „Metalsdaily.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, artimiausia kainos siekiamybė yra 1834 $/oz. Svarbu paminėti, kad per spalio mėnesį Kinijoje aukso poreikis išliko stabilus, o prieš šventes gali netgi augti (šalt. „Gold.org“).
 
Sidabro vertė padidėjo iki 24,47 $/oz. Kainos pokytis yra labai nežymus, lyginant su praeita savaite: iš esmės galima teigti, kad baltasis metalas laikosi pastovioje savo kainos pozicijoje. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad sidabras vis plačiau yra naudojamas atsinaujinančioje energetikoje, tad kasmet metalo poreikis tikrai augs. Investuoti į sidabrą verta; kaip teigia šaltinis „Investing.com“, sidabro investuotojams tiesiog reikia šiek tiek kantrybės, tačiau rezultatą jie vis tiek pamatys.
 
Paladžio kaina padidėjo iki 2083,88 $/oz. Didesnių pokyčių paladžiui kol kas nenusimato –automobilių lustų krizė tęsiasi, transporto priemonių gamyba mažinama, o tai lygu ir paladžio poreikio mažėjimui (šalt. „Heraeus.com“). Pavyzdžiui, vien Vakarų Europoje per spalį lengvųjų automobilių pardavimai krito 28 % (šalt. „Just-auto.com“). Tad panašu, kad paladžio kaina taip pat gali kristi.
Platinos kaina krito nežymiai – šiuo metu metalas kainuoja 1060,9 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad metalo kaina per visą savaitę tikrai atsigavo – tai galima pastebėti ir iš kainos pokyčių kreivės. Kadangi platina yra plačiau naudojamas metalas nei paladis, lustu krizė jam turi mažiau įtakos. Anot šaltinio „Heraeus.com“, platinos kasyklos didina savo pajėgumus, nes metalo poreikis auga.
 


 
Vario kaina šiek tiek sumažėjo – šiuo metu jis kainuoja 9633,1 $/t. Nereikėtų nustebti, jei greitu metu vėl pamatytume staigų vario vertės šuolį aukštyn. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad Kinijoje vėl auga poreikis šiam metalui.