Metalų Biržos

Spalio 27, 2021

Šią savaitę visų metalų, išskyrus vario, vertės paaugo. Panašu, kad artėjant metų galui metalų kainos atsigauna. Visgi, šaltinis „Investing.com“ teigia, kad ekonomikos augs lėtai, o infliacija dar labiau plėsis. Anot ekspertų iš „Forexlive.com“, infliacija kurį laiką dar užsibus virš 2 %.
Aukso kaina pakilo iki 1808.44 $/oz. Geltonojo metalo vertė kol kas kyla lėtai, bet pakankamai užtikrintai (šalt. „Marketwatch.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, aukso vertė netolimoje ateityje turėtų padidėti iki 1834 $/oz. Ekspertai iš „Etftrends.com“ teigia, kad finansinės krizės metu patikimiausias metalas investicijoms visada bus auksas – lyginant su kitais metalais, jo vertė mažiausiai sumažės, o atėjus geresniems laikams visada padidės.
 
Sidabro vertė paaugo iki 24,54 $/oz. Šaltinis „Indiainfoline.com“ teigia, kad sidabro kaina išliko geroje pozicijoje jau daugiau nei mėnesį – pastaruoju metu iš lėto auga. Sidabro vertės didėjimui įtakos turi JAV dolerio kurso svyravimas, augantis poreikis gamyboje (šalt. „Invezz.com“, „Economies.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, sidabro kaina bus 24,5-25 $/oz ribose. Anot šaltinio „Fxempire.com“, metalo kaina tikrai didės, nes jo gavyba sulėtėjusi.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2067 $/oz. Platinos taip pat padidėjo iki 1064 $/oz. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad paladžio vertė dar nėra užsitvirtinusi virš 2000 $/oz ribos – ji bet kada gali nukristi. Tačiau jau ne paslaptis, kad paladžio kainos mažėjimas yra tiesiogiai susijęs su automobilių rinkos pokyčiais, tad metalo vertė daugiausiai priklausys būtent nuo to (šalt. „Didierjulienne.eu“). Platinos vertei dar trūksta pastovumo: metalo kaina kurį laiką svyruos 1035-1072 $/oz ribose (šalt. „Economies.com“).
Naujienos iš automobilių rinkos: Kinijoje automobilių pardavimai per III ketvirtį krito, tačiau elektromobilių – šovė į viršų (šalt. „Mondaq.com“, „Foley.com“). Anot šaltinio „Reuters.com“, dėl lustų trūkumo krenta automobilių dalių pardavimai ir Prancūzijos įmonei „Faurecia“ – per III šių metų ketvirtį sumažėjo 10 %. Daugelis automobilių gamyklų stabdo savo darbus būtent dėl lustų trūkumo (šalt. „Am-online.com“).
 


 
Vario kaina staigiai krito iki 9905,81 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šis staigus vario kainos sumažėjimas buvo labai netikėtas. Per savaitę metalo poreikis žymiai nenukrito, tad verta stebėti, į kurią pusę vario kaina toliau kryps.