Metalų Biržos

Spalio 20, 2021

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Pastaruoju metu – tai gan retas reiškinys. Tačiau dar sunkoka prognozuoti, ar šis kainų augimas bus pastovus iki metų galo – esant stagfliacijos reiškiniui, pokyčių gali būti įvairių (šalt. „Kitco.com“). Metalų verčių didėjimui įtakos turėjo ir kritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1764,61 $/oz. Geltonojo metalo ateitis kol kas yra miglota. Anot šaltinio „Fxstreet.com“, aukso vertė daugiau neturėtų kilti. Ekspertai iš „Coininvest.com“ antrina, jog aukso kaina pasiekė tą ribą, kai turėtų kristi. Centriniai bankai nori užsipirkti daugiau aukso atsargų – galimas variantas, jog laukia kainos mažėjimo, kad galėtų pigiau pasididinti savo atsargas (šalt. „Metalsdaily.com“). Metalo poreikis nemažėja ir tarp fizinių vartotojų: pavyzdžiui, Indijoje jis stipriai pakilęs (šalt. „Gold.org“). Galų gale, auksas yra patikima investicija – po kainos kryčio galima ateityje tikėtis ir augimo.
 
Sidabro vertė paaugo iki 23,21 $/oz. Pagaliau ir baltojo metalo kaina atsigavo – jam prognozuojama šviesi ateitis. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad metalo vertė turėtų kilti iki 24 $/oz. Ekspertai iš „Economies.com“ mano, jog artimiausiu metu metalo kaina bus 23,15-24 $/oz ribose, bet per kelias savaites gali dar kiek pakilti.
 
Paladžio kaina sumažėjo iki 2023,88 $/oz. O platinos kaina paaugo iki 1042 $/oz. Lustų krizė automobilių rinkoje niekur nedingo, o tai turi daug įtakos abiem metalams, ypatingai paladžiui, kur didžioji jo dalis yra panaudojama būtent automobilių gamyboje (šalt. „Heraeus.com“). Didžioji Rusijos kasykla „Nornickel“ netgi paskelbė konkursą, skatinantį mokslininkus ieškoti būdų, kur dar būtų galima plačiau panaudoti paladį (šalt. „Reuters.com“). Šaltinis „Investing.com“ prognozuoja, kad paladis artimiausiu metu kainuos 2025-1950 $/oz. Tuo tarpu platina, kaip žinia, yra daug plačiau panaudojamas metalas, ypatingai atsinaujinančioje energetikoje – šioje srityje metalo poreikis stipriai auga ir kasmet augs (šalt. „Platinuminvestment.com“). Visgi, kol kas sunku prognozuoti, ar platinos kaina ženkliai kils – kol kas reikia tikėtis, kad ji išsilaikys panašioje pozicijoje (šalt. „Moneyweb.co.za“).
 


 
Vario kaina paaugo iki 10355,11 $/t. Tai labai stiprus kainos šuolis, lyginant su praėjusiomis savaitėmis. Kainos augimo priežastis paprasta – paklausa viršija pasiūlą, jaučiamas vario trūkumas (šalt. „Mining.com“). Galima tikėtis, kad ir kitą savaitę kaina nesumažės.