Metalų Biržos

Spalio 6, 2021

Šios savaitės pokyčiai tauriųjų metalų rinkoje nėra labai žymūs – vienų metalų kainos išliko panašioje pozicijoje arba minimaliai pakilo, kitų – šiek tiek nukrito. Galima tikėtis, kad per ateinančias savaites metalų kainos turėtų išlikti panašiose pozicijose, tačiau gali atsitikti visko – JAV didėja bedarbių skaičius, plinta infliacija, taip pat ir koronavirusas, o kur dar kitos krizės, darančios tiesioginę įtaką tam tikrų metalų kainų pokyčiams (šalt. „Am.jpmorgan.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1769,66 $/oz. Prognozės geltonajam metalui yra dvejopos: ekspertai mano, kad aukso kaina mažės, kadangi JAV dolerio kursas pastaruoju metu yra stiprus (šalt. „Cnbc.com“, „Reuters.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, aukso vertė turėtų mažėti žemiau 1750 $/oz ribos. Tačiau yra ir kitaip manančių. Šaltinis „Fa-mag.com“ teigia, kad auksas išlieka vis dar patrauklia investicija, o metų gale metalo kaina gali stipriai atsigauti.
 
Sidabro vertė išliko tokia pat, kaip ir praeitą savaitę – 22,65 $/oz. Kol kas sidabro kainos kreivė, anot ekspertų, neatrodo daug žadanti. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad baltajam metalui sunkiai sekasi atgauti savo aukštą vertę, nors, pavyzdžiui, JAV dolerio kursas šią savaitę stipriai neaugo. Anot šaltinio „Fxstreet.com“, sidabro kaina neturėtų kristi žemiau 22,4 $/oz ribos, bet jei kils aukščiau 22,9 $/oz – tai bus ženklas, žadantis tolimesnį metalo kainos didėjimą.
 
Paladžio kaina nukrito iki 1926,52 $/oz. Platinos irgi šiek tiek nukrito iki 973,54 $/oz. Ne naujiena, kad lustų trūkumo krizė daro poveikį šių abiejų metalų verčių mažėjimui (šalt. „Kitco.com“). Paladžio kaina turėtų išlikti panašioje pozicijoje, o platinos svyruoti tarp 910-970 $/oz ribos (šalt. „Economies.com“).
Visame pasaulyje automobilių pardavimai krito, įskaitant ir JAV, ir Vokietiją, kur pagaminami ir parduodami dideli naujų automobilių kiekiai (šalt. „Edition.cnn.com“, „Icis.com“, „Eu.usatoday.com“). Įdomu tai, kad automobilių gamintojo „Ford“ pardavimai rodė atsigavimo ženklus, bet vis tiek, lyginant su praeitų metų tuo pačiu ketvirčiu, pardavimai kritę 27,4 % (šalt. „Cnbc.com“). Greito atsigavimo neverta tikėtis.
 


 
Vario kaina sumažėjo iki 9231,86 $/t. Metalo vertės sumažėjimas nėra ženklus, o kaina per kitą savaitę gali atsigauti, nes rinkoje vario poreikis nėra nei nukritęs, nei pernelyg stipriai išaugęs (šalt. „Mining.com“).