Metalų Biržos

Rugsėjo 29, 2021

Šią savaitę kone visų tauriųjų metalų, išskyrus aukso, kainos atsigavo. Nors šios savaitės kainų augimas nėra žymus, lyginant su praeita savaite, kai metalų vertės buvo stipriai kritusios, tai vis tiek yra pozityvus rodiklis. Prognozuoti sunkoka, kaip dabar kis metalų kainos – kol kas verta stebėti, kaip kis kainos spalį ir tikėtis, kad iki metų galo jos dar daugiau atsigaus.
Aukso kaina krito iki 1751,49 $/oz. Anot šaltinio „Capital.com“, didžiausią įtaką aukso kainos mažėjimui šią savaitę darė atsigavęs JAV dolerio kursas. Tačiau pastarųjų savaičių kainų kryčiai dar nėra kasdien mažėjančios aukso vertės nuosprendis. Ekspertai iš „Insitutionalinvestor.com“ mano, kad geltonasis metalas vėl sužibės ir jo kaina atsigaus. Šaltinis „Lombardiletter.com“ antrina, kad iki metų galo aukso vertė grįš į buvusią poziciją: metalas kainuos 1900-2000 $/oz.
 
Sidabro pakilo iki 22,65 $/oz. Anot šaltinio „Economies.com“, sidabro kaina pakilo, kai JAV dolerio kursas atsigavo. Šaltinis „Silverinstitute.org“ tvirtina, kad sidabro panaudojimas daiktų internete, automobilių, aviacijos ir kitose pramonėse auga. Meksika tampa viena pagrindinių sidabro kasėjų, nes visame pasaulyje šio metalo poreikis didėja (šalt. „Prnewswire.co.uk“). Artimiausiu metu sidabro kaina nekris žemiau 22 $/oz ribos (šalt. „Fxstreet.com“). „Invezz.com“ rekomenduoja stebėti, kaip kis JAV dolerio kursas, kadangi jis stipriai susijęs su sidabro kainos pokyčiais.
 
Paladžio kaina pakilo iki 1975,99 $/oz. Platinos taip pat paaugo iki 986 $/oz. Automobilių rinkos krizė nedings per ateinančius metus, tad kol kas nerealu tikėtis, kad paladžio ar platinos kainos kils. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad paladis kainuos 2000 $/oz – kaina žemiau neturėtų kristi. O platina neturėtų augti daugiau nei 1030 $/oz (šalt. „Economies.com“).
Šaltiniai „Autoevolution.com“ ir „Forbes.com“ prognozuoja, kad lustų trūkumas tikrai tęsis iki 2022 metų. Ši krizė yra išties didelė – automobilių gamintojai per šiuos metus patirs 210 mlrd. JAV dolerių nuostolį (šalt. „Arkansasonline.com“).
 


 
Vario kaina paaugo iki 9347,6 $/t. Panašu, kad „Evergrande“ krizė kiek aprimo ir vario poreikis vėl auga. Kinija didina metalo rezervus, nestabdo investicijų į naujų vario kasyklų plėtrą (šalt. „Mining.com“). Vario kaina ir toliau gali potencialiai didėti.