Metalų Biržos

Rugsėjo 8, 2021

Šią savaitę kone visų tauriųjų metalų kainos išliko panašioje pozicijoje – ženklesnio kainų augimo ar kritimo nėra. Šis pereinamasis laikotarpis po truputį atskleis, kur link judės tauriųjų metalų vertės iki šių metų galo. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad infliacija kiek aprimo. Tačiau koronavirusas kaip ir praeitą rudenį sparčiai plinta, tad galima tikėtis įvairių scenarijų rinkose.
Aukso kaina pakilo iki 1823,12 $/oz. Anot šaltinio „Dailymaverick.co.za“, geltonasis metalas išlaiko tikrai gerą kainos poziciją, kai šią savaitę jau pradėjo atsigauti JAV dolerio kursas. Šaltinis „Gulf-times.com“ prognozuoja, kad artimiausiu metu aukso vertė didės. Jei greitu metu metalo kaina pakils iki 1835 $/oz ribos, galima tikėtis, kad po to auksas sėkmingai kils link 1932 $/oz kainos (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina šiek tiek paaugo – šiuo metu jis kainuoja 24,7 $/oz. Baltojo metalo kainos kreivės pokyčiai yra beveik identiški aukso kreivei – abu metalai išliko pastovūs net kai JAV dolerio kursas kilo (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, jog sidabras pritraukia vis daugiau investuotojų. Anot šaltinio „Investing.com“, sidabras netolimoje ateityje turėtų kilti iki 26-27 $/oz.
 
Šią savaitę paladžio kaina vėl krito – šiuo metu jis kainuoja 2418 $/oz. Platinos kaina pakilo iki 1026,75 $/oz. Paladžio kaina nukrito dėl krizės automobilių rinkoje – lustų trūkumo. Lustų trūkumas jaučiamas ne tik automobilių, bet ir buitinės technikos bei kitose pramonėse (šalt. „Heraeus.com“). Didieji automobilių gamintojai baiminasi, kad šis trūkumas stabilizuosis tik 2023 m. – iki to laiko automobilių ir kitos technikos gamybos apimtys mažės, o patys produktai – brangs (šalt. „News24.com“, „Cnbc.com“, „Zerohedge.com“).
Tuo tarpu platina yra mažiau priklausoma nuo automobilių pramonės. Šaltinis „Moneyweb.co.za“ teigia, kad artėja platinos tviskėjimo laikotarpis. Anot šaltinio „Miningweekly.com“, platinos juvelyrikos pardavimai auga. Platinos kasyklos taip pat didina savo pajėgumus dėl augančio metalo poreikio (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina krito iki 9448,57 $/t. Anot šaltinio „Mining.com“, vario importas į Kiniją per rugpjūtį krito 41 %, lyginant su tokiu pat 2019 metų laikotarpiu. Vario importas į Kiniją mažėjo jau ne pirmą mėnesį, tad panašu, kad artimiausiu metu metalo kaina ir toliau gali mažėti.