Metalų Biržos

Rugsėjo 1, 2021

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Žinoma, augimas nebuvo labai žymus, bet galima pastebėti, kad metalų vertės kol kas neplanuoja kristi, veikiau išsilaikys pastovioje pozicijoje. Koronaviruso Delta atmaina toliau plinta kaip ir infliacija, o tai yra vienos pagrindinių priežasčių, darančios įtaką tauriųjų metalų kainų nepastovumui (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1810,6 $/oz. Anot šaltinio „Reuters.com“, pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę aukso kaina vėl pradėjo kilti – tai susilpnėjęs JAV dolerio kursas. Auksui ir toliau žadama šviesi ateitis: pavyzdžiui Kinijoje stipriai išaugo auksinės juvelyrikos poreikis (šalt. „Scrapmonster.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad neužilgo aukso kaina gali siekti 1900 $/oz.
 
Sidabro kaina minimaliai paaugo – šiuo metu jis kainuoja 24,05 $/oz. Baltojo metalo kainos augimui taip pat įtakos turėjo JAV dolerio kurso silpnėjimas (šalt. „Economies.com“). Anot šaltinio „Finance.yahoo.com“, sidabras dabar „testuoja“ 24 $/oz kainos ribą – jei metalo vertė išliks kurį laiką šioje riboje, tikėtina, kad ateityje ji toliau augs. Ekspertai mano, kad iki metų galo sidabras turėtų tikrai atsigauti, kadangi investuojančių į metalą daugėja, o jo patikimumas – auga (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Šią savaitę paladžio kaina kiek pakilo – šiuo metu jis kainuoja 2498 $/oz. Platinos vertė nukrito iki 1013 $/oz. Nors paladžio kaina kiek atsigavo – atsipalaiduoti dar neverta. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad dar neaišku, ar paladžio kaina kils virš 2500 $/oz ribos. Visgi, nors metalo poreikis yra sumažėjęs, šio metalo deficitas taip pat ir toliau jaučiamas, dėl to stipraus kainos kryčio neturėtų būti (šalt. „Heraeus.com“). Platinos vertė kol kas irgi neatrodo pozityviai. Šaltinis „Economies.com“ prognozuoja, kad kaina artimiausiu metu daugiausiai kils iki 1025 $/oz.
Naujienos iš automobilių rinkos: Japonijoje per vasarą išaugo naujų automobilių gamyba (šalt. „Argusmedia.com“). Visgi, JAV sparčiai mažėja benzinu ar dyzeliu varomų automobilių pirkimas – auga elektromobilių populiarumas (šalt. „Cleantechnica.com“).
 


 
Vario kaina paaugo iki 9615,02 $/t. Kaip ir buvo galima tikėtis, scenarijus vėl kartojasi – po staigaus kryčio, vario vertė padidėja ir poreikis atsigauna. Vario kasyklos skaičiuoja net keturis kartus išaugusį pelną – didžiausią per pastaruosius 10 metų (šalt. „Mining.com“).