Metalų Biržos

Rugpjūčio 25, 2021

Vasara baigiasi be ryškesnių pokyčių tauriųjų metalų rinkoje – per pastarąją savaitę metalų kainos išliko ganėtinai pastovioje pozicijoje. Stebint apžvalgininkų prognozes, iki metų galo daugelio metalų vertės turėtų padidėti. Visgi, dar nėra iki galo aišku, kaip rudenį kis koronaviruso krizė, kuri daro nemažą įtaką metalų kainų pokyčiams. Ateinantys mėnesiai parodys, kuria linkme judės tauriųjų metalų kainų kreivės.
Aukso kaina pakilo iki 1805,65 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad pandemijos laikotarpiu auksas žiba – jam žadama šviesi ateitis. Anot „Bullionvault.com“, investicijos į auksą per koronaviruso laikotarpį padidėjo trečdaliu. Prognozuojama, kad iki šių metų galo aukso kaina kils iki 2000 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Panašu, kad auksas tikrai atsigauna ir po truputį juda link žadamo kainos didėjimo.
 
Sidabro kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 23,65 $/oz. Stebint metalo kainos kreivę galima pastebėti, kad sidabro kaina atsigavo antradienį. Anot šaltinio „In.investing.com“, sidabro vertė pradeda atsigauti dėl kritusio JAV dolerio kurso. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad jei baltasis metalas nekris žemiau 23,5 $/oz ribos, nevertėtų nustebti, kad jo kaina vėl po truputį kils. Ekspertai prognozuoja, kad artimiausiu metu sidabro vertė gali augti sparčiau nei aukso (šalt. „Metalsdaily.com“). Kaip bus iš tiesų – belieka stebėti.
 
Šią savaitę paladžio kaina stipriai smuktelėjo – šiuo metu jis kainuoja 2415 $/oz. Platinos vertė irgi kiek nukrito iki 1026 $/oz. Paladžio poreikis pradėjo sparčiai mažėti dėl sulėtėjusių automobilių gamybos procesų Kinijoje ir dėl augančio koronavirusu sergančių žmonių kiekio (šalt. „Kitco.com“). Panašios priežastys lemia ir platinos kainos mažėjimą, tik tiek, kad jis ne toks ženklus kaip paladžio (šalt. „Economies.com“). Anot šaltinio „Heraeus.com“, kol kas nesimato prošvaisčių, leidžiančių šių metalų kainoms atsigauti. Visgi, ekspertai iš „Proactiveinvestors.co.uk“ prognozuoja, kad ketvirtame šių metų ketvirtyje naujų automobilių pardavimai atsigaus visame pasaulyje, o tai lygu paladžio ir platinos kainų didėjimui.
 


 
Vario kaina paaugo iki 9444,16 $/t. Anot šaltinio „Mining.com“, nors ir vario kaina atsigavo, lyginant su praeitu laikotarpiu, kol kas dar neaišku, kur kaina kryps toliau: Delta atmaina, sulėtėjusi Kinijos ekonomika vario vertės augimui tikrai nepadės.