Metalų Biržos

Rugpjūčio 18, 2021

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos atsigavo. Žinoma, verčių padidėjimas yra nežymus, tačiau tai rodo metalų kainų pastovumą bent šiokiam tokiam laikotarpiui. Jau kurį laiką sudėtinga prognozuoti, kaip kis metalų kainos toliau, kadangi koronaviruso Delta atmaina neleidžia atsitiesti pasaulio ekonomikai, infliacija niekur nedingsta (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1788,07 $/oz. Galima pastebėti, kad nuo praeitos savaitės geltonojo metalo kaina kasdien kilo į viršų. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad kitą savaitę šio metalo vertė gali siekti 1800 $/oz. Visgi, ekspertai iš „Afr.com“ mano, kad dabar neverta investuoti į auksą ir investuotojus ragina parduoti savo investicinį auksą. Tačiau yra ir kitaip mąstančių: anot „Bnnbloomberg.ca“, aukso kaina metų gale turėtų siekti 2000 $/oz, tad kol kas skubėti jį parduoti nėra verta.
 
Sidabro kaina laikosi panašioje pozicijoje kaip ir praeitą savaitę – šiuo metu jis kainuoja 23,88 $/oz. Anot šaltinio „Fxempire.com“, kurį laiką sidabro vertė gali neviršyti 22,9 $/oz ribos. Visgi, sidabro panaudojimo sritys kasdien auga – plečiamos šio metalo panaudojimo galimybės elektronikoje (šalt. „Phys.org.“). Šaltinis „Bnnblooberg.ca“ prognozuoja, kad metų gale sidabro kaina turėtų siekti 30 $/oz, tad verta pamąstyti apie investicijų didinimą, kol metalo kaina yra ganėtinai žema.
 
Paladžio kaina išliko tokia pati, kaip ir praeitą savaitę – 2614 $/oz, o platinos padidėjo iki 1031 $/oz. Paladžio kainos mažėjimui įtakos turi ne tik koronaviruso krizė bei JAV dolerio nestabilumas, bet ir didelis investuotojų susidomėjimas platina; automobilių gamintojai taip pat planuoja platiną naudoti plačiau nei iki šiol (šalt. „Miningweekly.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, paladžio kaina gali kristi iki 2577 $/oz. Tuo tarpu platinos kaina gan staigiai atsigavo, tačiau metalo ateitis kol kas neaiški – šaltinis „Economies.com“ prognozuoja, kad kurį laiką platinos vertė išliks panašioje pozicijoje.
 


 
Vario kaina krito iki 9274,85 $/t. Vario ateitis irgi kiek miglota – dėl išaugusių koronaviruso susirgimų, lėtėja gamyklų darbas, mažėja vario ir kitų žaliavų importas Kinijoje (šalt. „Mining.com“). Tačiau anot „Reuters.com“, jei vėl pasijus vario deficitas (o tai yra labai reali situacija) – šio metalo kaina vėl išaugs.