Metalų Biržos

Rugpjūčio 11, 2021

Rugpjūčio pradžia tauriųjų metalų rinkoje kol kad neatrodo teigiamai – visų tauriųjų metalų kainos yra gerokai sumažėję. Priežastys nesikeičia: infliacija, koronaviruso krizė, JAV dolerio kurso nepastovumas bei kiti globalinio atšilimo iššūkiai prisideda prie metalų kainų svyravimo (šalt. „Reuters.com“). Verta stebėti, ar per paskutinį vasaros mėnesį metalų vertės atsigaus.
Aukso kaina sumažėjo iki 1731,71 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad po staigaus kainos kryčio aukso kaina mėgina atsitiesti, tačiau ne itin sėkmingai. Anot „Fxstreet.com“, geltonojo metalo kaina yra nesaugioje pozicijoje – gali būti, kad ji dar kris. Tačiau yra ir pozityvių žinių: padidėjo auksinių dirbinių pirkimas Azijoje (šalt. „Finews.asia“). O šaltinis „Bloomberg.com“ prognozuoja, kad trečiajame šių metų ketvirtyje vidutinė aukso vertė turėtų būti 1820 $/oz.
 
Sidabro kaina smuktelėjo gan stiprokai – šiuo metu jis kainuoja 23,47 $/oz. Šaltinis „Actionforex.com“ teigia, kad po staigaus kainos kryčio, baltojo metalo vertė po truputį stabilizuojasi. Anot „Fxempire.com“, dabar yra prognozuojamas didelis sidabro pirkimo bumas, kadangi metalo kaina stipriai nukrito. Netolimoje ateityje yra numatomas sidabro vertės augimas. Visgi, kurį laiką sidabro kaina dar gali būti žemesnėje pozicijoje (šalt. „Dailyfx.com“).
 
Paladžio kaina nukrito iki 2614 $/oz, o platinos sumažėjo iki 985 $/oz. Paladžio kainos mažėjimui daugiausiai įtakos turi koronaviruso krizė bei JAV dolerio nestabilumas (šalt. „Economies.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad metalo kaina greičiausiai ir toliau kurį laiką mažės. Platinos situacija panaši kaip ir paladžio, tačiau ekspertai mano, kad jos vertė neturėtų labiau mažėti – panašu, kad turėtų laikytis 1000 $/oz ribose (šalt. „Taipeitimes.com“).
Naujienos iš automobilių rinkos: automobilių pardavimai JAV gerokai krito, nes trūksta detalių jų gamybai, tačiau jų poreikis nemažėja – pirkėjai laukia ne vieną mėnesį įsigyto automobilio (šalt. „Icis.com“). O kalbant apie ateities prognozes: apžvalgininkai teigia, kad nuo 2040 m. du trečdaliai naujų parduodamų automobilių bus elektriniai (šalt. „Auto.economictimes.indiatimes.com“). Panašu, kad vis sparčiau judama link tvarių transporto priemonių naudojimo.
 


 
Vario kaina krito iki 9584,6 $/t. Šiokie tokie kainos svyravimai vyksta jau ne pirmą savaitę, bet jie nėra labai ryškūs – varis vis tiek išlaiko savo tvirtą poziciją. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad vario kaina išliks aukšta dar ateinančius 2-3 metus dėl augančio poreikio įvairiose gamybos srityse.