Metalų Biržos

Balandžio 7, 2021

Tauriųjų metalų kainos vėl po truputį atsigauna. Šaltinis „Fxstreet.com“ neabejotinai patvirtina, kad infliacija artėja. Artėjant šiam reiškiniui, ekspertai rekomenduoja investuoti į apčiuopiamą vertę turinčius vertingus investicinius produktus: meno kūrinius, tauriuosius metalus (šalt. „Markets.businessinsider.com“). Kol metalų kainos yra kritusios, investuoti į juos tikrai verta.
Aukso kaina padidėjo iki 1728,48 $/oz. Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė gan greitai atsigavo, lyginant su praėjusiu laikotarpiu. Tačiau metalui bus nemažas iššūkis išlaikyti šią arba didesnę kainą kitą savaitę. Ekspertai iš „Bullionvault.com“ mano, kad investuoti į auksą dabar yra puikus sprendimas – ateityje tikimąsi geros grąžos. Šiais metais aukso kaina turėtų būti apie 1800 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Baltojo metalo pakilo labai nedaug – šiuo metu jis kainuoja 24,84 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad sidabras dabar yra stabilus. Anot „Fxempire.com“, sidabro kaina turi viršyti 25 $/oz, kad jo pozicija būtų dar stipresnė ir vertė kiltų dar greičiau. Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad sidabras kitą savaitę kainuos 25,4 $/oz.
 
Paladžio kaina šiuo metu siekia 2577,42 $/oz, o platinos paaugo iki 1217 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad šią savaitę paladžio kainos didėjimui įtakos turėjo kritęs JAV dolerio kursas. Apžvalgininkai iš „Kitco.com“ prognozuoja, kad greitu metu paladžio kaina turėtų kilti iki 2755 $/oz.
Nors platinos kaina yra kurį laiką nepastovi, metalui yra prognozuojama šviesi ateitis. Šaltinis „Timesofindia.indiatimes.com“ teigia, kad šiais metais vėl išaugs platininės juvelyrikos poreikis. Investuoti į platiną verta – ji yra 30 kartų retesnė nei auksas (šalt. „Money.usnews.com“). Vertėtų nepamiršti, kad daugiausiai platinos yra išgaunama Pietų Afrikoje ir Rusijoje – dažnai metalo kaina priklauso nuo šių regionų ekonominės ir politinės padėties. Ir, žinoma, kuo mažiau išgaunama šio metalo, tuo jo kaina didesnė. Panašu, kad ji vėl gali kilti.
Per pirmą šių metų ketvirtį automobilių pardavimai JAV pakilo net 11 %, lyginant su praeitais metais (šalt. „Postandcourier.com“, „Auto.economictimes.indiatimes.com“). „General Motors“ – viena didžiausių JAV automobilių gamintojų, taip pat pastebi išaugusį automobilių poreikį (šalt. „Finance.yahoo.com“). Dėl automobilių pardavimų augimo turėtų didėti ir paladžio bei platinos kainos.
 


 
Vario kaina stipriai paaugo iki 9071,36 $/t. Toks staigus kainos šuolis atsirado nuo pirmadienio, kadangi Čilė (kur išgaunamas didelis vario kiekis), uždarė savo sienas dėl didelio susirgimų koronavirusu skaičiaus (šalt. „Mining.com“). Taikoma daug sankcijų. Vario kaina greičiausiai kils ir kitą savaitę.