Metalų Biržos

Kovo 31, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos kiek krito, lyginant su praeita savaite. Šiai situacijai daugiausiai įtakos turi stiprėjantis JAV doleris, artėjanti infliacija, toliau besitęsianti pandemija bei gan lėtas žmonių vakcinavimas (šalt. „Cnbc.com“, „Bnnbloomberg.ca“). Nevertėtų nustebti, kad ateinančiomis savaitėmis metalų kainos ir toliau gali mažėti.
Aukso kaina krito iki 1711,46 $/oz. Nors kainos sumažėjimas, lyginant su praeita savaite, nėra labai didelis, tai gali rodyti ir kitą neigiamą ženklą – metalas gali ir toliau lėtai, bet pastoviai mažinti savo vertę. Kadangi geltonojo metalo vertė krenta, jo poreikis, ypač juvelyrikos industrijoje, auga (šalt. „Scmp.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad aukso vertė kris žemiau 1700 $/oz ribos. Apžvalgininkai iš „Investinghaven.com“ šiuo metu nerekomenduoja investuoti į auksą – ragina kol kas stebėti, kaip metalo kaina kis toliau.
 
Sidabro kaina krito iki 24,68 $/oz. Tačiau nors metalo vertė kurį laiką yra sumažėjusi, jam yra žadama šviesi ateitis. Sidabro poreikis įvairiuose gamybos sektoriuose turėtų šiais metais gerokai padidinti jo kainą (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabras gali kainuoti virš 30 $/oz.
 
Paladžio kaina krito iki 2552,64 $/oz, o platinos sumažėjo iki 1185,1 $/oz. Šaltinis „Investingcube.com“ teigia, kad šiais metais paladžio kaina stipriai augs, tad dėl dabartinių kainų pokyčių neverta itin jaudintis. Apžvalgininkai iš „Invezz.com“ pataria stebėti, kaip kis paladžio kaina balandžio mėn. – jei ji kris žemiau 2500 $/oz, tada tai ženklas parduoti, o ne didinti investicijas.
Platinos ateitis kol kas miglota. Iš vienos pusės, metalo poreikis įvairių automobilių (ne tik benzininių ar dyzelinių) gamyboje yra didelis, o tai turėtų teigiamai veikti jo kainą (šalt. „Nasdaq.com“). Tačiau šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos kaina gali kristi iki 1105 $/oz.
Kovo mėnesį automobilių pardavimai JAV buvo pelningi (šalt. „Thedetroitbureau.com“). Tikimasi, kad ir balandis bus sėkmingas.
 


 
Vario kaina sumažėjo iki 8759,63 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad Kinijoje vėl auga vario poreikis, tad metalo kaina galbūt atsigaus. Didžiosios kasyklos, tokios kaip „Kamoa-Kakula“, skelbia apie kasyklų plėtros darbus.