Metalų Biržos

Vasario 17, 2021

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos atsigavo, lyginant su praeita savaite. Tik aukso kaina krito. JAV doleris vėl atsigauna, o tai turi neigiamos įtakos aukso kainai (šalt. „Actionforex.com“). Ateinančių mėnesių laikotarpis bus lemtingas: COVID-19 vakcinacija, pasikeitusi JAV valdžia turės didelės įtakos tauriųjų metalų kainų pokyčiams. Kaip jie kis per artimiausius mėnesius, dar neaišku, tačiau po šių pokyčių bus galima prognozuoti, kaip atrodys tauriųjų metalų vertės metų pabaigoje.
Aukso kaina krito iki 1819,65 $/oz. Nors auksas dabar nežiba, centriniai bankai visame pasaulyje ir toliau didina jo atsargas (šalt. „Lombardiletter.com“). Tuo tarpu Kinijoje aukso poreikis krito labai minimaliai, lyginant su praeitais metais – galbūt iki metų galo jis atsigaus (šalt. „Menafn.com“). Visgi, kaip ir galima pastebėti, auksas kol kas yra nepastovus. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad suintensyvėjus infliacijai, aukso kaina metų gale gali kristi žemiau 1800 $/oz ribos.
 
Baltojo metalo kaina paaugo iki 27,59 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad sidabro vertė turėtų užsitvirtinti savo tvirtą poziciją ir toliau augti – kitą savaitę jis gali kainuoti 27,8 $/oz. Svarbu paminėti, kad sidabro trūkumas auga, o tai turi įtakos metalo kainos didėjimui (šalt. „Fxstreet.com“). Iš esmės, kol sidabras kainuoja mažiau nei 30 $/oz – jis dar yra pigus, tad investuotojams dabar yra puikus metas investuoti į šį metalą (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Paladžio kaina pakilo iki 2406,26 $/oz, o platinos iki 1315 $/oz. Ateinantys keleri metai bus paladžio vertės didėjimo metai, kadangi kasmet šio metalo poreikis augs automobilių gamyboje (šalt. „Barrons.com“). Visgi, 2023 metais metalo poreikis stabilizuosis, deficitas sumažės, o tai sumažins ir paladžio kainą.
Tuo tarpu platina pasiekė aukščiausią savo vertę per pastaruosius šešerius metus (šalt. „Bloombergquint.com“). Per šiuos metus platinos vertė padidėjo net 21 % (šalt. „Biznews.com“). Šaltinis „Wsj.com“ teigia, kad toks staigus platinos kainos augimas pranašauja artėjančią infliaciją. Ar šis augančios kainos burbulas sprogs, belieka tik stebėti.
 


 
Vario kaina ir toliau auga – šiuo metu jis kainuoja 8438,19 $/t. Metalo poreikis ir toliau stipriai didėja, kasyklų darbai dėl koronaviruso sulėtėję, infliacija artėja – gali būti, kad vario kaina ir toliau didės (šalt. „Mining.com“).