Metalų Biržos

Vasario 10, 2021

Panašios tendencijos kartojasi kas kelias savaites, kai aukso ir sidabro kainos sumažėja, lyginant su buvusia savaite, o paladžio, platinos ir vario vertės didėja. Šią savaitę vyko stiprių pokyčių – iš tauriųjų metalų kreivių galima matyti, jog iki savaitės vidurio metalų kainos buvo žemose pozicijose, tačiau savaitės pabaigoje atsigavo. Metalų verčių padidėjimą tiesiogiai galima susieti su JAV dolerio susilpnėjimu (šalt. „Metalsdaily.com“). Nevertėtų nustebti, jei kitą savaitę metalų kainos vėl padidės.
Auksas šiuo metu kainuoja 1830,57 $/oz. Šią savaitę metalo kaina buvo kritusi ir žemiau 1800 $/oz ribos, tačiau, kaip teigia apžvalgininkai, metalo vertė sklandžiai atsigauna (šalt. „Fxstreet.com“). Svarbu paminėti, jog ekspertai pastebi, kad infliacija – jau ne už kalnų (šalt. „Investing.com“). Esant infliacijai, tauriųjų metalų kainos turėtų paaugti. Dar viena nebloga naujiena – Kinijoje vėl pradeda augti aukso poreikis (šalt. „Brecorder.com“). Galima tikėtis, jog auksui pastarasis metas turėtų būti visai neblogas.
 
Sidabro kaina nukrito iki 27,29 $/oz. Kaip ir visų metalų, taip ir sidabro vertė savaitės pradžioje krito, tačiau savaitės pabaigoje greitai atsigavo (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad šiais metais baltasis metalas turėtų išlaikyti pastoviai gan aukštą savo kainos poziciją, žymių kainos kryčių neturėtų būti. Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, jog 2021-aisiais metais sidabras nurungs visus tauriuosius metalus savo sparčiu kainos ir poreikio augimu. Belieka tik stebėti, ar šie pokyčiai tikrai vyks sklandžiai.
 
Paladžio kaina pakilo iki 2352 $/oz, o platinos iki 1166,56 $/oz. Kaip ir buvo galima tikėtis – paladžio kaina ir toliau auga: apžvalgininkų prognozės kol kas pildosi (šalt. „Metalsdaily.com“). Tuo tarpu platina taip pat maloniai stebina – kadangi metalo kaina viršija 1160 $/oz, ekspertai tikisi, kad greitu metu jo vertė augs virš 1240 $/oz (šalt. „Economies.com“). Pietų Afrikos kasykla „Impala Platinum“ tikisi, kad ateinančio pusmečio uždarbis augs 300 % būtent dėl didėjančio platinos poreikio (šalt. „Nasdaq.com“).
Per sausį, Kinijoje automobilių pardavimai augo 30 % (šalt. „Reuters.com“). Automobilių gamyklos „Geely“ (Japonija) pardavimai šoktelėjo 40 %, lyginant su praeitais metais (šalt. „Autonews.gasgoo.com“). Augant automobilių poreikiai, lygiagrečiai augs ir tauriųjų metalų poreikis.
 


 
Šią savaitę vario kaina pakilo stipriai – šiuo metu jis kainuoja 8208,47 $/t. Naujoji JAV valdžia ekonomiškai prisideda prie vario pirkimo skatinimo ne tik Kinijoje, bet ir kitose valstybėse, tad gali būti, jog metalo kaina gali vėl kilti rekordiškai (šalt. „Mining,com“).