Metalų Biržos

Vasario 3, 2021

Ši savaitė kiek kitokia, nei praėjusios – dalis tauriųjų metalų kainų krito, pastovus išliko auksas, o sidabras su platina užima lyderio pozicijas. Iš dalies tokio metalų kainų nepastovumo buvo galima tikėtis, kadangi šiuo ekonomiškai sunkesniu laikotarpiu vienodą verčių poziciją išlaikyti nėra lengva (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, metalų verčių pokyčiai nėra drastiški, tad iš esmės galima teigti, kad šių metų pradžia buvo tikrai nebloga, o ateitis taip pat turėtų nenuvilti.
Aukso kaina paaugo visai nedaug, lyginant su praeita savaite – iki 1860,32 $/oz. Tam turi įtakos sumažėjęs geltonojo metalo poreikis Kinijoje bei kritęs importas Indijoje (šalt. „In.investing.com“, „Brecorder.com“). Tačiau dar tik metų pradžia ir aukso poreikis turėtų paaugti – šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šiais metais aukso gavyba turėtų paaugti 5,5 %. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad aukso kaina šiais metais lėtai, bet užtikrintai kils iki 2200 $/oz. Galbūt dabar yra neblogas šansas naudotis žemesne metalo kaina.
 
Šią savaitę sidabro kaina šoktelėjo net iki 28,55 $/oz. Tai didžiausia metalo vertė per pastaruosius aštuonerius metus (šalt. „Cnbc.com“). Šį pirmadienį prasidėjęs staigus investavimas į baltąjį metalą itin greit pakėlė jo kainą (šalt. „Rt.com“). Londone parduota net 100 mlrd. uncijų sidabro per vakar dieną (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“). Ar šis investavimo burbulas nesprogs greitu metu, belieka tik stebėti.
 
Paladžio kaina krito iki 2259,02 $/oz, o platinos padidėjo iki 1132 $/oz. Nors metalų kainos nėra labai pastovios, šie metai jiems abiem bus palankūs. Ekspertai teigia, kad stipriau augs automobilių gamybos industrija, metalų poreikis taip pat didės, o jų trūkumas jaučiamas ir dabar (šalt. „Metalsdaily.com“). Platinos poreikis stiprės ne tik automobilių, bet ir kitose industrijose, pvz. juvelyrikos (šalt. „Heraeus.com“). Manoma, kad platinos kaina šiais metais svyruos tarp 850-1200 $/oz. Nors paladis nėra taip plačiai panaudojamas metalas kaip platina, jo poreikis šiais metais turėtų būti tikrai nemažas (šalt. „Heraeus.com“). Ekspertai mano, kad jo kaina šiais metais bus 1900-2900 $/oz rėžiuose.
 


 
Vario kaina krito iki 7784,52 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad kylantis JAV doleris bei galimai mažėjantis Kinijos poreikis šiam metalui mažina jo kaina. Visgi, per pastaruosius mėnesius buvo momentų, kai Kinijos poreikis variui mažėjo, tačiau vėl greit atsigavo, tad verta dabar tiesiog stebėti, kaip per ateinančias savaites keisis metalo kaina.