Metalų Biržos

Sausio 27, 2021

Besibaigiantis pirmasis šių metų mėnuo atrodo gan neblogai – lyginant su pastarosiomis savaitėmis, visų metalų kainos pradeda atsigauti. Tai ypač buvo galima pastebėti savaitės pradžioje. Apžvalgininkai prognozuoja, kad šiais metais visų tauriųjų metalų poreikis augs (šalt. „Metalsdaily.com“). Tad galima tikėtis teigiamų kainų pokyčių. Atėjus naujam JAV prezidentui Joe Bidenui į valdžią, neatmetami ekonominiai pokyčiai tarp JAV ir Kinijos bei kitų valstybių, kurie taip pat turės įtakos metalų vertėms. Ir, žinoma, įsibėgėjus koronaviruso vakcinacijai, vasarą taip pat galima tikėtis daug pokyčių tauriųjų metalų rinkoje. Kaip ir minėta, manoma, kad pokyčiai bus teigiami investuotojams.
Geltonojo metalo kaina, lyginant su praeita savaite, paaugo iki 1855,83 $/oz. Šaltinis „Financialmirror.com“ teigia, kad šie metai auksui bus puikūs – žada, kad jo kaina gali kilti net iki 2300 $/oz. Kad šie metai bus geri šiam metalui, tvirtina ir kiti faktai. Pavyzdžiui, vien per praeitų metų gruodį Kinijoje aukso importas paaugo 71 % (šalt. „Brecorder.com“). Turkija planuoja per ateinančius penkerius metus išgauti daugiau nei 100 tonų aukso kiekvienais metais (šalt. „Reuters.com“). Rusija irgi neatsilieka – mato aukso potencialą ir skatina savo kasyklų darbus (šalt. „Rt.com“).
 
Baltojo metalo kaina taip pat paaugo, šiuo metu jis kainuoja 25,36 $/oz. Galima pastebėti, kad sidabrui dabar sunku pakilti iki 26 $/oz ribos (šalt. „Fxstreet.com“). Tačiau tas pats šaltinis teigia, kad visgi šiais metais sidabras turėtų atsigauti. Ekspertai iš „Coinnews.com“ teigia, kad investuotojai dabar intensyviau investuoja į auksą ir sidabrą, tad šis jų susidomėjimas tikrai nėra atsitiktinis.
 
Paladžio kaina šią savaitę padidėjo iki 2350,16 $/oz, o platinos iki 1104 $/oz. Paladžio aukštos kainos „sostas“ pradeda kirbėti – jei jo kaina kris žemiau 2300 $/oz, tai bus ženklas investuotojams parduoti (šalt. „Invezz.com“). Jei kaina pastoviai toliau kils – metalo vertė bus saugi. Platinos ateitis kol kas irgi neaiški: metų pradžioje atrodė, kad jos vertė šiais metais sparčiai augs, bet dabar galima pastebėti, kad tai vyksta gan lėtai ir sunkiai (šalt. „Economies.com“). Visgi, šaltinis „Miningnews.net“ ragina stebėti platinos pokyčius, nes mano, jog jo kaina tikrai dar augs.
 


 
Vario kaina šiek tiek nukrito šią savaitę iki 7996,83 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad po Kinų naujųjų metų vario poreikis dar labiau išaugs, kartu ir jo kaina. Tas pats šaltinis net neabejoja, kad šiais metais vario kaina ir toliau laikysis stiprioje pozicijoje dėl COVID-19 padarinių.