Metalų Biržos

Sausio 20, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos laikosi gan pastoviai. Aukso, sidabro ir paladžio vertės šiek tiek nukrito, o platinos ir vario minimaliai paaugo. Šis laikotarpis tauriesiems metalams kol kas dar nėra aiškus – sunkoka prognozuoti, į kurią pusę kryps jų kainos. Jau kurį laiką JAV doleris yra silpnas, jis netrukdo metalams didinti savo kainų (šalt. „Reuters.com“). Taip pat greitu metu bus inauguruotas naujasis JAV prezidentas Joe Biden – gali būti, kad švelnės JAV sankcijos Kinijai, o tai irgi turės įtakos tauriųjų metalų kainoms. Ir, žinoma, artėjant pavasariui ir platesnei vakcinacijai prieš koronavirusą, greičiausiai irgi pamatysime pokyčių tauriųjų metalų kainų kreivėse. Panašu, kad per ateinančius mėnesius galima tikėtis visko.
Geltonojo metalo kaina krito iki 1837,61 $/oz. Savaitės pradžioje metalo kaina buvo atsigavusi, tačiau po to pradėjo kristi. Kritusi aukso kaina turi teigiamos įtakos juvelyrikos industrijoje – Indijoje auksinių juvelyrinių dirbinių poreikis augo iki 20 % (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad nors aukso vertė dabar krenta ir infliacijos baimės niekur nedingsta, šie metai geltonajam metalui turėtų būti geri – investuotojai, kaip visada, mato auksą kaip saugią investiciją.
 
Sidabras šiuo metu kainuoja 25,02 $/oz. Lyginant su praeita savaite, jo kaina pakito visai nedaug. Šaltinis „Ukinvestormagazine.co.uk“ teigia, kad sidabras šiais metais pralenks auksą – sidabro kaina kils daug sparčiau nei geltonojo metalo. Apžvalgininkai mato augantį sidabro poreikį ir potencialą bei tikisi, kad šiais metais jo vidutinė kaina bus 30 $/oz (šalt. „Financialmirror.com“). Verta pasvarstyti apie investicijas į šį metalą, kol jo kaina yra kritusi.
 
Paladžio kaina kiek nukrito šią savaitę iki 2384,15 $/oz, o platinos paaugo iki 1098,55 $/oz. Nors paladžio kaina ir sumažėjo, šaltinis „Economies.com“ prognozuoja, kad šiais metais jo vertė stipriai paaugs. Viena iš to priežasčių – prognozuojami stipriai paaugę automobilių pardavimai Kinijoje per šiuos metus (šalt. „Autonews.com“). Platinai irgi žadama šviesi ateitis – metalo kaina turėtų augti sparčiai kaip ir sidabro (šalt. „Markets.bussinesinsider.com“). Jei platinos kaina ir toliau kils, galima tikėtis, kad greitu metu ji paaugs net iki 1300 $/oz (šalt. „Capital.com“). Panašu, kad bent jau metų pradžioje tikrai verta investuoti į platiną, kai jai žadamos tokios geros prognozės.
 


 
Vario kaina pakilo iki 8021,08 $/t. Metalo poreikis ir toliau nekrenta, yra pastoviai augantis (šalt. „Mining.com“). Galima teigti, kad varis pastaruoju laikotarpiu atrodo kaip patikima investicija be didesnių kainos nuokrypių.