Metalų Biržos

Sausio 13, 2021

Šią savaitę stipriausiai krito aukso ir sidabro kainos. Paladis su platina laiko gan pastovias savo vertes, o vario – netgi pakilo. Nors, atrodo, metų pradžia žadėjo teigiamų pokyčių tauriųjų metalų rinkoje, pastovumo dabar nėra. Šaltinis „Themarket.ch“ prognozuoja, kad infliacija jau artėja. Kokio masto ji bus, ar įvyks dideli pokyčiai tauriųjų metalų rinkoje – kol kas sunku prognozuoti.
Geltonojo metalo kaina krito iki 1847,55 $/oz. Kaip jau ir galima prognozuoti, tam įtaką daro ateinanti infliacijos rizika (šalt. „Reuters.com“). Visgi, savaitės pradžioje aukso kaina buvo išties gera, tad jei kitą savaitę ji toliau nekris, galima tikėtis ir teigiamų pokyčių, o dabartinę situaciją išnaudoti metalo nusipirkimui. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad aukso kaina šiais metais kils greičiausiai ne daugiau nei 2000 $/oz. Tačiau ekspertai iš „Seeitmarket.com“ mano, kad jo vertė gali augti net iki 3000 $/oz. Metų pradžioje prognozių būna įvairių, tad belieka stebėti greitai kintančią situaciją.
 
Sidabro kaina sumažėjo stipriai – šiuo metu jis kainuoja 25,08 $/oz. Tačiau ši situacija gali būti laikina: ekspertai iš „Fxstreet.com“ teigia, kad šiais metais sidabras ir varis turėtų išlaikyti stabilesnes kainas ir būti patrauklesniais investuotojams nei auksas. Sidabro panaudojimo sritys labai plečiasi, o per praeitus metus matėme, kad metalas išlaikė visai neblogą savo kainą. Šaltinis „Kitco.com“ paskelbė apklausą, kur investuotojai balsavo / prognozavo, kokia bus sidabro kaina šių metų pabaigoje. Vidurkis: 38 $/oz, populiariausias atsakymas: 50 $/oz. Visgi, dar yra daug laiko stebėti, kaip kis metalo kaina, bet panašu, kad investuotojai tikisi gerų metų.
 
Paladžio kaina šiek tiek nukrito iki 2391,04 $/oz, o platinos iki 1057 $/oz. Paladis šiuo laikotarpiu turėtų išlaikyti panašią savo kainą be didesnių nuokrypių. Tačiau kai po pandemijos žmonės pradės keliauti, keisti automobilius į naujesnius, paladžio poreikis kils, taip pat ir jo kaina (šalt. „Barrons.com“). Tuo tarpu platinai įtaką daro stiprus JAV doleris (šalt. „Economies.com“). Visgi, šio metalo platus panaudojimas ir augantis poreikis neturėtų labai sumažinti jo vertės šiais metais (šalt. „Miningweekly.com“).
 


 
Vario kaina pakilo iki 8000,13 $/t. Savaitės pradžioje metalo kaina buvo dar aukštesnė, tad pastovaus augimo artimiausiu metu tikrai galima tikėtis, kai metalo poreikis šiuo metu yra „ant bangos“ (šalt. „Mining.com“).