Metalų Biržos

Gruodžio 23, 2020

Paskutinė savaitė prieš šventes atneša visai kitokių naujienų – visų tauriųjų metalų kainos paaugo, lyginant su praeitu laikotarpiu. Galima pastebėti, kad ypač savaitės viduryje kainos buvo itin atsigavusios. Pasaulis ir toliau kenčia nuo koronaviruso padarinių, o tuo „naudojasi“ ir JAV doleris – jo vertė auga (šalt. „Uk.reuters.com“). Nevertėtų nustebti, kad tauriųjų metalų kainos augs ir kitų metų pradžioje.
Aukso kaina padidėjo iki 1879,7 $/oz. Šią savaitę auksui nedaug truko pasiekti ir 1900 $/oz ribą – šaltinis „Uk.investing.com“ teigia, kad kai geltonasis metalas pasieks šią kainos ribą, po to jo kaina turėtų ir toliau saugiai didėti. Dabartinis laikotarpis auksui yra dar neaiškus: Indijoje net 91 % krito aukso luitų importas (šalt. „Scrapmonster.com“). Tuo tarpu Kinijoje sparčiai auga aukso poreikis (šalt. „Gold.org“). Belieka tik stebėti, kaip po švenčių keisis ši situacija.
 
Sidabro kaina per savaitę stipriai išaugo: šiuo metu jis kainuoja 26,3 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė dabar labai svyruoja, tačiau ekspertai iš „Investing.com“ mano, kad sidabrui ateina geras laikotarpis – jis turėtų sėkmingiau išlaikyti savo tvirtą kainos poziciją nei auksas. Šaltinis „Dailyforex.com“ pritaria, kad sidabras užtikrintai turėtų išlaikyti savo pastovią kainą per visą šventinį periodą. Svarbu paminėti, kad į JAV pastaruoju metu importuojami dideli sidabro kiekiai (šalt. „Investing.com“).
 
Paladžio kaina pakilo iki 2330,44 $/oz, o platinos iki 1017 $/oz. Šią savaitę abiejų metalų kainos paaugo gan nežymiai, tačiau svarbu tai, kad nesumažėjo. Tiek platinai, tiek paladžiui žadama gera ateitis. Investuotojai laukia, kada paladžio kaina kils iki 2400 $/oz – tai bus žalia šviesa investavimui (šalt. „Invezz.com“). Manoma, kad greitu metu paladžio kaina gali siekti ir 2500 $/oz. Tuo tarpu platina pritraukia dar daugiau investuotojų – kol aukso kaina bando stabilizuotis, investuotojai ieško naujų galimybių (šalt. „Wsj.com“).
Europoje naujų automobilių pardavimai krito 13,5 % per praėjusį mėnesį (šalt. „Auto.economictimes.indiatimes.com“). JAV naujų automobilių pardavimai per šiuos metus krito 15,5 % (šalt. „Dbusiness.com“). Tačiau Kinijoje situacija kiek kitokia – prognozuojama, kad per šį mėnesį automobilių pardavimai čia augs (šalt. „Argusmedia.com“). Šaltinis „Bodyshopbusiness.com“ teigia, kad kitais metais automobilių pardavimai visame pasaulyje turėtų atsigauti.
 


 
Vario kaina nuo praeitos savaitės pakito vos keliais centais iki 7777,91 $/t. Tačiau savaitės viduryje metalo tona kainavo net virš 8000 $. Panašu, kad dėl ir toliau augančio metalo poreikio kaina taip pat turėtų didėti ir ateityje (šalt. „Mining.com“).