Metalų Biržos

Gruodžio 16, 2020

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos krito žemyn, tik vario vertė padidėjo. Iš visų metalų kainų kreivių galima pastebėti, kad savaitės pradžioje kainos buvo aukščiausios, o po to jos mažėjo. Šaltinis „Benzinga.com“ teigia, kad su naujuoju JAV prezidentu ateis infliacija, kuri padidins metalų kainas. Tad kol tauriųjų metalų kainos yra sumažėjusios, verta pasvarstyti apie investicijas. Apžvalgininkai teigia, kad nereikėtų nustebti, jei šventiniu periodu metalų kainos vėl kiek sumažės, o po švenčių – paaugs (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina krito iki 1827,8 $/oz. Ekspertai teigia, kad auksas jau neužilgo turi pasiekti 1850 $/oz ribą, o tai užtikrins šiam metalui pastovumą ir vertės stabilumą ateityje (šalt. „Actionforex.com“, „Fxstreet.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ taip pat teigia, kad kitą savaitę aukso vertė turėtų padidėti, nes dabartiniai veiksniai, tam darantys įtaką, niekur nedingsta. Kitos savaitės skaičiai parodys, kaip situacija keisis iš tiesų.
 
Sidabro vertė sumažėjo iki 23,87 $/oz. Tačiau šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad tai nėra blogas ženklas ir metalo kaina greitu metu turi atsigauti. Ekspertai teigia, kad į sidabrą investuoti tokiu kriziniu laikotarpiu verta, nes tikėtina, kad metalo vertė padidės, o ir investicijos į jį nėra didelės, lyginant su kitais metalais (šalt. „Forbes.com“).
 
Paladžio kaina krito iki 2312,98 $/oz, o platinos iki 1013 $/oz. Nors paladžio kaina krenta jau ne pirmą savaitę iš eilės, apžvalgininkai rekomenduoja nepanikuoti – manoma, kad jo kaina kitais metais gali augti net iki 3500 $/oz (šalt. „Forbes.com“). Tuo tarpu platinai ir toliau žadama šviesi ateitis: jaučiamas metalo deficitas, o tai turi tiesioginės įtakos metalo vertės didėjimui (šalt. „Dillongage.com“, „Blog.hycmlab.com“). Šaltinis „Investinghaven.com“ teigia, kad platinos kaina kitais metais gali augti net iki 1500 $/oz, tad investuoti dabar – tikrai verta.
Didesnių pokyčių, lyginant su praeitomis savaitėmis, automobilių rinkoje neįvyko. Tačiau apžvalgininkai prognozuoja, kad kitais metais Kinijoje automobilių pardavimai augs 4 % (šalt.
„Marketwatch.com“).
 


 
Vario kaina padidėjo iki 7777,47 $/t. Praeitą savaitę apžvalgininkai prognozavo, kad vario importo kiekiai į Kiniją mažės, tačiau šios savaitės skaičiai rodo priešingai (šalt. „Mining.com“). Šiuo kriziniu laikotarpiu vario poreikis ir kaina gali ir vėl paaugti.