Metalų Biržos

Gruodžio 9, 2020

Šios savaitės tendencijos skiriasi nuo praeitos – vienų tauriųjų metalų kainos atsigavo, o kitų kaip tik pradėjo mažėti. Iš dalies buvo galima tikėtis, kad artėjant metų pabaigai metalų vertės pradės kisti drastiškai. Tad kol kas sunkoka prognozuoti, į kurią pusę jos kryps toliau. Visgi, galima būti užtikrintais, kad vertės rekordiškai nemažės. JAV dolerio vertė ir toliau krenta, koronavirusas plinta, o vakcinos plėtra dar nėra labai aiški – visi šie veiksniai leidžia tauriųjų metalų vertėms išlikti gerose pozicijose (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina šią savaitę gerokai paaugo – šiuo metu jis kainuoja 1863,42 $/oz. Kai tik aukso kaina pakilo, ekspertų prognozės kaip mat pasikeitė: manoma, kad metalo kaina kils iki 2000 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Kinijoje taip pat auga geltonojo metalo poreikis, o tai tikrai teigiamai paveiks ir jo kainą, nes, kaip galima pastebėti, šioje valstybėje įvairių sričių gamyba sparčiai auga (šalt. „Sharpspixley.com“).
 
Sidabro kaina irgi atsigavo – šiuo metu jis kainuoja 24,53 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, jog dabar metalo kaina laikosi pakankamai tvirtoje pozicijoje. Manoma, kad jei aukso kaina pakils iki 1900 $/oz, tai sidabras tikrai kainuos 26 $/oz (šalt. „Uk.investing.com“). Šaltinis „Silverinstitute.com“ teigia, kad kitais metais išaugs sidabro poreikis juvelyrikos industrijoje; šiai dienai jis siekia 20 % iš visų metalo panaudojimo sričių.
 
Paladžio kaina krito iki 2354,85 $/oz, o platinos paaugo iki 1033,09 $/oz. Nors paladžio kaina ir kiek nukrito, lyginant su praeita savaite, iš esmės jis vis tiek laikosi tvirtoje savo pozicijoje (šalt. „Agmetalminer.com“). Tuo tarpu platinos kaina dabar yra didžiausia nuo 2016 metų rugsėjo (šalt. „Invezz.com“). Šaltiniai „Finance.yahoo.com“ ir „Miningmx.com“ teigia, kad pastaruoju metu vartotojai pradėjo rinktis juvelyriką, pagamintą iš platinos, o ne aukso. Tai ypač pradėjo populiarėti Kinijoje. Prognozuojama, kad šioje srityje metalo poreikis ir toliau augs, o tai natūraliai didins jo vertę.
Automobilių pardavimų tendencijos nekinta – Kinijoje jos atsigauna greičiau, o visur kitur – lėčiau (šalt. „Natlawreview.com“). Vandeniliu varomų automobilių poreikis taip pat auga (šalt. „Newswise.com“).
 
 
Šią savaitę vario kaina nežymiai krito – šiuo metu jis kainuoja 7684,21 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad po truputį vario importo kiekiai į Kiniją mažėja – prognozuojama, kad nebebus tokio staigaus metalo poreikio padidėjimo. Kainos pradės po truputį nusistovėti, tad pastarosiomis savaitėmis verta stebėti pokyčius.