Metalų Biržos

Gruodžio 2, 2020

Prognozės tvirtinasi – tauriųjų metalų kainos ir toliau mažėja, tik platinos, paladžio ir vario – auga. Nieko nuostabaus – juk tai vienas iš koronaviruso padarinių. Vis labiau netyla kalbos apie jau artėjančią vakcinų plėtrą visame pasaulyje. Pasveikus žmonėms, viskas turėtų grįžti į buvusias vėžes, tik kaip tai greitai bus – prognozuoti labai sunku. JAV doleris taip pat susilpnėjęs: seniau šis faktorius būtų viena iš priežasčių, kodėl auga metalų kainos, tačiau dabar net tai neturi įtakos metalų vertės augimui (šalt. „Metalsdaily.com“). Lieka tik stebėti, kaip kis tauriųjų metalų kainos iki metų galo ir tikėtis, kad kitais metais prognozės bus palankesnės.
Geltonojo metalo kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1779,39 $/oz. Prognozės auksui kol kas nėra labai palankios – manoma, kad jo kaina artimiausiu metu kris iki 1700 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Svarbu paminėti, kad šio metalo gavyba yra kritusi ir neduoda teigiamos įtakos kainos augimui (šalt. „Stockhead.com.ua“). Šaltinis „Thinkmarkets.com“ teigia, kad kol kas į auksą investuoti neverta, kol vėl nepamatysime greito kainos augimo, nes panašu, kad jo vertė tikrai mažės.
 
Sidabro kaina krito iki 22,69 $/oz. Pastarosiomis savaitėmis buvo galima pastebėti, kad baltojo metalo vertė ritasi žemyn, bet ne taip sparčiai, kaip aukso. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad metalas laikosi dar gan stabilioje vertės pozicijoje. Jei sidabro kaina kitą savaitę viršys 22,9 $/oz, galima tikėtis, kad po truputį ji toliau vėl augs (šalt. „Fxempire.com“).
 
Paladžio kaina per savaitę paaugo iki 2386,33 $/oz, o platinos iki 972,49 $/oz. Šaltinis „Ig.com“ teigia, kad paladis lėtu, bet stabiliu kainos augimu užtikrina, kad jo vertė ateityje ir toliau kils. Tuo tarpu platinai apžvalgininkai žadą puikią ateitį – ir toliau metalo vertė turėtų kilti. Per ateinančius dešimt metų platinos poreikis išaugs ženkliai, kadangi sparčiai augs vandeniliu varomų transporto priemonių gamyba, kur yra naudojamas šis metalas (šalt. „Ukinvestormagazine.co.uk“). Šaltinis „Bangkokpost.com“ teigia, kad investuotojai dabar yra itin susidomėję platina; tuo tarpu auksas tampa pamirštas.
Kinijoje automobilių pardavimai auga, tačiau Europoje – vėl krito (šalt. „Investing.com“, „Paultan.org“). Visgi, elektromobilių pardavimai ir toliau didėja, tad panašu, kad šio tipo automobiliai jau visai netolima mūsų ateitis.
 


 
Vario kaina ir toliau rekordiškai auga – šiuo metu jis kainuoja 7713,31 $/t. Metalo poreikis ir toliau didėja, jaučiamas jo trūkumas. Kasyklos organizuoja plėtros projektus, kad poreikiai būtų išpildyti (šalt. „Mining.com“).