Metalų Biržos

Lapkričio 18, 2020

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos, lyginant su praeita savaite, pagaliau pakilo. Tik paladžio vertė smuktelėjo žemyn. Panašu, kad daugelio metalų kainos iki metų galo tikrai turėtų kilti, nes JAV doleris nerodo jokių stiprėjimo požymių, o koronavirusas taip pat niekur nesitraukia. Aišku, yra nemaža tikimybė, kad greitu metu atsiras veiksminga vakcina prieš šį virusą, tačiau kol jos nėra, tauriųjų metalų kainos – saugios.
Geltonojo metalo kaina paaugo iki 1889,79 $/oz. Nestebina, kad aukso kaina atsigauna – tam dabar yra visos palankios sąlygos. Apžvalgininkai iš „Centralbanking.com“ teigia, kad aukso vertės didėjimui daug įtakos turi koronaviruso laikotarpis. Šaltinis „Fxstreet.com“ sako, kad dabar aukso kaina yra kiek strigusi, tačiau turėtų šoktelėti į viršų. Ekspertai iš „Miningweekly.com“ reziumuoja, kad per ateinančius dešimt metų aukso gavyba turėtų itin išaugti.
 
Sidabro kaina irgi paaugo – šiuo metu jis kainuoja 24,82 $/oz. Šaltinis „Insidermonkey.com“ rekomenduoja jau dabar pradėti investuoti į sidabrą: JAV prezidentu tapęs Joe Biden panašu, kad skatins technologinį proveržį, o sidabras yra plačiai pritaikomas įvairiose technologinėse srityse. Natūraliai jo kaina turės didėti. Šaltinis „Lombardiletter.com“ mano, jog nevertėtų nustebti, kad visai netolimoje ateityje sidabro kaina gali pakilti net iki 50 $/oz.
 
Paladžio kaina nukrito iki 2341,64 $/oz, o platinos paaugo iki 930,83 $/oz. Nors šią savaitę paladžio vertė sumažėjo, tai nereiškia, kad ji ir toliau kris. Šaltinis „Prnewswire.com“ teigia, kad paladžio poreikis automobilių gamybai ir toliau auga, tad galima tikėtis, jog ir metalo vertė didės. Svarbu paminėti, kad ir šiuo kriziniu laikotarpiu automobilių pardavimai po truputį grįžta į pradines vėžes, o Kinijoje net didėja (šalt. „Menafn.com“). Tačiau platinai žadama dar geresnė ateitis – jau dabar galima pamatyti, kaip metalo kaina stipriai padidėjo tik per vieną savaitę. Tam turi įtakos ir naujojo JAV prezidento noras technologiškai eiti į priekį – platinos poreikis turėtų augti tiek technologinėse, tiek juvelyrikos industrijose (šalt. „Professionaljeweller.com“, „Forbes.com“).
 


 
Vario kaina nesustoja augti – šiuo metu jis pasiekęs rekordinę savo vertės poziciją 7010,7 $/t. Metalo poreikis ir toliau auga, tad panašu, kad vertė ir toliau didės (šalt. „Mining.com“).