Metalų Biržos

Lapkričio 4, 2020

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų vertės krito. Tačiau tai neturėtų tęstis ilgai – po JAV prezidento rinkimų situacija turėtų pasitaisyti (šalt. „Rt.com“). Panašu, kad infliacija taip pat vis sparčiau artėja (šalt. „Forbes.com“). Apžvalgininkai mano, kad dabar yra puikus metas investuoti į tauriuosius metalus, kadangi iki šių metų galo jų kainos tikrai paaugs, o kitų metų pradžioje gali dar stipriau padidėti (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonojo metalo vertė krito iki 1895,27 $/oz. Šaltinis „Forbes.com“ teigia, kad infliacija bus labai palanki auksui – jo poreikis išaugs. Ekspertai kaip susitarę teigia, kad aukso kaina didės – ilgalaikėje perspektyvoje gali viršyti 2300 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“, „Lombardiletter.com“). Šiomis savaitėmis verta pagalvoti apie investavimą į auksą, kol jo kaina yra dar palanki.
 
Sidabro kaina nukrito iki 24,1 $/oz. Ekspertai teigia, kad baltasis metalas šiuo metu gan gerai išlaiko savo kainos pastovumą be didesnių nuosmukių ir tampa patikima investicija investuotojams (šalt. „Fxempire.com“, „Fxstreet.com“). Šaltinis „Zerohedge.com“ teigia, kad kelių savaičių bėgyje sidabro kaina gali rekordiškai išaugti. Apžvalgininkai mano, kad dabar yra labai palankus metas investuoti į šį metalą (šalt. „Washingtonewsday.com“).
 
Paladžio kaina nukrito iki 2237,38 $/oz, o platinos – iki 865 $/oz. Kinijoje stipriai išaugo įvairių sričių gamyklų darbai, tad abiejų metalų poreikis irgi nemažėja (šalt. „Thestandar.com.hk“). Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje platinos ateitis turėtų būti geresnė, kadangi tai plačiau panaudojamas metalas, o mokslininkai daro tyrimus, kurie padėtų dar labiau išplėsti metalo panaudojimo galimybes (šalt. „Chemengonline.com“). Šaltinis „Autonews.com“ teigia, kad iki 2025 metų 20 % išaugs elektromobilių ar kita ekologiška energijos forma varomų automobilių pardavimai. Bet iki to laiko dar yra – tiek paladžio, tiek platinos kaina dar augs, tad kai jų vertės krenta, pagalvoti apie investavimą – verta.
  
Šią savaitę tik varis atsilaikė prieš tauriųjų metalų kainų kryčius – jo vertė padidėjo iki 6865,86 $/t. Kinijoje ir toliau rekordiškai didėja įvairių metalų poreikis, įskaitant ir vario, bet kasyklos nespėja pateikti reikiamų kiekių: vienose vyksta protestai, kitose trūksta darbo jėgos ar technologinės plėtros, tad yra jaučiamas metalo trūkumas (šalt. „Mining.com“). Kitą savaitę vario kaina greičiausiai vėl augs.