Metalų Biržos

Spalio 28, 2020

Metalų vertės šią savaitę atrodo gan panašiai, kaip ir praeitą savaitę. JAV doleris laikosi gan stiprioje pozicijoje, o tai stabdo kai kurių metalų kainų augimą (šalt. „Investing.com“). Visgi, ir toliau plintantis koronavirusas turėtų padidinti tauriųjų metalų kainas netolimoje ateityje – tą patį scenarijų buvo galima pastebėti ir pavasarį. Tad kol kainos yra dar kiek mažesnės, investuoti į tauriuosius metalus verta, nes iki kitų metų pradžios jos greičiausiai augs. Tikėtina, kad didės ir 2021 metų pirmame ketvirtyje (šalt. „Metalsdaily.com“).
Auksas kaina praktiškai nepakito – šiuo metu jis kainuoja 1904,25 $/oz. Šaltinis „Uk.reuters.com“ teigia, jog auksas laikosi tvirtoje kainos pozicijoje. Indijoje prieš šventes auga geltonojo metalo pardavimai – manoma, kad išaugs juvelyrikos poreikis (šalt. „Brecorder.com“). Ekspertai mano, kad kiti metai bus aukso metai – manoma, kad jo kaina viršys 2100 $/oz (šalt. „Forbes.com“, „Kitco.com“, „Incrementum.li“).
 
Sidabro kaina irgi nepakito – šiuo metu jis kainuoja 24,3 $/oz. Šaltinis „Dailyforex.com“ teigia, kad jau kurį laiką sidabro kaina yra stagnacijoje – nematyti nei ryškaus augimo, nei kritimo. Šio metalo kainos pokyčiui įtakos turi ir JAV doleris. Visgi, galima teigti, kad baltasis metalas laikosi stabiliai kaip ir auksas. Šaltinis „Livetradingnews.com“ mano, jog iki metų galo sidabro kaina turėtų šoktelėti, tad kol jo kaina yra sumažėjusi, verta pagalvoti apie investicijas.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2371,43 $/oz, o platinos – iki 879 $/oz. Tik laiko klausimas, kada dyzelinių automobilių pardavimai kris dar spartesniu greičiu, o tai turi įtakos abiejų metalų kainoms. Paladžio ateitis dar neaiški, tačiau ir ateinančiais metais į jį investuoti dar apsimoka (šalt. „Metalsdaily.com“). Platinai žadama šviesesnė ateitis – ji bus reikalinga ir vandeniliu varomų transporto priemonių gamyboje (šalt. „Oilprice.com“). Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, kad platinos kainos augimą lems ir per ateinančius ketverius metus išaugęs metalo poreikis Kinijoje ir Japonijoje.
Automobilių pardavimai atsigauna visame pasaulyje geriau nei buvo manyta (šalt. „Globenewswire.com“). Visgi, nereikėtų pamiršti, kad didės aplinkai draugiškų automobilių pardavimai, kurie sumažins dyzelinių automobilių pardavimus: Kinijoje tokių automobilių pardavimai po penkerių metų padidės 20%, o po 15 – 50 % (šalt. „Europe.autonews.com“).
 

 
Vario vertė pastaruoju metu labai nepastovi – šiuo metu jo kaina kritusi iki 6811,62 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad metalo poreikis Kinijoje nesustoja augti, tad tik laiko klausimas, kada jo kaina vėl gali pakilti. Tuo tarpu augančios kainos leis tobulinti kasyklas ir užtikrinti sklandesnę metalo gavybą.